Моите любими торти!!!-2

  • 113 469
  • 429
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 22 867
Еееее, страхотна торта си направила на тая свекърва! Много е красива! Сигурно жената си я заслужава. Да ти е жива и здрава и дано се разбирате дълги години!  bouquet  bouquet  bouquet

# 406
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Зори, разкошна торта! Дано свекито я заслужава! Пoздрав и от мен!  bouquet

Това е тортата за именният ден на сина ми, който беше в петък, но го празнуваме сега! Главата е шоколадов трансфер! Не се получи всичко както трябва, но много бързах, за да не ме хване сина ми, че е изненада.

# 407
  • Мнения: 9 717
Labrex и  Natalyna, благодаря ви. И този Спайдърмен е страхотен. Аз още не съм стигнала до етапа с трансфер, но скоро ще опитам.

# 408
  • Мнения: 22 867
Тая тема ми е любимата и винаги влизам в нея с предчувствие за нещо мммм.....................много специално.  Embarassed Такива красоти има тук! natalyna, чудесна торта, сигурно страшно много ще  хареса на синчето ти. Да ти е живо и здраво! Весел купон!

# 409
  • Мнения: 903
Ей, natalyna да ти е жив и здрав синът и много да те радва  bouquet Тортатa е страхотна. А това покритие бялото бяла шоколадова глазура ли е. Моля те издай тайната защото виж на моята торта за РД на малките каква скапана глазура стана: http://img376.imageshack.us/img376/9083/webtortahb2.jpg

# 410
  • Мнения: 855
Утре мъжът ми има рожден ден, исках да му направя от тази Торта "Цици"  Mr. Green , но не мога да намеря рецептата никъде. Как се оформят тези топки и панделките как се правят? Ако някой знае , моля да напише. Ще съм ви много благодарна  Hug

# 411
  • Мнения: 22 867
Утре мъжът ми има рожден ден, исках да му направя от тази Торта "Цици"  Mr. Green , но не мога да намеря рецептата никъде. Как се оформят тези топки и панделките как се правят? Ако някой знае , моля да напише. Ще съм ви много благодарна  Hug

Ето ТУК има снимка и малко обяснения. ТУКсъщо. И ТУК. Хайде успех, да направиш възможно най-секси торта!  chef

# 412
  • Мнения: 358
DidiP, разкошна е тортата! Да са ти живи и здрави дечицата! Кажи, моля те, как направи такива фини линии с шоколад за картинките на близначетата и за  имената?

# 413
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
DidiP, аз съм покрила тортата с кора от готов марципан, но в Бг доколкото разбрах няма. Остава бял шоколад, но с него трябва малко повече търпение - той се втвърдява по-бързо от другият - разтопяваш на водна баня или МВ печка и добавяш топло прясно мляко до необходимата консистенция. После разливаш върху тортата и с намокрен нож или спатула бързо изглаждаш към краищата. Но аз като гледам, ти си се справила чудесно, защо не си доволна? Тортата ти е много сладка! Ако обаче искаш да се получи като чаршаф(като моята) ти трябва или марципан, или чаршафа от бонбоните Маршмелоуз. Прочети в темата с глазурите.  Heart Eyes

ive1ina,на 13 страница на тази тема в която сега пишем, има пост на Sladka Hapka с линк и снимки. В линка е обяснила подробно всичко - рози, пандели и т.н. Успех с направата! Hug

Lidiana, май е време да пуснеш нова темичка, че тази започна да се отваря трудно! Peace

Момичета благодаря ви за поздравленията и хубавите думи!  bouquet

# 414
  • Мнения: 903
DidiP, разкошна е тортата! Да са ти живи и здрави дечицата! Кажи, моля те, как направи такива фини линии с шоколад за картинките на близначетата и за  имената?
Svetlili благодаря ти много Grinning
Бебетата очертах с разтопен натурален шоколад. Направих си фунийка от хартия на списание с много малка дупчица и действах. Преди това на един найлонов джоб прекопирах желаната картинка и го сложих на изстиналата глазура. С топлийка очертах(все едно с химикал който не пише) и като махнах джобчето и картинката личеше много ясно. И така я нарисувах с шоколада.
natalyna и аз така направих глазурата, но тя не покри плътно тортата. Другият път ще пробвам като изстине да залея с втори слой, дали ще стане newsm78 А марципаните или фонданите ми се струва че няма да са вкусни,но може и с таях да пробвам. Благодаря ти.
 Ама много ме запалихте с тези красиви предизвикателства.Grinning

# 415
  • Мнения: 1 860
 Пак се включвам този път със снимка от събитието. Това е тортата която направих за рожденият ден на Габи в събота.



 С малко повече тренировки до следвашият ще съм задобряла повече.  Party

DidiP, страхотна ти е станал близнашката торта.  Hug Да са ти живи и здрави принцесите!
 natalyna, както винаги страхотна работа!  Hug

# 416
  • Мнения: 903
nana_cool благодаря ти и вашата е невероятна, направо приказна. Представям си колко си си играла да  направиш фигурките. Браво страхотна работа Peace

# 417
  • Мнения: 2 427
Ехооо,Зори,здравей!!!
Зори,страшно ми рареса украсата ти за торта,много е изискана и елегантна,много,много,много те моля Praynig ,светни ме по въпроса как я правиш!!!
Аз много обичам да правя торти ама нещо не успявам докарай с глазурите.Не умея да ги правя толкова гладки и особенно се затруднявам със мазането на страничния борд Sad.Да не говорим ,че така и не ми стана ясно как става с номера на облепването на страничния борд със смлени орехи. Confused
Научете ме,моля ви!
Комплименти на всички ви за тортите,тъкмо преди 5 сек.извиках мъжа си да види какви торити правят българките в домашни условия и той като мен онемя!!! #Crazy

# 418
  • Мнения: 9 717
amymommy здравей, и благодаря за комплиментите!   bouquet Не съм добра в обясненията, но дано ти помогна. Тъй като много исках тортата да стане сполучлива, а не съм правила глазури използвах два крема на Д-р Йоткер които са без варене и се разбиват само със студено мляко. Само, че сложих по-малко количество от него, за да стане малко по-гъст крема и да не се разтече. Отгоре намазах със шпатула белия, а отстрани шоколадовия. С накрайник за шприц, който прави само тънка линия направих спирала от центъра към периферията.  И след с клечка за зъби изтеглих  линийка веднъж от центъра навън и после от периферията към центъра. Тъй като за пръв път правя торта не направих линийките през еднакво разстояние.

Последна редакция: пн, 04 сеп 2006, 21:46 от zori gb

# 419
  • Мнения: 3 216
КОй е този крем на д-р Йоткер?

Общи условия

Активация на акаунт