Бързи здравословни въпроси и отговори – 12

  • 56 579
  • 736
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: X
А също може да прочетеш и какви са "страничните " ефекти на химиотерапията. И всички останали терапии... Колко струват изследванията и лечението и перуката как се поддържа... само за обща информация.

# 166
  • Мнения: 2
Благодатя отифох в спешно и след няколко изследваня се оказа coxi вирус. Мн е гаден и минава от самосебеси, а гп-то ме тъпчеше с антибиптик. Сега съм значително по добре. Благодаря за загрижеността.Heart Eyes

# 167
  • Мнения: 14 490
Не знам дали тук е мястото, но аз пък ходих на профилактични прегледи години наред и на седмата ми откриха рак в начален стадий. Минах само с операция и лъчетерапия и сега съм добре...



Много се радвам за теб! На мамограф ли си ходила редовно или и на ехография?

# 168
  • Пловдив
  • Мнения: 40 792
Момичета,на синчето,почти на 12г е,почнаха да се образуват т.н. черни точки по нослето...мога ли да мия/търкам с нещо за да се намалят или премахнат?

# 169
  • София
  • Мнения: 1 719
Сода, сода + мед

# 170
  • Мнения: X
Мистик, дъщеря ми е малко по-голяма. Заведох я на козметик за почистване и за ежедневна поддръжка съм и купила почистващ измиващ гел на Биодерма. Вземи мерки, защото иначе задушените пори ще станат пъпки. В такава възраст са.

# 171
  • Мнения: 294
Привет! Бърз въпрос : Колко време след операция усещате нещо? Става дума за малка операция, вече минаха 5 месеца, а на моменти още усещам едно прибоцкване и се чудя нормално ли е ? Rolling Eyes

# 172
  • София
  • Мнения: 22 964
След секциото например помня, че доста време усещах разни неща.  Simple Smile

# 173
  • Мнения: 161
dalacin c доколко точно е вредно за бъбреците?

# 174
  • София
  • Мнения: 11 494
Утре мислех да пускам Тиреоглобулин (така ли се пише), тумор маркер за щитовидната жлеза. Обаче пих 1 бира с малко цигари. Да го отложа ли за друг ден, имам предвид дали би повлияло на резултатите.

# 175
  • София
  • Мнения: 5 198
Sht, стискам палци всичко да е наред .
Фри , много се радвам , че при теб всичко е минало добре Simple Smile

Да попитам , малкият сутринта се събуди със зачервено бузки , намазах го с крем Здраве ( само такъв има в нас) мислех , че ще мине , но обривчето стои и до сега. Мисля , че едната буза е леко отекла, казва че го наболяват ушите и бузата ( при допир)

Има и по тялото , по скоро в горната част на ръцете.
Самата буза е леко топла.
Няма хрема, температура, не е болен .
Нямам нищо противоалергично , само кортикостероидни кремове.
Утре ,ако не мине ще го заведа на лекар .
На вас на какво ви прилича ?

Последна редакция: чт, 08 мар 2018, 13:13 от bubanka

# 176
  • Мнения: 9 196
Sht, стискам палци всичко да е наред .
Фри , много се радвам , че при теб всичко е минало добре Simple Smile

Да попитам , малкият сутринта се събуди със зачервено бузки , намазах го с крем Здраве ( само такъв има в нас) мислех , че ще мине , но обривчето стои и до сега. Мисля , че едната буза е леко отекла, казва че го наболяват ушите и бузата ( при допир)

Има и по тялото , по скоро в горната част на ръцете.
Самата буза е леко топла.
Няма хрема, температура, не е болен .
Нямам нищо противоалергично , само кортикостероидни кремове.
Утре ,ако не мине ще го заведа на лекар .
На вас на какво ви прилича ?

Доста е зачервено горкото Sad. Ако е алергия и нещо подобно, нямаш ли в къщи Ериус или Зенаро? Те веднага облекчават по принцип. Може да вземеш от някоя денонощна аптека.

Моят е правил така - нарекоха го хранителна алергия/отравяне, но не беше цяло петно а няколко големи - по гърдите, ръцете, лицето, краката и започнаха да отичат, сърбяха го.

Последна редакция: чт, 08 мар 2018, 13:14 от bubanka

# 177
  • София
  • Мнения: 5 198
Продължението ...
Скрит текст:
Тъй като сме сами, нямаше как да отида до аптеката.
Той се поду още повече , и защото е буден , ми се стори че малко фъфли.
Реших да звънна 112, да ме свържат с мед.лице, да ги попитам какво да правя. Те казаха , че идват , защото при подуване в областта на лицето е малко рисковано, тъй като е близо до ларинкса.
Докторката , която дойде каза да го заведа в Пирогов , токсикологията.
Звъннах на таткото да се прибира , от работа, защото малко се притесних сами с детето по нощите да обикаляме ( едва ли не)

Стигнахме в Пирогов , лекарите там казаха - Урбазон.
Сложиха му , естествено препоръчаха да остане поне 3 дни в отделението , но отказахме.
Взехме му и други противоалергични. 

Да поясня , че никога преди не се подувал така , не е имал алергии ( само дерматит, като бебе , който израстна за 1-2 месеца )

Моята племеница , направи същата реакция , подуване на лицето , зачервяване , но лошото е , че тя започна и да се задушава.
Не знам , дали урбазон беше най- правилното решение , но пък започна да се подува и към врата, очите.

# 178
  • Мнения: 9 196
Да, правилно е урбазон, но щом са преценили че е за това, явно е сериозно, сигурно поне 2-3 дена ще го държи. Не очаквай всичко да се изпари веднага. Давай противоалергичните, каквото са ви изписали, сигурно и диета са ви казали - без сладко, пържено, подправки, цитруси - само ориз, картофи, препечена филийка, солети. И следи да не се влошава. Трябва да спихнат отоците, после и червените петна да избледняват, ако всичко е ок.
Урбазон, то много отдавна беше, но мисля че ни караха и втори път да вървим да му сложат - тогава беше от слънчева алергия уж, това си измислиха.

# 179
  • Мнения: 68 671
И аз бих дала да му бият урбазон в този случай. Мале, ужас...добре си реагирала.
Откъде пък това сега?

Общи условия

Активация на акаунт