Клуб на храбрата шивачка - тема 20

  • 75 358
  • 787
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 48
Здравейте и от мен. Не съм по писането в бг-мама, но имате много приятен клуб тук, та се реших да се присъединя.
От съвсем скоро взех назаем един brother от приятелка и тествам дали ще ми хареса шиенето. Винаги са ме "ужасявали" шевните машини, всичко изглеждаше толкова сложно... Обаче не, лесно е, даже е приятно!!! Та, след като уших от свои тениски, чисто пробно, едно клинче/панталонче за бебето и една тениска отново за него, смело мога да твърдя, че шиенето е приятно занимание, а удовлетворението, че си създал нещо полезно е страхотно.
Кройки, платове не съм тръгнала да търся още и честно казано нямам дори проекти за момента, но установявам, че като за начало и упражнение, човек може да вземе кройка от нещо готово, което знаем, че децата носят и им е удобно. Така направих и аз.
Също така открих чудесни туториъли в ютуб.

п.п.
Всъщност имам една идейка. От моя рокля, носена буквално 2-3 пъти като бях бременна, да ушия рокля за щерката, защото тя обожава плата и само ме кара да я вадя от гардероба, където си седи и няма и да я облека повече никога.. Simple Smile

# 106
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
За трикотажни материи са подходящи еластичните шевове. Късите панталонки могат да бъдат и от друг плат. Ако не е разтеглив, се шият с обикновен прав бодов ред.  По принцип оверлогът е със зачистваща функция, а не за съединителни шевове. Ако едновремено прави оверлочен шев и прав тигел е подходящ. Обаче в този случай шевът е почти без резерва. Професионалните машини изполват верижен бодов ред за разтегливите материи.

# 107
  • Мнения: 4 097
От много време само тайно надничам тук да ви чета. От дете мечтая да шия, но ми изглежда сложно.
Бих искала да ви попитам, има ли откъде да си взема сравнително евтина машина, като за първи опити в шиенето?

# 108
  • Мнения: 1 862
Здравей, Charlotte_85! Тази тема я обсъждаме ето тук: http://www.bg-mamma.com/?topic=268305.1155
Там разискваме машините, които по-често се купуват напоследък.

# 109
  • Мнения: 228
здравейте, никога до сега не съм посещавала тази тема.  Имам бегли познания по шев, колкото да си подгъна чаршафи или пердета. възниква ми едно въпросче обаче - скоро ще имаме едно събитие и ще имам сатенена в долната си част рокля и около бюста с шифон. Възможно ли е върху сатена да се нашият пайети и да изглежда добре? Идеят ми е от талията надолу роклята да изглежда по подобен начин

https://i.pinimg.com/640x/33/39/54/333954089c5f7361f3757da2c73ff676.jpg

роклята ще е дълга малко под коляно


# 110
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Може да се зашият, но голямо шиене ще падне - ръчно е най-удачно ако трябва да изглежда по показания начин. За да стоят пайетите добре трябва да се зашият по диаметър, а не само по радиус /дано да се е разбрало какво искам да кажа/.

# 111
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
здравейте, никога до сега не съм посещавала тази тема.  Имам бегли познания по шев, колкото да си подгъна чаршафи или пердета. възниква ми едно въпросче обаче - скоро ще имаме едно събитие и ще имам сатенена в долната си част рокля и около бюста с шифон. Възможно ли е върху сатена да се нашият пайети и да изглежда добре? Идеят ми е от талията надолу роклята да изглежда по подобен начин

https://i.pinimg.com/640x/33/39/54/333954089c5f7361f3757da2c73ff676.jpg

роклята ще е дълга малко под коляно




Доколкото виждам , показаната рокля сатена е подплата на някакъв воал да го нарека и паетите са нашити на воала

По точно даже това не са паети а са налепени пластинки а и мъниста ми се виждат. Нямаше ли такива гоблени???

Последна редакция: чт, 17 май 2018, 08:55 от rorik

# 112
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
според мен е много трудно да се зашият така пайетите и мънистата, че да изглежда хем небрежно, хем естетично.

ако платът позволява, напръскай с някакъв блестящ спрей за ефект  Peace
или си купи такъв тюл с пайети и го прикрепи към роклята.
или си купи такава рокля  Mr. Green

аз лично никога не бих се хванал да пришивам паети в такова количество  Whistling

# 113
  • Мнения: 228
благодаря за включването, показаната рокля е само пример , освен това има факт - налична рокля от сатен, нито ще се  пришива тюл , нито нещо друго. Питах, ако някой е наясно с различните материи, дали подобно нещо може да се направи върху сатен. Търся конкретен ефект, няма такъв плат на пазара , който да покрива изискванията ми. Шиенето е моя грижа.

# 114
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Няма проблем да шиеш върху сатен пайети или мъниста или каквото си искаш.

# 115
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

успех и весело на мероприятието, за което ти трябва тази рокля  Hug

# 116
  • Мнения: X
Възможно ли е върху сатена да се нашият пайети и да изглежда добре? Идеят ми е от талията надолу роклята да изглежда по подобен начин
https://i.pinimg.com/640x/33/39/54/333954089c5f7361f3757da2c73ff676.jpg
Доколкото мога да видя, това са полусферични перли и камъчета за лепене с плоска задна страна.Нямат дупчица като мънистата и освен в галантериите, се продават и в крафт магазините. Може да потърсиш "камъни/перли за лепене" или "кабошони" в нета, например в сайта на М-Арт (ако си в БГ) - там поне не са скъпи, а като гледам, ще ти е нужно доста голямо количество.

Те трябва да се залепят едно по едно с малка точица текстилно или някакво друго подходящо лепило. Шивачката от бутика, в който правих моята абитуриентска рокля преди 10+ години, лепеше такива и други декорации с горещ силикон и пинсета. Дали защото беше сръчна или пистолетът беше с много фин накрайник, но силиконът изобщо не се виждаше. Ако ще работиш върху маса, пъхни нещо в полата, за да не залепиш случайно предната за задната страна.

# 117
  • Мнения: 427
Здравейте, пиша ви за съвет. Ще записвам курс и искам да си купя машина до към 250 лв. Моля да ми препоръчате някаква като за начало, пък след време ще я сменя. Като стана много добра Joy Simple Smile Wink Благодаря.

# 118
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
Аз си купих Pfaff на Лидъл за толкова пари - има много принадлежности към нея - препоръчвам защото ако купиш втора употреба ще се наложи да си купуваш много аксесоари Simple Smile Освен това лидълската е по традиционен Сингер направена и наученото на нея ще важи и за други машини Simple Smile

# 119
  • Мнения: 427
Благодаря. Дано скоро я пуснат отново Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт