Клуб на храбрата шивачка - тема 20

  • 75 414
  • 787
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 461
Благодаря за напътствията!! Simple Smile

# 481
  • Мнения: 9
Търся съдействие за шевна машина SANG .Как се слага келерчето в совалката.Пускам ги отгоре, но явно конеца трябва да мине отнякъде.Щие но прескача- тук таме прави шев.В самата Совалка нещо тракна надолу у не мога да го върна .Ще се радвам ако някой от Бургас ми покаже как се вдява.Надявам се и на Еликртичар да помогне.Не мога да намеря инструкция за това чудо на техниката.Една игла падна вътре и не мога да я изкарам .Плота би трябвало да се отваря но как?

# 482
  • Мнения: 1 862
Здравей, mddmdd! Всичко което пишеш е много обезпокоително. Като е паднала иглата, въобще не е трябвало да опитваш да шиеш, докато не е извадена. А сегашното тракане, най-вероятно е следствие на тази игла. Това, че шие само тук там е в резултат на развалена центровка. Дано няма счупване на носа на грайфера, защото тогава става много сложна ситуация с намирането на нов грайфер. Спри всякакви опити да шиеш! В търсачката на YouTube напиши ,,швейная машина с горизонтальным челноком''! Ще излязат много клипове на машина с хоризонтален грайфер. Ще видиш как се разглобява, а има клип и на центровка. Пишеш, че пускаш калерчето в совалката отгоре, затова си мисля, че машината ти е с хоризонтален грайфер. Всичко има значение, дори това от коя страна на калерчето виси конеца. Гледай клипове, разглобявай, центровай, спазвай всичко точно както го прави майстора и пиши какво е станало, независимо дали е по-добре, или по-зле! Ако мислиш, че показаните неща са по-сложни за твоите технически умения, трябва да потърсиш майстор на шевни машини.

# 483
  • София
  • Мнения: 714
Здравей Електричар,
Моля за съвет, как да си настроя горния конец.
Мъчих го този шев, но не мога да го докарам Sad
горния конец ми е много стегнат.

долния мисля че е ок?

двата

а интересно, че когато машината не работи горния ми конец върви много лесно, като го дръпна...

# 484
  • Мнения: 1 862
Здравей, geryger! Добре, но аз не знам кой конец е налице и кой е наопаки. Така. Вдигни крачето и както е вдяната иглата, опъни конецът и го издърпай 20 см.! Настрой машината на прав шев! Вдени конецът на калерчето както многократно съм писал и спази посоката на развиването му! Ший на плат на два ката! Ако не ти харесва наопаки, стегни на 5! Ако не ти харесва, снимай и пиши кой цвят конец е налице и кой наопаки!

# 485
  • Canada
  • Мнения: 3 358
На мен ми се струва, че горният е хлабав, а долния е стегнат. Първата снимка би трябвало да е на лицев тегел.

# 486
  • Мнения: 1 862
Само можем да предполагаме, кой е лицев и кой е наопаки. Напоследък имам чувството, че водя монолози като Хамлет. За да намеря информация за точно определена машина, ми се налага да гледам много клипове. Така намирам точния и го препоръчвам, за лесно разбиране и решаване на даден проблем. Освен знанията и опита които съм натрупал, чета огромно количество информация, главно на руски език, защото за западняците, знанията са пари и ги пазят само за себе си. Пиша дълги фермани като за турския султан, с най-големи подробности и в ответ - едно голямо нищо. Дали обяснявам неразбираемо, или неправилно, но на 4 - 5 мои отговора, ми отговаря един. Освен това, форумът има правило, че ако пишеш два последователни поста, последния се изтрива. Затова трябва някой да пише, преди да мога да отговоря на друг потребител. От незнанието на това правило, ми бяха изтрити няколко поста, за което виновен съм си само аз.
  В конкретният случай, мога кажа, че само бродерия се шие на един кат. Няма как да искаш, на тънък, рехав плат на един кат, машината да зашие добре изглеждащ шев. С тази настройка на конците, ако платът е на два ката, шевът ще изглежда значително по-добре, а с малко корекции - отличен.

# 487
  • Мнения: 1 108
Да пусна един коментар... Електричара е страхотен, обясненията са абсолютно разбираеми. И само да вмъкна, че в поста на дамаата има няколко снимки и над всяка снимка пише кой шев е горен и кой долен. И понеже й е даден отговор, предполагам, че си е решила проблема и сега се наслаждава на машината, или просто не отваря форума постоянно и все още не знае за създалата се дискусия. Весел ден.
Електричар, без тебе тази тема щеше да е боза.

# 488
  • Мнения: 1 862
Vige, много благодаря за топлите думи! Наближават весели празници и е време за радостни емоции, а не за мрънкане.

# 489
  • София
  • Мнения: 714
Извинявам се, ако не съм обяснила разбираемо Електричар.
Аз високо ценя помощта ти! Без нея не бих могла да си избера машина.
На първата снимка е лицевия шев в червено, на втората е долния шев в червено, а на третата и двата.
За съжаление не съм си решила проблема, но много работа ми се натрупва към края на годината...
И от два ката шев, изглежда по същия начин.
Но ще опитам при първа възможност твоите съвети.

Последна редакция: ср, 19 дек 2018, 21:05 от geryger

# 490
  • Мнения: 1 862
Обръщам се към FBID100000235524853 Забранила си получаването на лични съобщения, затова пиша тук. Не знам още ли търсиш евтин, нов и качествен оверлог? Съжалявам, че предишният излезе счупен, но ето това е което отговаря на всички изисквания: https://www.olx.bg/ad/shevna-mashina-overlog-CID632-ID7GqqO.html#8914acac93
Точно като моя и е много качествен. Не е ползван и няма да има такива проблеми като на онзи ерген. И макар сигурно да сте похарчили парите за празниците, това е наистина идеално предложение. Ако все пак ви е останал някой лев и решите да го купите, кажете, че го искате с проба и преглед по Еконт и ако не работи, няма да плащате нищо. Продава го жена и не вярвам да има проблеми.

# 491
  • Мнения: 720
Съгласна съм, напълно подкрепам мнението на Vige, Електричар твоите навременни и точни съвети, са ни много полезни и безценни, спестяват ни ядове и време Heart и винаги са подробни, на разбирам език за нас начинаещите.. Откликваш винаги на всеки въпрос и проблем, колкото и елементарно да ти се струва понякога Blush  За нас това е голяма помощ, благодарим ти!
А сега и аз да се похваля с нещо дребно, което ших за Коледа 🤶

# 492
  • Мнения: 15
Обръщам се към FBID100000235524853 Забранила си получаването на лични съобщения, затова пиша тук. Не знам още ли търсиш евтин, нов и качествен оверлог? Съжалявам, че предишният излезе счупен, но ето това е което отговаря на всички изисквания: https://www.olx.bg/ad/shevna-mashina-overlog-CID632-ID7GqqO.html#8914acac93
Точно като моя и е много качествен. Не е ползван и няма да има такива проблеми като на онзи ерген. И макар сигурно да сте похарчили парите за празниците, това е наистина идеално предложение. Ако все пак ви е останал някой лев и решите да го купите, кажете, че го искате с проба и преглед по Еконт и ако не работи, няма да плащате нищо. Продава го жена и не вярвам да има проблеми.

Благодаря ти безкрайно, elektrichar, ще пиша на продавача веднага. Оправих си настройките на съобщенията.

Последна редакция: чт, 27 дек 2018, 11:11 от FBID100000235524853

# 493
  • София
  • Мнения: 5 547
Elektrichar, моля за малко помощ, имам приятелка с машина Singer inspiration , разхлбил и се е долният конец, и трябва да го настрои, аз намерих някакво клипче което ти беше пускал. Тя обаче е любител и не съм убедена дали ще се справи.
Тя живее в друг град и аз мога само по телефона да и помагам.
Ако може клипче за Сингер ще съм много благодарна.

# 494
  • Мнения: 1 862
Първо, благодаря за високата оценка и добрите думи! А сега, да се опитаме да помогнем на приятелката на Миленски. Има много клипове за Сингер Инспирейшън, но да се опитаме да помогнем с нашите знания. Така. Тъй като и на нея и на нас, не ни е много ясно какво значи ,,долен конец'', кажи й да постави различни цветове на калера и макарата! Задължително да спази конецът на калера да виси отляво и да го вдене по инструкция, защото тази машина е с хоризонтален грайфер! Задължително да вдене конецът на иглата при вдигнато краче! Да стегне горният конец на 4 и половина, а ако е с плъзгач, малко надолу от AUTO! Да пробва на плат на два ката! Гледа кой цвят конец не й харесва! Ако не й харесва стягането на конецът на иглата, да стегне на 5 и половина! Ако трябва да се стегне конеца на совалката, да извади тази пластмасова джаджа и с много малка отвертка, да стегне лявото болтче с 1/8 или 1/4! Ако не е пипано, то е залято със зелена смола, но да не се притеснява. Добре. Не ли й е възможно да отиде някъде където има интернет? Не е чак толкова трудно да се намери къде. Така ако изпрати снимки, ще й кажа какво трябва да направи.

Общи условия

Активация на акаунт