Клуб на храбрата шивачка - тема 20

  • 75 275
  • 787
  •   1
Отговори
# 90
  • FRANCE
  • Мнения: 2 221
Аз съм 34-36. С бурдата и аз много не се обичам но мисля да се пробвам Simple Smile.  Може би за всеки случай с нещо с малко еластан.  Ако нещо не стане отива за голямата девойка (нещо почва да я удря пубертета и почва леко да ми поотмъква дрехите Grinning само с панталоните никакъв шанс че тя е супер слаба)

# 91
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
как да сложа на вече ушит панталон подплата?  newsm78

уших на детето един панталон, но платът го дразнел и не иска да го носи.
сега уших подплата от трико. как най-бързо, лесно и здраво да я прикрепя към панталона?...
трябва ли да разшивам колана? не ми се иска, зщото е от няколко частие, една с ластик, друга с лепки  Crazy

# 92
  • София
  • Мнения: 5 547
И аз се нареждам за идеи за подплатата, моята е за пола и колана няма да поря, защото е ушит отлично. Подгънат е и няма и 1мм резерва, а поличката е ленена , бежова и бая прозира, не ми се шие отделна подплата, ама май ще се наложи.

# 93
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
понеже не ми хрумна нищо, а панталона ми трябва: минах го на ръка. скрит бод или както се казва там... Whistling
ако не издържи - дано тук даде някой идея.

# 94
  • FRANCE
  • Мнения: 2 221
А ако се  зашие подплатата точно под колана? Видимият шев да е на ръба на колана и долната част с подходящ цвят конец. Ако идеята ми не е разбираема ще нарисувам картинка (а може и глупости да говоря и да не става).

# 95
  • Добрич
  • Мнения: 5 448

asyalein, лично аз бих пришила подплатата с ръчен наклонен бод , захванат във вътрешната страна на колана. От лицето нищо няма да се вижда. Не вярвам да се разшива лесно. Това е един от често използваните шевове от мен. Например с такъв шев имам зашита подплата към дънкова чанта, която две лета носих почти всеки ден. Едва в края на второто лято се наложи да пришия наново малък участък. Бодът трябва да е ситен и гъст, за по-голяма здравина. Както си написала, той  прилича на скрит бод, ако се ушие добре.

Предложението на madame също е удачно.

Може и с копчета, т.е. подплата ще бъде подвижна. Копчетата се зашиват от вътрешната страна на колана, а илици се правят на подплата. Якетата имат такива подвижни подплати. Може да се използват и секретни копчета. Гладенето се улеснява много.

Вариантът с лепка лично на мен не ми изглежда удачен, но също е възможен.  

# 96
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Вела, точно така направих, както си описала.
панталонът е outdoor с разни екстри и се насъбраха много пластове плат, нямаше как да мина още един тигел под колана. отделно гайките отежняват нещата.

детето не внимава много като се облича и съблича и затова се надявам да издържи. с копчета няма как, защото подплатата е от от едно лигаво трико...
аз не гладя детски дрехи  Mr. Green

# 97
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Аз бих захванала подплатата за страничния шев и за джобовете. Не знам дали панталонът е с цип - и за резервата му може да се захване Не я опъвай, остави я малко хлабава. Simple Smile

# 98
  • София
  • Мнения: 19 221
Момичета, имам една голяма молба:
Майка ми иска да си шие летен панталон от изостанал плат. Не много широк, с ластик на талията, като за баба на 82.
Нямам регистрация в Пинтeрест, много лесни ми се виждат готовите кройки на даден размер, но не мога да открия за размер 52 или ориентировъчни мерки 120-108-120. Виждам безброй кройки, но точно за 52 панталон с ластик, но не от прекалено широките, просто прав - не мога да намеря. Нещо такова, но за прав панталон

Бихте ли ми намерили нещо подходящо, а също споделете дали сте пробвали тези кройки и добри ли са? То аз не че съм голямата шивачка, но два тигела мога да мина.

Последна редакция: ср, 02 май 2018, 15:57 от Cuckoo

# 99
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
Ако имаш кройка за друг панталон в този размер, просто направи крачолите с прави линии надолу, а в талията без свивки, защото ще има ластик.

Трябва платът да пада добре.

# 100
  • София
  • Мнения: 19 221
Ако имаш кройка за друг панталон в този размер, просто направи крачолите с прави линии надолу, а в талията без свивки, защото ще има ластик.
Трябва платът да пада добре.
Нямам нищичко, опитът ми се изчерпва с вадене на кройки от Бурда.
Искам да е макс. лесно, та ако не стане, поне да не ме е яд.

# 101
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
Е, ако не стане хубав панталон, предполагам, ще става за пижама...Smile

Нищо сложно няма, щом ще е без джобове. Най-важно в случая е, да улучиш чаталната извивка точно.

И по кройка за къси панталони, може да се удължи до необходимата дължина.

Не зная с каква фигура е майка ти /все пак на почитаема възраст/, но на мен ми се е случвало да увелича чаталната извивка за млада жена с корем.

# 102
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Не помня на Бурда до кой размер им бяха кройките, но имат и ХL размери по принцип. Аз по тяхна кройка си бях ушила, панталон с връзки, вместо ластик, когато бях бременна.

# 103
  • Мнения: 23
Здравейте! Отдавна се каня да започна да шия дрешки за децата, но не ми стига смелост и умения. Имам четириконечен оверлог. Ще съм много благодарна, ако ми отговорите на няколко въпроса, като предварително се извинявам, ако се повтарят. Клинове и къси панталонки само на оверлог ли се шият? И откъде мога да намеря кройки. Също ще съм благодарна, ако ме насочите откъде мога да взема плат, подходящ за клинове. Благодаря предварително на всички озовали се.

# 104
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
в какаду на сливница има различни видове трико - тънко и дебело, полар...

Общи условия

Активация на акаунт