Инспирирано от аватара на Бу

  • 7 552
  • 56
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 121
Много ми се иска да направя нещо такова -

малко кич седи, но ще радва мъжкото око, а това е целта. Дайте идея как да се направи. Аз мислех за някакво парфе в две купи, което да се обърне и украси, но нещо не ми се връзва парфе и сметана отгоре  newsm78. Имате ли идеи?

# 1
  • Мнения: 703
Направи баварски крем с какао или шоколад в две купи и като се желира,ги украси със сметаната!Може,за да не е само крем и сметана в баварския в купите да сложиш някакви бисквити или бишкоти.

# 2
  • Мнения: 6 243

Ани, това е тортата, която пък вдъхнови Бу за въпросния аватар. Пригтовя се така:

Продукти: рула "Роял кейк" - 3 бр., сладкарска сметана, кисело мляко, Танг, домакинско фолио, бонбони "маршмелоуз", 2 бр. еднакви купички и евентуално - сладкарска боя.

В купичките слагаш домакинско фолио, и плътно нареждаш нарязаните рула. Изсипваш смес за парфе, приготвено по твой вкус, аз направих ягодово парфе по рецептата, която вече съм писала тук. Накрая купичката се покрива с един ред от нарязаните рула. Слага се в хладилника да желира за поне 4-5 часа, а най-добре за 1 нощ. Товаса одновите за гърдите. Големината на купичките ще определи размера на чашката. Ето така изглеждат "чашките" преди да се украсят:
След като приготвите основите,  остава украсяването. Това може да стане със сметана, маслен крем или друг крем. Аз използвах точена глазура от маршмелоуз, която се прави така:

Бонбоните се разтопяват в МВ с малко лимонов сок (3 - 4 капки), след което се замесват на тесто с пудра захар. Разточва се тънък лист на покрит с нишесте за готвене гладък плот. Основит есе покриват с някакъв конфитюр и се поставя отгоре листа глазура. Заравнява се внимателно с ръце и излишното се изрязва.

Ареолите направих от същия материал като глазурата, но с добавено какао.  Самите ареоли са направени от кръгчета, ПОД които сложих зърната, за да не изпадат - стана и по-естествено, според мен. Не съм оцветявала глазурата за "кожата" - използвах едни маршмелоуз, които са комбинация от бяло и бледо кафяво. Катосе разтопиха, докараха този цвят. А розите са от друг вид маршмелоуз, които пък са естествено розови. Боя за сладки сложих в панделата. Монтирането на розите и ареолите за "гърдите" става, като намокриш леко глазурата, но само колкото да прилепнат - 1 - 2 капки са достатъчни.
Ето поглед отстрани:
ето в тази тема има доста полезни линкове: http://www.goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=1371&postdays … r=asc&start=0

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Ей, Хапка такава, 5 минути слава не оставяш на човек Laughing

# 4
  • Мнения: 5 873
Ей,супер торта!Браво Хапчице! и моя си поиска такава красота, хихи Blush

# 5
  • Мнения: 27 524
Аз гласувам за две меденки ,лесно е,после украса с шоколад и сметана - връзва се идеално§  Peace

Аз правя такива питки-цицки за нова година,с две лешничета и късмети вътре!

# 6
  • Мнения: 2 550
Хапка, хубави торти:)))
Може да изненадам мъжО някой ден с нови цици:))

# 7
  • Мнения: 1 547
 newsm65

Убичам вЪ!!  Heart Eyes

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Хихихи, много мръсничко. И аз ще спретна едни цици скоро. Mr. Green

# 9
направо ме убихте   : Mr. Green: като му омръзнат на мъжо моите, мога да му спретна едни такива да се порадва  Joy

# 10
  • Мнения: 3 251
Хапчице, суперски са!На моят мъж ще му е жал да ги разреже - така каза, като ти видя приозведението .

# 11
  • София
  • Мнения: 1 121

Ани, това е тортата, която пък вдъхнови Бу за въпросния аватар.


 hahaha Стига бееее!  Joy Joy Joy
Ама на мен много си ми харесва дантелката - като ще е кич да е кич! Аааама ха!
Благодарско за рецептата! А какви са тези бонбони?

# 12
  • Мнения: 1 382
Не само добре изглеждат,а и вкусно,Боже,защо не мога да правя такива неща  Crossing Arms
Поздравления за сладкарката  Peace

# 13
  • Мнения: 3 447
Ани, не вярвам това да е тортата за детския празник, май ще празнувате РД на таткото, а Mr. Green

# 14
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Ако не се лъжа, djemma е правила такава торта, и то точно за рождения ден на мъжа си. Има снимка в албума й.
djemma, помагай.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 121
Ани, не вярвам това да е тортата за детския празник, май ще празнувате РД на таткото, а Mr. Green
Crazy Него вече го празнувахме с торта "Йогурт". Ама ще намерим повод, ти не бери грижа...  Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 2 210
ЕЕЕЕ, Хап4ице страшна си!!!
Как да не познае Телеца чревоугодник в теб 4овек? Laughing Laughing Laughing
И супер обяснение, ако вземеш така да илюстрираш и останалите си "бестселъри" рецепти, цена няма да имаш  Wink Wink
(Аз особено имам нужда от тези за питките и пр. неща с месене)

# 17
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
А  на мен ми се иска той да ме изненада с някоя подбна мръснишка торта.....ама такава дет' на мен ще ми достави удовлствие..... smile3508

# 18
  • Мнения: 6 243
ЕЕЕЕ, Хап4ице страшна си!!!
Как да не познае Телеца чревоугодник в теб 4овек? Laughing Laughing Laughing
И супер обяснение, ако вземеш така да илюстрираш и останалите си "бестселъри" рецепти, цена няма да имаш  Wink Wink
(Аз особено имам нужда от тези за питките и пр. неща с месене)
Само се обади какво ще правиш и ида с обясненията  Grinning

# 19
  • Сливен
  • Мнения: 382
Обяснете, моля, за тези бонбони? От два или три часа прелиствам теми, ровя нета и се прехласвам по глазури и украси, но още не мога да разбера, кои са тези маршма-ннам-какво-си бонбони? От някаква снимка, която изрових останах с впечатление, че това са онези дунапренените бонбонки. Те ли са?   Rolling Eyes

# 20
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Кенга, точно те са - дунапренените бонбонки!  Grinning

Хапке, аз изказах вече възхищението си в другият сайт, но да ти изръкопляскам и тук!   bouquet smile3501 newsm51

# 21
  • Мнения: 4 371
.....................................................
Не виждам снимките, а определено ме заинтригува Crazy

# 22
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Дуци, иди на линка, който е дала Хапка - там са снимките!

# 23
  • Мнения: 4 371
Видях ги, благодаря  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 2 019
Искам да попитам, такъв вид торти могат ли вътре да се напълнят с ред крем, ред рулца или бешкоти примерно, или е задължително парфен крем?

# 25
  • София
  • Мнения: 6 743
Искам да попитам, такъв вид торти могат ли вътре да се напълнят с ред крем, ред рулца или бешкоти примерно, или е задължително парфен крем?
Шоши, според мен може да направи двете полукълба същите както са на онази торта - кукла която си решила да правиш на Мартина за РДто  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 1 121
Абе какви са тия дунапрени, кви 5 леа! Само внасяте смут тука! Я дайте барем една марка!

# 27
  • Мнения: 5 873
Абе какви са тия дунапрени, кви 5 леа! Само внасяте смут тука! Я дайте барем една марка!
И аз съм в чуденка! newsm78Тука такова нещо не мога да намеря! SickПитам за бонбони "Маршмелоуз"-те ме гледат и мигат. #2gunfireСочат ми желирани мозъци и други дивотии,ама туй дет ми трябва-не!
Има едни с мечета"Харибо",ама те стават ли ,не стават ли... newsm78
Иначе, Сладка Хапка спомена ,че тези бонбони ги имало в OMV-бензиностанциите...
Айде,свиркайте за повече подробности. Praynig

# 28
  • София
  • Мнения: 2 019
Ани, аз не намерих точно от дунапренените бонбони, а взех едни желатинови, като червейчета, покрити със захар, казват се stabchen. В пакета имаше червени жълти и оранжави. Разтопих червените да пробвам дали ще се получи нещо, добавих пудра захар на око докато стане възможно за моделиране и до сега съм се занимавала с фигурки. Направих чудни розички, панделки за роклята (ще правя торта Барби) и бюстието, което даже залепих за куклата.
Дамаянти, аз точно за тази торта питам и тя е с такъв крем.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 259
Ани, "дунапренените" бонбони (има на Харибо, сигурно и на други марки) са като желираните мечета и червейчета, но са квадратни, обикновено бяло и розово, и не е желирано, ами стои точно като дунапрен и много сладки. Дано да ми разбра обясненията. Confused

# 30
  • Мнения: 6 243
Маршмелоуз и дунапренените бонбони на Харибо са различно нещо!
Ето как изглеждат маршмелоуз

# 31
  • София
  • Мнения: 6 259
Маршмелоуз и дунапренените бонбони на Харибо са различно нещо!
Ето как изглеждат маршмелоуз .......
newsm78 A от къде мога да си купя точно такива?

# 32
  • Мнения: 6 243
За Стара Загора знам, за другите градове вече писах - със сигурност ги има в ОМВ-тата. За конкретни магазини не мога да дам сведение, все пак отдавна не съм в София Grinning

# 33
  • Мнения: 694
!00% ги има в ОМВ-мъжо от там ми ги взе-от едно ОМВ по магистралата-само ,че моите са навити на спирали.Иначе са си точно Маршмелоуз.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 259
А някъде другаде освен OMV-тата някой да знае? newsm78 Защото кола нямаме, а и до нас не се сещам наблизо да има OMV, освен да видя в Shell. Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 5 622
Аз гласувам за две меденки ,лесно е,после украса с шоколад и сметана - връзва се идеално§  Peace

Аз правя такива питки-цицки за нова година,с две лешничета и късмети вътре!

Как меденки ма? Кой мъж би се зарадвал на такива плоски цици тип "яйца на очи" ?  Whistling

# 36
  • София
  • Мнения: 1 244
А някъде другаде освен OMV-тата някой да знае? newsm78 Защото кола нямаме, а и до нас не се сещам наблизо да има OMV, освен да видя в Shell. Rolling Eyes

Има ги в повечето магазини или щандове за бонбони. Не съм виждала пакетирани. Например в Халите със сигурност има (малко е далеч от Х.Димитър...) и са продълговати - не задължително като на снимката на sladka hapka. Иначе като консистенция са като коремчето на жабките на "Харибо", ако се сещате... Rolling Eyes Grinning

# 37
  • София
  • Мнения: 6 259
Има ги в повечето магазини или щандове за бонбони. Не съм виждала пакетирани. Например в Халите със сигурност има (малко е далеч от Х.Димитър...) и са продълговати - не задължително като на снимката на sladka hapka. Иначе като консистенция са като коремчето на жабките на "Харибо", ако се сещате... Rolling Eyes Grinning
Мерси!  bouquet Ще се поразходим до Халите Wink, дано времето се задържи топло. Значи да търся насипни, не в някаква специална опаковка.

# 38
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз гласувам за две меденки ,лесно е,после украса с шоколад и сметана - връзва се идеално§  Peace

Аз правя такива питки-цицки за нова година,с две лешничета и късмети вътре!

Как меденки ма? Кой мъж би се зарадвал на такива плоски цици тип "яйца на очи" ?  Whistling

Бубе, изпревари ме. Че той моя си ги има такива...
Ще му спретна и аз едни такива, да напълни шепи, не само очи Mr. Green

# 39
  • София
  • Мнения: 2 019
Страшно обичам да си хапвам торти и често правя, но до сега винаги съм обръщала повече внимание на вкусовите качества, а на украсата колкото да не е без хич - традиционните сметанови розички, настърган шоколад, орехи...
Благодарение на вас се запалих и за прощапулника спретнах това http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=498353
Не е нищо особено, но ми е първи опит. Сега за РД ще правя Барби и въобще всички торти от сега на татък ще са със специални украси.
Благодаря ви за ентосиазма с който ме заредихте. Hug

# 40
  • Мнения: 694
шоши-супер е тортата-разгадавай тайните-кажи как направи тези обувчици???

# 41
  • Мнения: 5 873
Тортата е фантастична!  bouquetБраво! HugИ обувчиците са страхотни.Казвай подробности Praynig

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз гласувам за две меденки ,лесно е,после украса с шоколад и сметана - връзва се идеално  Peace

Точно на меденки ми приличат, с по една шоколадова бисквита от горе и малко сметана за сутиен.


Аз гласувам за две меденки ,лесно е,после украса с шоколад и сметана - връзва се идеално§  Peace

Аз правя такива питки-цицки за нова година,с две лешничета и късмети вътре!

Как меденки ма? Кой мъж би се зарадвал на такива плоски цици тип "яйца на очи" ?  Whistling

Бубе, изпревари ме. Че той моя си ги има такива...
Ще му спретна и аз едни такива, да напълни шепи, не само очи Mr. Green


Хайде сега кусури, толкова труд за едни цици.

# 43
  • София
  • Мнения: 6 259
Тъй, аз пак за бонбонките маршмелоуз. В събота взех едни от Халите, където продават желираните бонбонки, не са някакви специални сладкарски. (Има същия щанд с такива бонбонки и в Софияленд). Та това ли са всъщност въпросните бонбонки или пак не съм уцелила?

# 44
  • Мнения: 6 243
Тъй, аз пак за бонбонките маршмелоуз. В събота взех едни от Халите, където продават желираните бонбонки, не са някакви специални сладкарски. (Има същия щанд с такива бонбонки и в Софияленд). Та това ли са всъщност въпросните бонбонки или пак не съм уцелила?
Ако пуснеш снимка, може и да мога да кажа със сигурност  newsm78. А за да прецениш сама - бонбоните маршмелоуз са меки като дунапрен, но не са порести, а стоят гладки. И леееко еластични като ги подръпнеш.

А тези, които ти си купи, какъв цвят са?

# 45
  • София
  • Мнения: 6 259
Ако пуснеш снимка, може и да мога да кажа със сигурност  newsm78. А за да прецениш сама - бонбоните маршмелоуз са меки като дунапрен, но не са порести, а стоят гладки. И леееко еластични като ги подръпнеш.

А тези, които ти си купи, какъв цвят са?
Ей сега ще ги снимам. Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 6 259
Ето това са, още една снимка Меки са. Взех и от тези мечета на Харибо, но са по-твърди.

# 47
  • Мнения: 6 243
Приличат ми на маршмулоуз.

# 48
  • София
  • Мнения: 6 259
Мерси. Simple Smile Тези дни ще ги изпробвам, да видим как ще я докарам тортата.

# 49
  • Сливен
  • Мнения: 382
Пробвах, момичета, става и без мушмуроческите бонбони. Първо ми хрумна да опитам с лакта, но с тях всичко би било в кафеникав цвят, та се сетих за дъвчащи бонбони "Алпи". Те са български и ги има навсякъде. Дори по аптеките продават от ментовите им бонбонки.
Купих за проба бели и розови (розовите са с вкус трепач!). Първоначално си стояха дъвчащи дори след като ги разтопя, но след няколко проби установих, че ако им добавя 2-3 капки лимон, 10тина капки прясно мляко и после замесвам с пудра захар постигам точно търсения резултат. Та спретнах за проба едно мини-торте (по-скоро пастичка), ето го:

# 50
  • Мнения: 6 243
Кенга, много красиво се е получило! Ще взема и аз да пробвам с различни бонбони, че при мен пък няма бели маршмелоуз... А и българските са по-евтини.

# 51
  • Мнения: 5 873
Кенга,не ми се отваря линка нещо! SickЕеееееее,значииии,искам да видя и аз! #Crazy

# 52
  • Мнения: 22 867
И на мен не ще да се отвори............................

# 53
  • Мнения: 5 873
И на мен не ще да се отвори............................
Нали! Tired
Кенга,направи нещо по въпроса,хайде! PraynigТенкю Heart Eyes

# 54
Що не се отваря - не знам. И аз от клуба в който съм в момента също не мога да го видя. Ето нова връзка.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 259
Ей, Кенга, супер, мерси за идеята!
аз още нищо не съм пробвала, че хич не се свъртаме в къщи

# 56
  • Мнения: 5 873
Много добре е станало!Браво на Кенга!
Само ,ако може кажи някакви пропорции-специално за захарта се интересувам.Мерси.

Общи условия

Активация на акаунт