Перилни препарати и омекотители – 51

  • 70 138
  • 731
  •   1
Отговори
# 450
  • Русе
  • Мнения: 7 085
И аз като простирам гледам
цветовете на щипките да са еднакви и дори по възможност съчетани с цветовете на дрехите. Не си сама 😊

Винаги се старая да сортирам прането по цветове, а ако има нещо, което ме съмнява, че ще пусне слагам цветоулавящи кърпички.
И аз съм като вас. Спокойно! Подбирам щипките по цвят, по вид, по големина. Прането също простирам по вид, цвят, ширина и дължина. Stuck Out Tongue Winking Eye Отнема много време, но така ми харесва.

И аз се оплаквам от вкаменелост в чекмеджето от Денк мит за вълна и деликатни. Снощи ми се случи. Направи ми впечатление и това, че праха е започнал да образува бучки. В плътно затворена пластмасова кутия е и се ползва веднъж седмично. Разпечатан е преди месец.

# 451
  • Бургас
  • Мнения: 39
Ползвали ли сте го

# 452
# 453
  • Мнения: 69 180
Аз купувам основни неща ...като прах. Омекотител, кърпички, добавки...не.
За дезинфекция ползвам прах за бяло и 60гр програма.

А този препарат за петна ли е, или за дезинфекция...не е ясно.

# 454
  • Бургас
  • Мнения: 39
Дезинфекцираш препарат за петна го дават
Премахва петна в дълбочина на бели и цветни дрехи, като щади цветовете
съдържа активен кислород
Дават го срещу трева, кръв, кафе, почва, домати, плодове, мазнини и петна от неизяснен произход
От всичко до тук изглежда мн.добър

# 455
  • Мнения: 69 180
От лидл съм вземала спрей за петна преди години.....за 3 лв.
Но фъшках ей тъй...за кеф само. И без него ми е ок....
Този сигурно е двойно като цена....

# 456
  • Бургас
  • Мнения: 39
Цена незнам, утре ще го потърся и ако го намеря ще го купя

# 457
  • Мнения: 12
Искам да попитам от течния Бинго за черно, има ли доволни?

# 458
  • Бургас
  • Мнения: 39
Аз съм го ползвала и пере добре, но няма разлика,ако ползваш и за цветно, дрехите не стават по-тъмни,от това,че го дават за черно,ако,заради това го вземаш

# 459
  • Мнения: 12
Да, специално за черни дрехи ми трябва. Аз ползвах Персил колор за цветно и черно пране , но цветовете избледняват.

# 460
  • Русе
  • Мнения: 7 085
Да, специално за черни дрехи ми трябва. Аз ползвах Персил колор за цветно и черно пране , но цветовете избледняват.
Ами, да ти кажа - стигнала съм до извода, че против изсветляване на черни дрехи прах/ препарат няма. За това отдавна гипера с прах за цветно. Имам и кърпички на Хайтман, които връщат черния цвят, но не при всички дрехи действат. Имам например едно черно памучно боди, което както го вкарам, така го и изкарвам след пране с кърпичка и то не еднократно.

# 461
  • Мнения: 69 180
Избелявянето на цветните дрехи е от хлора във водата. ТАЕД беше посъветвал да добавяме  Вениш за неутрализиране на хлора...

# 462
  • София
  • Мнения: 12 006
Избелявянето на цветните дрехи е от хлора във водата. ТАЕД беше посъветвал да добавяме  Вениш за неутрализиране на хлора...
А какво общо има белината с хлора?
Което ме навежда на въпроса - в праховете и геловете има ли съставки, като калгона, които омекотяват водата или не?

# 463
  • Мнения: 810
Здравейте, не знам дали не се бъркам, но май teta75 беше писала за един препарат за изпиране на спортни дрехи, мисля , че беше на DM, вчера бях в магазина им , попитах за него,  но служителката ме насочи към течен препарат за деликатни тъкани ДенкМит (който определено не е за спортни),  но може и да се бъркам, затова моля да ме поправите.
Търся този препарат, защото с дъщерята си тренираме, и ми се е случвало след изпиране някое бюстие примерно да си мирише на прах, а веднага след слагане при най-лекото затопляне на тялото във фитнеса да почне да мирише на пот все едно не е прано. И поради тази причина маркови спортни дрехи не се носят и са пред хвърляне. Не знам пък дали може  да ми дадете идея как да пера чорапи, оцветени в оранжево от шамота (клей, глина някаква) от тениса, след 2 "изпирания" направо си ги хвърлям. Като че ли не е само оцветяване оранжево, ами и частички от клея са набити в тях.
Принципно съм ги прала винаги на 60 градуса с Ариел прах за цветно, имам и програма за спортни дрехи на пералнята, т.е. пробвала съм варианти, но ефект никакъв.
И като въпрос пак : Тези препарати за спортни дрехи имат ли нещо по-специално в тях, някакви ензими примерно?

# 464
  • Мнения: 69 180
Вениш за цветно...Афродита.

Краси..в Лидл има течен формил спорт. В синьо шише с дръжка. За ДМ не знам...рядко ходя там.
За спортни трябва отделен препарат за спортни зоради мембраните, дишащи и прочее...не е добре с обикновен прах.

Чорапите задължително с ПРАХ ЗА БЯЛО на дэрга програма. Защо с прах за цветно ги переш😊 какво да ги избели така?

Общи условия

Активация на акаунт