Паническо разстройство - 31

  • 78 064
  • 731
  •   1
Отговори
# 60
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Като гледам не е АД, нещо като неолексана. Да споделяш.

Къде ние за чужбина, едно здраво ПА и ... не може да ходиш да береш ягоди Money

При мен първото нещо, при всяко прилошаване е гаденето. Не знам какво да взимам за него. Деганът е страшно коварен, бие веднага нервите.

Продължавам да си мисля за деанксида. Много добре ми действаше. Ох, ще ходя на лекар. Нека само да дадат помощите да се замъкна до София.

Па поне от едно място да се онадят за интервю, човек още повече се депресира, не депресира, а изпадам направо в паника. Какво си казват, тая дъртата за какво ни е.

Вчера съм чистила 4 часа стаята, кухнята сега се е и пренесъл там да спи зимата, на баща ми. Ми мъже, чистичко му било, то мазно, мръсно всичко.  Добре ми дойде, преуморих се, но ендрофинът си казва думата.
Здравей Simple Smile
Док ми го изписа точно заради вегетативните симптоми гадене, световъртеж, замаяност, прималяване. Каза, че било нещо като вегетативна дистония или вегетативни кризи и това щяло да ги тушира.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 412
Нели, по добре си вземи глюкомер. Страх не страх ще трябва да свикнеш. Ако имаш наистина проблеми с кръвната захар и така като те чета има голяма вероятност кръвната ти захар да е постоянно висока, а това е много лошо за организма в дългосрочен план. Отделно така както ядеш, ще качиш и килограми, после ще почнеш и за това да се притесняваш, омагьосан кръг. Бодът се само пръстите и по леко от комар. Кръв има само една капка. Успех.

Дончев, Рената, напълно съм съгласен с вас и аз мисля по тоя начин.

# 62
  • Мнения: 2 165
Нели, по добре си вземи глюкомер. Страх не страх ще трябва да свикнеш. Ако имаш наистина проблеми с кръвната захар и така като те чета има голяма вероятност кръвната ти захар да е постоянно висока, а това е много лошо за организма в дългосрочен план. Отделно така както ядеш, ще качиш и килограми, после ще почнеш и за това да се притесняваш, омагьосан кръг. Бодът се само пръстите и по леко от комар. Кръв има само една капка. Успех.

Дончев, Рената, напълно съм съгласен с вас и аз мисля по тоя начин.
Кръвната захар на гладно е в норма. Преди 6 месеца съм пускала гликиран хемоглобин и той е в норма. Инсулина е 18 от стойност 25, което казват, че при въглехидратно хранене може да свали захарта, но това са само теории. При нашето състояние има и доза внушение.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 412
Нели, по добре си вземи глюкомер. Страх не страх ще трябва да свикнеш. Ако имаш наистина проблеми с кръвната захар и така като те чета има голяма вероятност кръвната ти захар да е постоянно висока, а това е много лошо за организма в дългосрочен план. Отделно така както ядеш, ще качиш и килограми, после ще почнеш и за това да се притесняваш, омагьосан кръг. Бодът се само пръстите и по леко от комар. Кръв има само една капка. Успех.

Дончев, Рената, напълно съм съгласен с вас и аз мисля по тоя начин.
Кръвната захар на гладно е в норма. Преди 6 месеца съм пускала гликиран хемоглобин и той е в норма. Инсулина е 18 от стойност 25, което казват, че при въглехидратно хранене може да свали захарта, но това са само теории. При нашето състояние има и доза внушение.

Точно затова ти го казвам, ако има внушение се тъпчеш с храна и сладко безсмислено. Високата кръвна захар в дългосрочен план е много по опасна от ниската.

# 64
  • Мнения: 2 165
Драко, сигурно като се успокоя ще се оправят нещата.

Цяла нощ се въртях, дремах нещо, ама не спах спокийно.
Така ми е лошо днеска, пих си Сероксата, дали е от него. Не мога да стана, ставам и ми се мотае всичко.  Потя се, усещам странни неща #Cussing out

Последна редакция: чт, 01 фев 2018, 16:38 от neli_20

# 65
  • София
  • Мнения: 1 549
Нещо полезно за храненето и тревожността:
Кои храни да избягвате, ако сте тревожни.
Ако смятате, че храненето няма отношение към тревожността, грешите. За да се справите с безпокойството е необходимо да избягвате някои храни:
• Плодов сок
Влакната в целите плодове забавят начина, по който се усвоява фруктозата в организма и се освобождава енергия. Без фибрите просто пиете сладка вода. Тези въглехидрати предизвикват бърз скок на инсулина. Той превръща фруктозата в мазнини и кръвната захар рязко спада.
Когато кръвната захар спадне под 3-2 mmol/l се усеща:
 Треперене в крайниците,
 Повишена раздразнителност
 Причерняване
 Сърцебиене
 Това няма да помогне на тревожността. Яжте плода си цял. Когато чувствате жажда, пийте вода.
• Безалкохолни напитки
Те имат много високо съдържание на захар и никакви хранителни вещества. По същият механизъм натоварват обмяната и променят кръвната захар. В дългосроен план водят до затлъстяване и диабет 2 тип. Мнозина смятат, че напитките с изкуствен подсладител са по-малко вредни.  Аспартама в тях е доказано свързан с тревожността и депресията. Високото съдържание на кофеин и други възбуждащи нервната система вещества свалят прага на възбудимост. Това прави хората по-напрегнати и тревожни.
Препоръка- ако не можете без безалкохолна на напитка, предпочетете газирана вода, най-добре минерална.
• Енергийни напитки
Те могат да причинят проблеми със сърдечния ритъм, тревожност и проблеми със съня. Това е така, заради високото съдържание на кофеин, скрито в съставки като гуарана. Тези напитки често имат много захар или изкуствени подсладители.
Препоръка-пийте вода, ако сте жадни. Искате нещо сладко? – вземете си блокче черен шоколад или пресен плод.
• Алкохол.
Чаша вино или друго питие в приятна обстановка и в добра компания, и забравяш за грижите. Ако имате проблем с тревожността, тази рецепта не е работеща. В началото алкохолът намаля тревожността, но след това се проявява неговото стимулиращо действие - учестява дишането и ритъма на сърцето. Той  само задълбочава проблема с тревожността.
• Тестени продукти от бяло брашно.
Тези продукти, не съдържат фибри и баластни вещества, а само скорбяла – въглехидрат. Обогатени с набухватели, подобрители и консерванти стават откровено вредни за бактериите в червата. Здравето на червата е изключително важно. Между тях и мозъка сигналите се предават по химичен път чрез синтезирания в тях серотонин. За да се произведе този хормон на „щастието“ е необходимо бактериите в червата да са правилните. Те обаче „виреят“ само в среда богата на фибри и баластни вещества. Консервантите и рафинираните храни ги унищожават.
Препоръка- консумирайте изделия от пълнозърнесто брашно или лимец, с кратък срок на съхранение.
• Кетчуп и сосове
Смятате, че има предимно домати, нали?  Освен доматено пюре има много захар, четири грама на супена лъжица сос.  Диетичните пък съдържат изкуствени подсладители, които могат да бъдат свързани със засилване на симптомите на  тревожността. Опитайте вместо това домашна салца, добавете малко лют червен пипер или червен лук,зехтин,  зелени подправки и става направо лекарство против стрес.
• Преработени храни
Ако ядете много преработено месо, пържена храна, рафинирани зърнени храни, бонбони, сладкиши и млечни продукти с високо съдържание на транс- мазнини, има по-голяма вероятност да сте тревожни.  Тези "частично хидрогенирани масла", макар и с растителен произход  са вредни.
Препоръка – включете в менюто си мазнини, който получавате от риба, зехтин, ядки, авокадо, сусамов тахан... Тези храни наистина могат да повдигнат настроението ви.
В последните години в медицината се обръщаме към холистичния подход. Разглеждаме организма в цялост и така построяваме неговото лечение. Много авторитетни проучвания доказаха връзката между хрането и реакцията на организма на стрес. Да се лекува тревожността без правилно хранене е нереалистично.

# 66
  • Мнения: 4 406
Снощи баща ми не ми се видя добре и слезах на етажа му да преспя и си взех ривотрила отгоре. Сутринта излезох по задачи и по едно време брат ми ми се обажда: Како тате е в безъзнание на пода. Бърза помощ е тук.
Прекрасният ми родител пие хапчета за сърце, т.е. не пие по 5  дни, после удря 5 на куп. Сдобарал ривотрила, от 2 мг, изпил 5, а и се почерпили с 3 атаракса. По грешка, объркал ги с неговите. Но не е бил в безсъзнание, щом на пода си е сдобарал и възглавничка да си сложи.

Та Бърза помощ ни закара с диагноза интоксикация. Леле, че ние сме пили повече от това.
Добре, че стана така, иначе няма ше да го закарам на изследвания.
Има 60 хемоглобин. Аз даже съм сигурна кое го папа другия хемоглобин.
Поне, надявам се, да съм го занитила до сутринта в болницата.

# 67
  • Мнения: 1 488
5 ривотрила +  3 атаракса.... Лелеее. След колко време дойде в съзнание? Колко време ще му трябва да се изчисти от тях?
Джери прибирай си лекарствата щом така ги бърка.

# 68
  • Мнения: 4 406
Дарси, колко се обвинявах в спешното. Как съм могла пред човек с деменция да си сложа и ривотрила и атаракса.
Накрая ме успокой неврологът - това е стара генерация лекарства, ще преспи 15 часа, малко ще се натовари черния дроб и ще му мине.

Лошото е, че хемоглобинът му е 60, най-голямото притеснение е, че вероятно има нещо в него, което отнема хемоглобина му. Дано се установи от какво е толкова снижен хемоглобин, да няма от онези растящи неща в него. Но все пак като го преобличах в болницата вчера видях, че е станал скелет. Как да разбера че до там е стигнал , зимни дрехи,  а и аз от три месеца съм тук.

Подготвям се да ходя да давам кръв, като знам каквъв цирк съм за един васерман, толкова губя съзнание, а сега 450 мл ще ми точат.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 549
Джери, дано всичко е наред с баща ти.
За даряването на кръв си герой Wink аз сигурно докато стигна до там и ще съм аут.

# 70
  • Мнения: 4 406
Венчо, няма страх. 10 човека трябва да намеря да дадат кръв.
Плазма сложиха.
Страх ме е и мен, ама молиш и всеки ти отказва.

# 71
  • Мнения: 2 053
Леле, Джери, много кофти ситуация. Дано се намерят кръводарители. Дано баща ти се оправи. Той милия ако е с деменция трябва всички лекарства да криеш, че ще стане и друг път така...

Ох, аз да си се оплача. Вчера моите роднини пак намериха начин да ме изкарат от релси. Заобиколена съм от нарцисисти. Страшно е. Всеки иска нещо. И от вчера съм много зле. Рев, тревога, треса се от нерви. Днес цял ден в леглото бях. Не мога да стана. Като парцал. Ще ме довършат тия хора. Искам да избягам, а няма къде. Никой не го интересува дали съм жива или умряла от тия хора. Всичко взеха и още искат. Изтощена съм. Намразих хората вече. Усещам всеки като враг. На гости съм канена довечера, ама изобщо не искам да ходя. Пак ще трябва да се преструвам. А вече не искам да ставам от леглото изобщо. Мразя си живота.

# 72
  • Мнения: 229
Lovely  аз преди месец неможех да стана от леглото, сега горе долу съм ок макар че винаги след сън няколко часа след това ми се завива свят и ми се замъглява погледа и се усещам че съм нервен и в супер гадно настроение след около час два отминава. Но знам какво е да се преструваш идва пролет трябва да почвам работа викат ме в Англия а аз още не ме бива чувствам се непълноценен да работя и се сдухвам много яко.

# 73
  • Перник
  • Мнения: 1 920
И аз вчера бях мн зле. От смяна на лекарството/не ми понесе/ ,направих жестока нервна криза. Не можех място да си намеря. Не ме сдържаше  на едно място и постоянно ми беше зле, но не можех да опиша какво точно.Отделно и вирус с повръщане и разстройство ме тръшна. Ходих до личния ходих, до болницата... и накрая добре че невроложката ми вдигна, та ми каза пий един ксанакс и лягай. Отпусна ме. Никога не бях пила ксанакс. С 1 от 0.25 заспах като труп. Цял ден пулс над 120 кръвно 140/100. В болницата ме гледаха като пезно изкопаемо и незнаеха какво ми е, просто нямам думи... Споделете вашия опет ксанакс с какво сте комбинирали иска ми се той да е само при нужда, но анафранила например не ми действа от 10 мг или ми е слаб? Това вчера определено не беше ПА, а наистина нервна криза.

# 74
  • Мнения: 2 165
Нежи, като се почне АД, симптомите се обострят. И аз днес постоянно вдигам кръвно 150/95 и спада след малко, после пак. Спомням си, че и преди като съм почвала АД съм вдигала така. Уплаших се де, не съм вдигала такова кръвно. Като парцал съм и ми е трудно всичко. Пий си ксанакса, първия месец няма проблем, писле го ползвай само при нужда. Аз от понеделник почвам и работа и съвсем ми е гадно. Днес в един супермаркет ми прилоша, станах нервна, замъгли ми се всичко, нямах търпение да излезна, цял ден ми е гадно, отдавна не съм имала такива симптоми. От утре минавам на 1т, като съм се хванала на хорото ще го играя. Страх ме е и до тоалетна да отида, пък какво говориме до магазин или да се изкъпя, а преди 3 месеца и с градски транспорт пътувах:)

Общи условия

Активация на акаунт