Клиника Адела - пациенти на д-р Калчев и д-р Семерджиева

  • 104 300
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 900
Аз си полежавах, но главно заради чиста съвест. А и някак нямах право на грешки повече. Може би, ако никога не бях забременявала нямаше да постъпя по този начин. Беше ми важно да постигна успешна бременност. Някак не можех да се впусна в необмислени постъпки и ако се случи нещо после да се виня цял живот.
За мен най-добрата формула е пълен релакс - по възможност отпуска за работещите. Най-вече с цел да се избегне излишен стрес и негативно влияние от работната атмосфера. Почивка в къщи придружена с леки разходки на чист въздух, добра храна и емоции. Елиминирането на стреса е много по-важно от лежането.
Скрит текст:
Споменавала съм, че по време на първия трансфер изпаднах в някакво странно емоционално състояние и си докарах почти постоянни контракции. Предполагам, че и това е повлияло за лошото развитие. После коментирахме с док този въпрос и той също потвърди, че такива състояния и силен стрес
имат много лошо влияние върху имплантацията. Именно, защото създават такива дори неуловими контракции.

# 76
  • Мнения: 6 063
При първия опит лежах доста - имплантира се. При втория пак лежах доста - не се имплантира. Наистина мисля, че това не е основния фактор, но някак си го правим защото ни се иска да създадем спокойни и оптимално добри условия на бебчо да си остане при нас. За себе си осъзнах, че трябваше да послушам док и да изчакам ембрито до 5-ти ден. А той явно реши да ми угоди на мерака за трансфер на ЧРД. Вече ще чакам до 5-ти ден, макар че то и това не е никаква гаранция за нищо. Crazy
А иначе работа след трансфер - това за мен е пълен абсурд. Разбира се сигурно има хора, които на работа се чувстват добре и щастливи, но аз не съм сред тях и на работа се натоварвам много психически. Примерно в момента съм в нервен срив заради редица стресови ситуации, даже снощи по спешност ходих на кардиолог. Е няма как да причиня това на малката прашинка, която трябва да си ме хареса.

# 77
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз съм човек, който не слиза от колата, буквално. Живеех на 10 мин пеша от работата и ходех с колата. Но така се случи, че и при двете ми забременявания колата се чупеше.
Първия път ходих пеша от централна гара до съдебната палата (мразя да чакам гр. транспорт). Втория път колата беше на ремонт месец и половина и си ходех и се друсах по автобусите почти ежедневно. Както знаете, вече очаквам раждане в близките дни Simple Smile
Опитите, при които предимно лежах бяха с (-) резултат

# 78
  • Мнения: 882
И аз не мисля, че лежането или храната са определящи за имплантацията. Имам 5 трансфера и при всички си водех нормален начин на живот. Единствено не съм пътувала извън София и не съм тренирала до теста. Работех си от къщи, ходех на разходки, хапвах месо, плодове и зеленчуци, но аз и през другото време това си ям. Бях си сложила розовите очила и гледах да съм позитивна и да не се ядосвам за глупости. И за мен определящо е дали ембриончето има потенциал. Ако е достатъчно силно, за да стане бебе, ще се имплантира. Peace

# 79
  • Мнения: 223
Явно няма универсална формула, която работи за всички. Индивидуално си и зависи от много фактори, както от физическото и металното ни състояние в такива моменти.
Поне за себе си вадя извода, че повече пазене би спомогнало.
Иначе съм съгласна има ли потенциал да се развие ще си се закрепи.

# 80
  • София
  • Мнения: 692
Напълно ви подкрепям, момичета. Да споделя и моя опит. При всичките ми трансфери съм гледала да се пазя, да полежавам повече, да не се стресирам, мисля и вторачвам... Еее, с храната не съм се съобразявала, защото аз по принцип съм доста трудна с храненето и си ям едни и същи неща. И съм ходила на работа и не съм ходила... НО при последния ми опит се наложи да пътувам извън София някъде около 30-40 км. по ужасяващ път с огромни кратери по него и с едно малко камионче/бусче и то точно в дните около имплантацията... Е няма да ви казвам какво друсане беше и колко зле се чувствах като слязох (и на ММ му беше зле, а представете си мен...) С ММ бяхме сигурни, че това нямаше да ни се размине и изобщо не очаквахме +
Знаете какво ме очаква скоро и колкото и аз да мразя това "каквото ни е писано..." и след всичките проблеми, които и аз имах с кървене и т.н., явно точно това ми е било "писано".
Успех на всички!

# 81
  • София
  • Мнения: 70
Благодаря за отговорите Kissing Face
Явно наистина е индивидуално и историята познава различни ситуации за успехи.
А винаги ли сте имали розовото "зацапване", за което пише навсякъде? Някакви други симптоми?
Аз си признавам, че съм от тези, които по принцип нищо не усещат - даже и цикъла понякога ми идва без преди това да ме е болял корем, гърди или да имам някакви спазми. Започват чак след като се появи.

# 82
  • Мнения: 19 733
Неуспешен трансфер - никакво зацапване, пътуване 1500 км с кола и много ходене пеша, симптоми като по учебник.
Успешен трансфер - зацапване, 2 седмици отпуск с много спане и ядене на семки Mr. Green, страшно високо чхг, родено дете.
Успешен трансфер - никакво зацапване, никакви симптоми, пак много високо чхг, мисед в девета седмица.

Та хич няма едно с едно еднакво. И по вид, и по резултат.

# 83
  • Мнения: 1 221
Момичета, моля за съвет къде точно се намира клиниката. Като пусня адресът на гугъл мапс и ми излиза някаква стара къща и съвсем се губя. Утре съм на спешен преглед и освен че съм притеснена какво се случва с мен, на всичкото отгоре и клиниката не намирам Sad нещо се ошашках изведнъж

# 84
  • София
  • Мнения: 23 214
Момичета, моля за съвет къде точно се намира клиниката. Като пусня адресът на гугъл мапс и ми излиза някаква стара къща и съвсем се губя. Утре съм на спешен преглед и освен че съм притеснена какво се случва с мен, на всичкото отгоре и клиниката не намирам Sad нещо се ошашках изведнъж
ул. жетварка и ул. тинтява, на тази пресечка търси.
в гугъл мапс ако гледаш снимките са стари, имаше друга сграда доскоро.

# 85
  • Мнения: 3 904
Точно до сградата на Софт. Уни.

# 86
  • София
  • Мнения: 6 010
Да, точно така, клинината се пада на ъгъла. Има надпис Adela на вратите.

# 87
  • Мнения: 1 221
Добре, благодаря ви за бързия отговор Simple Smile
Видях че е нов комплекс Адера резидънс, където се помещава и клиниката.
Тоя гугъл мапс да вземат да го актуализират малко, толкова много сгради се появиха вече... акъла ми изкара Simple Smile

# 88
  • Мнения: 214
Здравейте, знаете ли колко дни преди деня за преглед трябва да се обадите за да ви дадат час в Адела?

# 89
  • Мнения: 846
Момичета, аз бързам да се похваля с АМХ 5,46. На 32 съм.
И ме върнаха за Пролактина, трябвало да съм станала 2 часа преди взимането на кръв... та ще ходя пак.

Общи условия

Активация на акаунт