Клиника Адела - пациенти на д-р Калчев и д-р Семерджиева

  • 104 244
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 895
Гледам 20  нови отговора, а то за какво...
Мари, сама си каза защо прописа в нашата тема. Добре, "върна" ни за т.нар. злословене - може да се оттеглиш в твоята тема.
Да се надяваме, че новите момичета си имат глава на раменете си и може да преценят кое е важно за тях и на кой лекар могат да се доверят.
Когато не мен ми се наложи да правя за първи път ТВЛ, операцията се практикуваше малко повече от година. Притеснително ми беше до каква степен д-р Калчев е и Семерджиев са натрупали опит. По принцип не съм човек на риска и се доверява на по-възрастни лекари заради опита. Но в онзи момент ме спечелиха с младостта си, натрупаните специализации и изобщо целия иновативен подход, който клиниката се опитваше да наложи в онзи момент. Тогава нямаше опции за избор. Практикуваше се само от д-р Калчев и д-р Семерджиев. Но въпреки всичко се отказах от класическото лапаро и направих ТВЛ. Минах през ръцете и на двамата. В момента предвид избора между тях, младия д-р Малинов и евентуално Щерев, където също се твърди, че практикуват ТВЛ, отново бих се доверил на тях двамата - вече заради опита.
Нямам нищо против д-р Малинов и му пожелавам успешна професионална реализация. Лошото е, че до този момент с тази липса на прозрачност и странна маркетингова стратегия, която прилага неговата  клиника, му правят по-скоро антиреклама.  

Последна редакция: ср, 31 яну 2018, 14:33 от 💎Bling-a-ling💎

# 61
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Вчера мина моят 1-ви и дългоочакван преглед при д-р Калчев,  и не съжалявам,  че го дочаках Simple Smile  Каза ми,  че се надява на естествено забременяване при мен,  стига със СГ на ММ всичко да е добре.  Д-р Калчев също видя септум в матката ( той и д-р Семерджиева са единствените,  които го видяха и ми дадоха обяснение за кошмарната бременност със синът ми), док.  също така не иска да обръщаме внимание на НЯР при мен,  защото просто оперираният ми яйчник е 1/3 от размера на другия и не работи,  както трябва.  Каза да видим 1-во СГ и след това, препоръчва хистероскопия за премахване на септума,  като за него не е спешно,  предвид това,  че имам една успешна бременност,  макар и много тежка. Важно е просто,  къде ще се закрепи ембиончето. Към 50 минути чете епикризи,  преглежда ме,  обяснява ми абсолютно всичко,  даже нямаше нужда аз да питам кой знае колко...  Ядоса се като видя какво съм преживяла още от 21 годишна и какви грешки са допускани при мен,  беше искрен.

# 62
  • Мнения: 16 876
Арвен, много се радвам, че си останала с добро впечатление от доктора.

Аз също съм с 1 опериран яйчник, с много редуциран размер.

Пожелавам ти бързо забременяване след хистерото и със сигурност ще имаш лекка бременност след отстраняване на септума.

# 63
  • София
  • Мнения: 7 513
Някой питаше тия дни за ембриолога, ето го:
https://www.linkedin.com/in/valentin-penchev-11904480/

# 64
  • Мнения: 3 903
Дааа. ембриологът е страшен! Направо, как обясняваи говори, нищо общо с Малинов и съмнителните им и липсващи протоколи на моето загубено дете. Валентин ми извади снимки, разказа ми, обясни ми, докато ги гледаше всеки ден говорихме по около 20 минути, за да разберем какво правим! Възхитена съм! За жалост е само един. Явно му търсят компания, което е супер и той е човек! А и да предаде малко опит! Евала!

Арвен, много се радвам.

Прегръдки на бъдещите ни мами, само датите не ви познах май Grinning

# 65
  • Мнения: 6 051
И на мен единия ми яйчник е с леко намален размер /мисля че така го бяха описали при първичния преглед/ и въобще не иска да зацепи. Иначе и двата са ми чистени по време на лапароскопията, само че десния от ендометриоза, а левия от някакви калцификати и т.н. Само левия се труди и май вече му идва в повече, защото усещам всичко което се случва с него.Надявам се силно НЯР при мен да е в резултат основно на това, че само единия работи и дано му остава още живот, че да стана мама. Затова съм силно притеснена от забавянето в клиниката. Страх ме е да не вземе и левия да спре, че става лошо.

# 66
  • Мнения: 516
Мари,
Не е важна само апаратурата, най-важно е задапаратното тяло.
Когато ме подготвяха за операция в Малинов поставих нещата така - или Калчев или никой. Не желаех да съм опитно зайче на някой дето още не е завършил Wink
Така че, хич не е ненормално да искаш добър оператор да ти прави процедурата!

Така е, но задапаратното тяло в Малинов в случая Др Малинов, тъй като доколкото знам от него освен генекологията,хирургията му е страст, е страшно добър лекар и хирург и за времето в което се занимава активно искам да ви кажа че има много доволни жени и от забременяване и от операции и от отношение
Д-р Малинов ми направи оперативна хистероскопия,много съм доволна ,прегледах записа справи се чудесно.Четох и разпитвах при кого как е минало по колко дни са кървели итн.Беше ми доста притеснително но накрая се реших да му се доверя.На 19 беше операцията тоя месец днес се чувствам чудесно все едно нищо не е правено,нямала съм болки нито силно кървене ,само леко зацапване няколко дни и после спря доста бързо.Толкова години съм минала и през доста некадърни лекари.По някога не знам защо стават гафове и при най хвалени и търсени,но се случва.За сега не съм чула лошо за него,да той е начинаещ и се справя много добре за сега.Имах случай ходих преди време при един цялата стена му беше окачена с дипломи итн. а не го биваше в работата му.

# 67
  • София
  • Мнения: 85
Мари,
Не е важна само апаратурата, най-важно е задапаратното тяло.
Когато ме подготвяха за операция в Малинов поставих нещата така - или Калчев или никой. Не желаех да съм опитно зайче на някой дето още не е завършил Wink
Така че, хич не е ненормално да искаш добър оператор да ти прави процедурата!

Така е, но задапаратното тяло в Малинов в случая Др Малинов, тъй като доколкото знам от него освен генекологията,хирургията му е страст, е страшно добър лекар и хирург и за времето в което се занимава активно искам да ви кажа че има много доволни жени и от забременяване и от операции и от отношение
Д-р Малинов ми направи оперативна хистероскопия,много съм доволна ,прегледах записа справи се чудесно.Четох и разпитвах при кого как е минало по колко дни са кървели итн.Беше ми доста притеснително но накрая се реших да му се доверя.На 19 беше операцията тоя месец днес се чувствам чудесно все едно нищо не е правено,нямала съм болки нито силно кървене ,само леко зацапване няколко дни и после спря доста бързо.Толкова години съм минала и през доста некадърни лекари.По някога не знам защо стават гафове и при най хвалени и търсени,но се случва.За сега не съм чула лошо за него,да той е начинаещ и се справя много добре за сега.Имах случай ходих преди време при един цялата стена му беше окачена с дипломи итн. а не го биваше в работата му.

Това беше и моята идея, не да налагам нещо,а от гледна точка на просто изказване на мнение, че не е нужно такова велико чакане още повече от момичета като нас, които чакат бебета с нетърпение, а не е била идеята да се заяждам.

# 68
  • Мнения: 3 903
Ами прозвуча като заяждане:)

Личното ми състояние за жалост е много лошо, но за мен е по-голям риск да се доверя на лекар без специализация, както споменаха няколко девойки, а и лично учителка на обсъждания лекар, когато бях на преглед при нея, от това да загубя още няколко месеца в чакаме на the right one. В крайна сметка за ориент експрес също има пътници:) хубавите неща стават бавно казват хората, вярвам им, аз и брат ми сме станали бавно и трудно Simple Smile

# 69
  • Мнения: 16 876
Момичета, темата е за др. Калчев и др. Семерджиева. Обсъждайте др. Малинов в неговата тема Wink
Много сме щастливи, че вие сте доволни с избора си. Бъдете здрави!
Ние също сме доволни от нашия избор, не се учудвайте!!!

# 70
  • София
  • Мнения: 70
Здравейте момичета,
Предлагам да се върнем към основната идея на форума, а именно да си помагаме взаимно.
Въпросът ми е какво можем ние да направим, за да подпомогнем имплантацията? В нета пише предимно да се лежи и да не се ходи на сауна, парна баня, да не се вземат горещи душове, но само това ли? И кои точно дни да се лежи?

# 71
  • София
  • Мнения: 10 642
Лежането не знам с какво ще ти помогне.
Двата трансфера, на които най-малко лежах, бяха с + резултат
Матката има нужда от кръвоснабдяване

# 72
  • Мнения: 5 895
Ако става въпрос за естествени опити - там не може да направиш нищо. Нормално ежедневие, повече разходки за добро кръвоснабдяване и евентуално избягване на много тежки натоварвания, че да не се прецака нещо. Макар вътрешното ми убеждение вече да е, че "писано" /много я мразя тази приказка, но.../
ли му е - ще оцелее при почти всякакви обстоятелства. Останалото е за вътрешно спокойствие и чиста съвест.
Аз лично, признавам си, през годините доста се съобразявах и това много ме измори. Но това съм си аз, реагирах спрямо себе си и собствения си опит. След трансфер бях още по-внимателна. От лежащите бях, но гледах да си правя редовни ненатоварващи разходки, разбира се, когато нямах кървене.
Храненето е много важно, но там по-трудно се справях.

# 73
  • Мнения: 847
Относно имплантацията бих казала моята гледна точка от личен опит - след първата пънкция бях тешила, че яко ще лежа, но за жалост не се оплоди яйцеклетката и нямаше трансфер...След втората пункция и трансфер бяхме точно в процес на екстремно првместване на жилището и нямах време нито за лежане нито дори да мисля за почивка, а беше едно събиране на багаж и мъкнене на какви ли не сакове и кашони и то взе, че точно тогава станало...Имам си прекрасна дъщеричка...Сега при втората бременност (естествено забременяване) тъкмо приключвахме основния ремонт на новото ни жилище и пак се нанасяхме, но този път и с дете и пак ми беше някаква лудница, а и тъкмо спряхме да се пазим и то взе, че станало веднага...Представете си след толкова години чакане и нито веднъж естествено забременяване и след ин витро колко съм очаквала да съм бременна след първия месец опити...е точно тогава бях забременяла  (завърши със спиране на сърдечната дейност и мисед)...И аз започвам да вярвам на принципа, че каквото ти е „писано” ще си стане...Сега пак правим опити от 7 месеца (минаха вече 9 от кюретажа), но без успех за сега...😞

# 74
  • Мнения: 223
Хубаво, че отворихте темата.
Все си мислех, че трябваше да лежа повече. Не че ежедневието ми е натоварено, но тогава нищо не промених. Реших, че ако ще става ще стане и отказах да се вторачвам.

Общи условия

Активация на акаунт