Бързи здравословни въпроси и отговори – 12

  • 56 567
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 9 196
Категорично против всякакви компреси на крака с оцет. Това прави костите чупливи, а точно на краката никак не е желателно.

Така си чупиха пръстите едно време в казармите, да взимат отпуски ... и не само пръстите.

# 721
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 542
Ще ме уморят в тази болница ,  дексаметазон ,  профенид , манитол със сигурност ми слагат , за другото не съм сигурна в имената ,  обачеееее- проблем с коленете не съм имала и хипер мускулна активност , а нямам търпение да се появят докторята -коленете ми горят и туптят ,  а да не говоря как ми вибрира всичко ...
И скенера не можели да ми дадат , а копие дали мога да си поискам ,  нищо не ми казват ,  виждало се нещо ,  ма да видели и стария ямр , че да сравнят нещо си ...

# 722
  • Мнения: 14 490
Каква може да е причината за синини под мишницата? Не е имало удар.  newsm78

Мисля, че при проблеми с щитовидната жлеза или с кръвната захар се появяват лилаво -сини петна под мишниците.

# 723
  • Мнения: X
Има ли проблем да дам пробиотика в чаша с прясно мляко? 

# 724
  • Мнения: 2 194
Мадам тиква, с кръвното как си? Нека проверят и него.Мисля, че може да поискаш копие на скенера, някаква молба се пуска май...

# 725
  • Мнения: 13 548
А сега накъде?
Изкарах отит след два АБ, контролен преглед при специалист всичко беше ок. Четири дни по-късно отново се появи болка в ухото. Имах записан час при д-р р Кюлев от Токуда, прегледа ме обстойно, разказах си всичко. Според него всичко с УНГ е наред. Изписа ми НПЛ за 5 дни, ако болката ми продължава. Предположи, че е възможно болката да е провокирана от шипове. Какъв специалист да търся? Преди време имах главоболие, ЛЛ ме изпрати на снимка и установи ошипяване на вратни прешлени, но тогава главоболието премина и не съм ходила при специалист.

# 726
  • Мнения: 54 445
Мадам тиква, с кръвното как си? Нека проверят и него.Мисля, че може да поискаш копие на скенера, някаква молба се пуска май...

Плаща се. 10 лв. беше в болницата, в която ми правиха последно.

# 727
  • София
  • Мнения: 11 491
Ходих на ехограф коремни. Боли ме отдясно под ребрата, особено след хранене. То след хранене май само, като съм гладна не ме боли нищо. Та имам песъчинки незначително количество и твърде дребни в бъбреците - тях не съм ги усетила по никакъв начин. И прегънът жлъчен мехур. Насочиха ме за гастроскопия. Бррр. Та не е ли тази болка от прегънатия мехур се чудя? Имам малко съмнения, тъй като ме поканиха за гастроскопа в тяхната клиника да си правя. Та не знам, казаха ми да не бързам и да си помисля, щом ме било толкова страх.

# 728
  • Мнения: 5 867
Невролог, мисля.

miamim, гастроскопията си е сравнително рутинно изследване, няма нищо страшно в него. Не знам защо се притесняваш...

# 729
  • Мнения: 1 238
Оф боли ли ви главата днес?

# 730
  • Мнения: 19 302
Миамим, чернодробни ензими как са?

Чудя се дали да пусна тема, но първо ще питам тук.
Имате ли идея на какво може да се дължи лъскав, гладък, розово-червен език при възрастен на 84г?
Други симптоми са силна слабост в краката, уморяемост, едвам може да извърви десетина крачки, има задух, като говори, започва да диша учестено, пулсът също е учестен около 100, устата лепне.
Беше в кардиология, холтерът не показва нищо на сърцето. Днес пак я водихме на кардиолог и потвърждава, че не е от сърцето. Правихме коронарография преди два месеца и нещо, няма плаки.
Горните симптоми са от 2-3 седмици, като много бързо се влошиха. Не знаем на какъв лекар да идем.
Кръвната захар е 6,2, тсх е в норма за възрастта, хемоглобинът е 120, кретининът е в норма.

# 731
  • Мнения: 68 658
Не съм компетентна, но лепнене на устата го свързвам с диабет..така поне съм чела.

# 732
  • Мнения: 19 302
И ние за това мислехме, но казват, че не може да е диабет при такава кръвна захар, а и няма увеличен апетит, нито жажда. Точно обратното, нищо не яде и пие вода насила. Беше сравнително жизнена и здрава жена, а направо угасва пред очите ни сега.

# 733
  • София
  • Мнения: 11 491
Чернодробните са ми в норма. Черният дроб е неувеличен, неомазнен, нормален. Гастроскопията съм я играла 2 пъти в ученическа възраст без упойка. Поне сега е с пълна, та може и да се навия заедно с колоноскопия да я направя, но то и пари си трябват. Казах и на докторчицата, че поне 2-3 месеца ми трябват да се навия.

# 734
  • Мнения: 68 658
Ох Дъждец, дано откриете какво й е. Гугъл не дава ли насоки по симптомите?

Общи условия

Активация на акаунт