Морски свинчета (Тема 7)

  • 69 960
  • 801
  •   1
Отговори
# 765
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Момичета, котарак от Котешката тема е пострадал сериозно при падане. Задните лапи нямат чувствителност и засега не може да се изхожда самостоятелно. Молбата ми е ако знаете къде и при кого може да се направи рехабилитация на по-късен етап да пишете там. Всяка информация е ценна.

# 766
  • Пазарджик-Панагюрище
  • Мнения: 225
Ще ги деля тази седмица. Те и сега в клетката спят разделени. Лиса хапе мънича като започне да бръмчи около нея. Определено тя е доминант и му свива перките. Аз не смятам да ги развъждам. Най-много едно котило за много близки деца.То и моите свинковци ги взех за децата, защото искаха домашен любимец. Но не знаете как се карам на батковците, като започнат да ги гушат неправилно. И вечер преди лягане си ги гледам и им говоря като на моите деца. Много се привързах към Лиса, а и Пухчо го чака същото. Даже Лиса като започна да и казвам името, излиза от къщата, идва, души ме. И аз не съм наясно с кръстосването помежду им. Лиса е късокосместа с оранжево и бяло, а другото е с дълъг косъм шарено и с пънкарска прическа. А за кастрирането все си мисля, че мъжкото ще изгуби мъжките си черти и затова съм скептична. А и къде ще го кастрират?Мъжо не би стигнал до Пловдив или София за кастрация. В Пазарджик не знам дали го правят?

# 767
  • Мнения: 5 037
Привет! Simple Smile Понеже получих запитване за морските свинчета, които се подаряваха, исках и тук да кажа, че и петте прасенца от защитеното жилище в Луковит вече имат нови домове и стопани. Благодаря на всички, споделили обявата.

# 768
  • Мнения: 35
А къде мога да намеря женско прасенце, късокосместо? Разглеждах разни обяви, но не мога да намеря никъде в София

# 769
  • Мнения: 4 059
Да ви питам мога ли да му давам на моя лакомник диня?

# 770
  • Мнения: 35
Да ви питам мога ли да му давам на моя лакомник диня?
Мисля, че спокойно може да му даваш диня.


Ние си намерихме женско прасенце на 5 месеца. Сега обаче вкъщи днес беше дооста палава ситуацията с двамата мъжкаря и се оказа, че с единия се разбира доста по-добре и се наложи да изолираме единия сам в клетката, защото е доста палав непрекъснато и не я оставя на мира, докато с другия мъжкар се погодиха и са в една клетка,

# 771
# 772
  • Мнения: 5

Здравейте забелязах днес това на крачето на моето свинче, подуто е и зачервено:(( Някой знае ли от какво може да е и дали е опасно??

# 773
  • Мнения: 5 037
Само ветеринар може да изкаже мнение, заведете го на добър такъв, който разбира от гризачи.

# 774
  • Мнения: 17
Здравейте, може ли да ми препоръчате къде в София мога да си намеря късокосместо морско свинче? За пръв път ще гледаме с приятеля ми и мислим да си вземем две женски. Подходящо ли е? Може ли съвет с какво да ги храним първите месеци?

# 775
  • Мнения: 5 037
Две женски е чудесно.

Препоръка за това откъде да ги вземете ми е трудно да дам, аз бих предпочела да осиновя някое, което се подарява.

Набавете подходяща клетка, оборудване и т.н. като за начало и използвайте времето да попрочетете за грижите за тях. Не са много и особени нещата, но човек е по-спокоен, когато е подготвен. За храната - някакви качествени гранули, в никакъв случай насипните шарени храни за гризачи от зоомагазините, много и качествено сено, и свежа храна - зеленчуци, основно листни, и трева.

Успех и да се похвалите в темата скоро с нови мишлета Simple Smile

# 776
  • Мнения: 15
Моля за помощ. Пухи има въшки. Напръскаха го с някакъв спрей, като ми казаха, че нямат препарат точно за свинче. Поръчах си Beaphar spot on, от зоомагазин,  но се оказа, че не е наличен и няма да доставят  скоро. Откъде да намеря нещо ефикасно? Помагате, че свинче се чеша постоянно. Можем ли да хванем и ние?

Последна редакция: пн, 12 авг 2019, 15:47 от Pirinea

# 777
  • Мнения: 5 037
Няма да хванете и вие, споко. Адвантидж спот он, депо зад ушите, за 12 часа няма да има никой Simple Smile

# 778
  • Мнения: 17
Здравейте, включвам се отново, за да попитам дали е проблем, ако са две мъжки? Налага ли се да се кастрират в такъв случай?  Ако намеря две женски от две различни места проблем ли е? Доста трудно се оказа намирането им в София ☹️ Благодаря предварително!
П. П. Имам всичко необходимо за отглеждането им

# 779
  • Мнения: 5 037
За мъжките - зависи от размера на клетката. Колко е голяма?

Няма проблем да са от различни места. Две от прасенцата ми са сестри, не се обичат много, но се толерират. Всяка сестра си има своя другарка, различна по възраст, но сходен темперамент. По-важно е да са подобни по характер или поне възраст, за да са на един акъл.

Общи условия

Активация на акаунт