Бързи здравословни въпроси и отговори – 12

  • 56 568
  • 736
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 13 548
Някой знае ли как се съхранява мас от пъдпъдък? На стайна температура., в хладилник или фризер?

# 586
  • Мнения: 9 196
Някой знае ли как се съхранява мас от пъдпъдък? На стайна температура., в хладилник или фризер?

Не знаех, че има такава, но обикновено всичко от животински произход - в хладилник. Освен ако не е сушено, консервирано и т.н.

# 587
  • Мнения: X
Или в хладилник, или във фризер. Иначе ще се развали.

# 588
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Здравейте!
Синът ми е на 11 години. Ноември месец боледува, според личния лекар от бронхит, беше приет в болница с диагноза Астма, неуточнена. Няколко месеца преди това беше се оплакал от това, че бързо се уморява и задъхва (тренира футбол). Там, в болницата откриха, че има високи нива на AST – 400. Направихме консултация със специалист УНГ. До сега синът ми от сливици не се е оплаквал, няма трета сливица. Януари повторихме изследванията и нивата на AST бяха 500, гърлен секрет - в норми. По препоръка на личния лекар, направихме един десет дневен курс на лечение с Уназин 375mg, след което отново изследвахме кръвта. Изследванията от февруари показват AST - 800.
Моля за съвет, към какъв лекар трябва да се обърна? Защо стойностите се увеличават?

# 589
  • Мнения: 47 988
Бих посетила детски ревматолог и кардиолог.

# 590
  • Мнения: X
Бих посетила детски ревматолог и кардиолог.
+1. По най-бързия начин. Нещата много скоростно се развиват.

# 591
  • Мнения: 1 876
Ех, че хубава тема!
Търся лек за очите ми, понеже работя много на компютър. Имам очила за целта, те отразяват и това, че имам астигматизъм, но освен Визин нещо друго да препоръчате?

# 592
  • Мнения: 47 988
Рибено масло, лутеин, боровинки, витамини...

# 593
  • Мнения: 14 490
Ех, че хубава тема!
Търся лек за очите ми, понеже работя много на компютър. Имам очила за целта, те отразяват и това, че имам астигматизъм, но освен Визин нещо друго да препоръчате?

Точно визина не е за препоръчване. Потърси, има писано из нета за съдържанието му и че води май до по-сериозно изсушаване на лигавицата на окото. Ако проблем ти е изсушаването нека лекар ти препоръча изкуствени сълзи.

# 594
  • Близко съм
  • Мнения: 816
Здравейте,  спешно ми трябва лаборатория, която да работи  утре за  изследване на хормон, тъй като Бодимед, не работят в неделя. Става въпрос за хормона- прогестерон. На работа съм и нямам възможност да търся в момента, ще ви бъда благодарна, ако споделите. Хубав ден!

# 595
  • София
  • Мнения: 580
Здравейте,  спешно ми трябва лаборатория, която да работи  утре за  изследване на хормон, тъй като Бодимед, не работят в неделя. Става въпрос за хормона- прогестерон. На работа съм и нямам възможност да търся в момента, ще ви бъда благодарна, ако споделите. Хубав ден!

Рамус работят утре до 15.30 и правят изследвания и на хормони:
http://ramuslab.com/%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82%D … 0%BC%D0%B4%D0%BB/
и
http://ramuslab.com/%d0%b8%d0%b7%d1%81%d0%bb%d0%b5%d0%b4%d0%b2%d … 0%b5%d0%bd%d0%b8/

# 596
  • Мнения: X
Здравейте,  спешно ми трябва лаборатория, която да работи  утре за  изследване на хормон, тъй като Бодимед, не работят в неделя. Става въпрос за хормона- прогестерон. На работа съм и нямам възможност да търся в момента, ще ви бъда благодарна, ако споделите. Хубав ден!
За кое населено място питаш?

# 597
  • Близко съм
  • Мнения: 816
Пловдив

# 598
  • Мнения: X
В неделя само Писанец в Гранда. Всички други почиват - Бодимед, Рамус...
Редактирам. Можеш и в Селена да отидеш. Болница е все пак и трябва да има работеща лаборатория. Иначе Писанец са утре до 2 часа.

Последна редакция: сб, 10 мар 2018, 21:59 от Анонимен

# 599
  • Близко съм
  • Мнения: 816
Благодаря,  нещото, което ми направи впечатление бе като се прибрах вкъщи и реших да видя на сайта им, прогестерон-16лв а на мен сутринта ми взеха 18лв!?- два лева потребителска такса:flushed:

Общи условия

Активация на акаунт