Моите любими торти!!!-2

  • 113 429
  • 429
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 116
Копирам го от другия сайт:

Пчеличките бяха набързо измайсторени, в последния момент реших да ги направя, да се радват децата. Крилцата са от филирани бадеми. А телцата са от нещо дето замесих, ама и аз не знам какво. Имах останал роял айсинг-пудра захар, вода и сух белтък, реших да сложа още пудра захар да стане тесто, ама ми свърши пакета с пудрата захар и така омазана не ми се търсеше друг, та прибавих брашно, докато стана като пластелин. Чертичките са от разтопен шоколад.

# 31
  • Мнения: 7 106
До сега само ви гледах красотите и понеже съм на диета не смеех да приготвя нищо, защото ще се наложи после да го изям  Twisted Evil. Ама заради днешният хубав празник се прежалих.

# 32
  • Мнения: 7 474
3ори  Страхотно изглежда!   Wink

# 33
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Зори, сигурно е била вкусна! Браво! А това отгоре желирани ягодки ли са?

# 34
  • Мнения: 7 474
Зори, сигурно е била вкусна! Браво! А това отгоре желирани ягодки ли са?

Тя е дала рецептата в отделна тема. 
Peace

# 35
  • Мнения: 7 106
Зори, сигурно е била вкусна! Браво! А това отгоре желирани ягодки ли са?

Да, ето в тази тема съм описала как съм я направила :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=102468.msg1812484;topicseen#new

# 36
  • София
  • Мнения: 6 254
Ммм, Зори, много вкусно изглежда.

И аз вчера направих, но от кръглата торта. Та само да кажа за крема: този път сложих 1 пудинг ванилия на д-р Йоткер, сметана, настъргани бисквити, орехи и малини (и желатина). Кремът стана супер!  chef Вмето рула изпекох 2 пандишпанени блата, а отгоре залях с шоколадов крем + сметана.

# 37
  • София
  • Мнения: 76
Дойде и моят ред да ви се похваля с творението ми за пръв път по случай рожденният ден на моят Саши.  chef Детето също много помага. http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=17810&AlbumId=53317

Благодарности на Ваня за подкрепата   bouquet  bouquet  bouquet !!!

# 38
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Много добре се е получило.Красива торта!Да ти е жив и здрав рожденника Simple Smile

# 39
  • Мнения: 694
Много сладка торта!!!И от мен честит ти рожденник!!

# 40
  • Мнения: 750
И това ако не е виртуална ТОРТЕНА енциклопедия! Супер!  newsm10 smile3525

За удобство събрах всичките снимкина торти, които съмправила в един албум ето ТУК.
Ако Лидиана сметне за уместно, може да изтрие другите линкове с мои снимки и да пусне само този.

# 41
  • София
  • Мнения: 76
Много сладка торта!!!И от мен честит ти рожденник!!
Много добре се е получило.Красива торта!Да ти е жив и здрав рожденника Simple Smile
newsm51Да сте живи и здрави и вие! Мерси за пожеланията! Много се радвам, че ви има! newsm44 Two Hearts

# 42
  • Мнения: 1 558
И това ако не е виртуална ТОРТЕНА енциклопедия! Супер!  newsm10 smile3525

За удобство събрах всичките снимкина торти, които съмправила в един албум ето ТУК.
Ако Лидиана сметне за уместно, може да изтрие другите линкове с мои снимки и да пусне само този.

Я пусни рецептата на това , обожавам шиколад Embarassed!

# 43
  • Мнения: 6 243
Това е тортата "Трюфел", която току-що завърших.


Рецептата е от тук http://www.cooldesserts.com/2005/04/truffle-cake.html
А тук има добър превод: http://www.gotvetesmen.com/recipes/categories/DESSERTS/Cake_glaze/recipe_109.php
Благодаря на Марабу, че ми показа тая торта.  bouquet Засега съм опитала само крема и част от блата поотделно, но вкусът е ммммммммммм!

По приготвянето:
Занапред смятам да внеса някои леки корекции в начина за приготвяне на крема за пълнеж на тортата и на труфелите. В оригиналната рецепта се загрява сметаната и се залива нарязания на ситно шоколад. В този случай се получи сравнително рядък крем. Затова проблавх с варианта разбиване на сметаната на сняг и прибавяне на разтопен шоколат - дава стегнат, твърд крем, който няма нужда от 24 часово охлаждане и така се спестява технологично време за приготвяне на тортата. С такъв крем я намазах отгоре и отстрани, преди да я украся, а вътре между братовете е с оригиналния, но по-рядък вариант.

Последна редакция: нд, 28 май 2006, 16:20 от sladka hapka

# 44
  • Мнения: 694
Мале,потекоха ми лигите....Изглежда страшно апетитно.


СПаска-ще сложатози линк-благодаря ти!!

Общи условия

Активация на акаунт