Всичко за косата

  • 87 762
  • 769
  •   1
Отговори
# 765
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Нямам много опит с боите,но и аз съм се правила с 6-ца и на мен ми жълтееше и рижавееше. Все си мисля,че всички 6-ци са така.
Направих се доста по-тъмна,почти черна,но взе да пада и пак да жълтее. Закърпих положението с мостра на шампоана и маската на Лакме за кестенява коса.

# 766
  • Мнения: 3 023
Оо, Жана сигурно си забравила какво тегло теглих с БЕС. Същата работа,  изрижавя н за отрицателно време. Ножица до здраво, Лакме в много тъмен цвят и това беше решението.


Спрейовете не съм ползвала, нямам им доверие Simple Smile


Аз боядисвам корени, стоя така 15-20 минути и за 10-15 мин мажа цялата коса.  Дължината груби цвета си и тя. Избледнява,  стои измито.
Голяма грешка е това боядисване. Нито боядисваш, нито щадиш косата.
Трябва да се стои колкото е написано в листовката. Боядисването е хим.процес, нужно е време, не трябва да се затопля или изстудява ( да излизаш от фризьорския салон да пушиш примерно) защото ако температурата на скалпа се промени процеса на оцветяване спира. Не трябва и косата да се връзва боядисана ( както вкъщи обикновено връзваме с шнола) за да се окислява косата равномерно.
Изобщо много тънкости има, които не спазваме и оцветяването не е качествено, дори боята да е хубава.

# 767
  • Мнения: 11 003
И при мен се получава нещо подобно със 6-ците. 6.17 на Лакме е изключение, но следващото ми боядисване ще е с 5-ца, заради блясъка на тъмната коса и да се отмие по-бавно.

# 768
  • Мнения: X
Да, с 6.17 на Лакме нямах такива оттенъци. И точно заради това си мислих, че всичко е от кичурите.

# 769

Общи условия

Активация на акаунт