Грип 2018

  • 72 664
  • 536
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 4 868
Вас поне в спешно ви обръщат внимание. Аз на два пъти ходех, викат ти личен нямаш ли си? Тук идват хора с големи проблеми и ме прогониха. Ще се побъркам вече. И вкъщи никой не ми вярва, все ме имат за психясала, лекарите също. Цял ден ми гори гърба и ме втрисаше от студ и жега едновременно. Какво се случва не знам

# 331
  • Мнения: 2 046
Вас поне в спешно ви обръщат внимание. Аз на два пъти ходех, викат ти личен нямаш ли си? Тук идват хора с големи проблеми и ме прогониха. Ще се побъркам вече. И вкъщи никой не ми вярва, все ме имат за психясала, лекарите също. Цял ден ми гори гърба и ме втрисаше от студ и жега едновременно. Какво се случва не знам
Разболях се на 20.01...Втрисане, болки, температура, кашлица.
Снимка на 4 ден - пневмония. Пулмолог, после втори. На 29.01 ме приеха в балница със страшен спазъм. Урбазон венозно 6 дни, кислород, антибиотик венозно. След 10 дни ме изписаха. 19 дни в къщи още, от които по-гол част с антибиотик...Направо не можех да ходя от изтощение. Потя се непрекъснато и аз...после ме втриса. От тази седмица съм на работа. Първия ден почти припаднах..И днес едвам стоя вече.
Нощем се будя по 4-5 пъти вир вода...
Ужасно е.

 

# 332
  • Мнения: 4 868
Не можех да пиша през седмицата, че бях на работа. Но още не ми е комфортно. Постоянно си ме втрисаше, а температурата е все 36.7. Болките си ги има, не са силни, но ме тормозят. Като съм на топло, ме обливат горещи вълни. Днес цял ден ме втрисаше от студ, само докато вървях не усещам втрисане, тогава болката се усеща. Не мога да оцъствам от работа, защото няма месец откакто съм започнала и нямам право на неплатена докато не направя един месец.

# 333
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 845
36.7 не е температура. Поне за това не се притеснявай. Докторите гледат несериозно и на 37.3 даже. Нищо, че може да е симптом Crazy

Аз в момента съм с 36.8. После пада до 36.4. Има дни, в които е само 36.4 и т.н.

# 334
  • Мнения: 4 868
Да знам, че не е температура, но това втрисане и болка и лека кашлица още си е ад. Не се издържа вече. Лекарите нямам думи - за 2 месеца обходих толкова много, едва ли не си измислям ме изкараха . Все невралгия било, как ще е невралгия, като пиейки Милгама - уж за нея, няма ефект, а сърцебиенето с него още повече се усилва.

# 335
  • Мнения: 2 046
Bubulina_baby, преди малко четох поста ти на сестра ми. Аз съм с абсолютно същите симптоми.
Тя е лекар и каза, че от инфекцията, антибиотиците и другите лекарства черния дроб и вегетативната нервна система още доста време ще правят проблем.
А от напъните да кашлям аз пукнах и ребро, освен че ме боли всяко нервче между ребрата.
Тя препоръча вигантол /витамин д/ по осем капки, калций /Идеос по 1 табл/, милгама N по 2-3 на ден.
Освен това пия ехинацея от 3 седмици, после пих 10 дни черен бъз, от вчера по съвет на пулмолога пия два пъти на ден кръвен здравец /герисан/ и вит. С.
Пия и ксизал вечер....

# 336
  • Мнения: 1 080
Според мен Bubulina baby, отиди на частен кардиолог и провери за инфекциозен ендокардит.За твое успокоение. Добре е да приемаш витамин Ц.

# 337
  • Мнения: 4 868
Bqh na kardiolog kraq na qnuari. Uj kaza, che ne e, pak ne znam

# 338
  • Мнения: 1 080
Трябва ти преглед с видеозон.

# 339
  • Мнения: 2 046
Трябва ти преглед с видеозон.

Z е абсолютно права. Като бях в болницата ме изпратиха на ехокардиография. Доктора каза, че сърцето не е засегнато, но се поизмъчи - много бяха раздути белите дробове.
Като ме приеха в болницата, пулса ми беше 120-130 в покой. На втория ден вдигнах кръвно 180/120 при положение, че нормалното ми е 115/70... Просто грипа и усложненията му са ужасни.

# 340
  • shumen
  • Мнения: 18 083
И аз мисля,че пак трябва да отидеш на кардиолог.

# 341
  • Мнения: 4 868
Ох не знам вече. Явно ме подвръща щом не гърдите, а мястото над тях ме боли. И подредбието около сърцето, затова идва сърцебиене. Ако отида на частен ще е едва края на март. Личната не ми дава направление, а заплатата ще взема едва тогава

# 342
  • Мнения: 4 868
Вчера и днес ми се възвърнаха болките в гърдите. Мазах се с мед, пия Инфлуцид, но си стоят. Сухата кашлица какво ли не пих за нея , няма махане, а втрисането от студ и горещина на гърба и отпред към корема си ги имам постоянно. Днес поддържам температура 36.9, главата ме болеше почти цял ден и постоянно ми пада кръвното или се чувствам слаба. Какво става нямам идея. Няма и как да оцъствам от работа, а дори да отида пак при оная неразбираща лична ще получа пак хиляда излишни изказвания - нали те лекувах, нали ти давах мн неща и накрая нищо. Вече се чувствам като развалина, два месеца и още не мога да се оправя...

# 343
  • shumen
  • Мнения: 18 083
Буболина,повтаря те явно.

# 344
  • Мнения: 2 836
Момичета, здравейте!
Честно казано мислех, че е отминала грипната вълна, но уви - мен ме тръшна от 2 дни , нямам сили да стана даже да си сготвя, камо ли да отида до личната . Голямо втрисане- голямо чудо
Пия аспирин, за температурата ( беше два дни около 37,8) пих Ибупрофен и сега съм със спрей за гърло.

Кажете в крайна сметка какво лекарство ви помогна на вас и какви имуностимуланти взимате, че.... някакъв ужас с този грип

Общи условия

Активация на акаунт