Бързи здравословни въпроси и отговори – 12

  • 56 687
  • 736
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 62
Ендокриноложката ми каза в момента да оставя това и за това не съм правила.

Хм, в какъв смисъл "да оставиш това"? Ако ендокриноложката наистина ти е казала нещо подобно, аз лично бих потърсила и друг специалист за консултация. Инсулиновата резистентност си е сериозно състояние, което изисква лечение (води се преддиабет). Тя си е съвсем отделно от проблемите с ЩЖ, макар двете състояния често да протичат паралелно.
Оплакванията ти говорят, че е наложително да се провери нивото на Инсулин в организма ти.
Ако трябва, върви на своя глава в някоя лаборатория и си го изследвай (+ Кръвна захар), както те посъветвах. Двете заедно са едва около 20 лв.
Пиша ти всичко това, защото при наличието на Инсулинова резистентност (ако евентуално имаш такава) в повечето случаи се приема медикамент по схема (Метформин), който ще регулира нивата на Инсулин в тялото ти, ще намали чувствително вълчия ти апетит и ще подпомогне отслабването. Peace
Но пак казвам - Диабет едва ли имаш, споко.
Ами май на своя глава ще отида ище утре. На какъв специалист трябва да отида после ако не са в норма резултатите?

# 121
  • Мнения: X
Много ви благодаря! Ще продължа лечението докрай.
Анаеробните всъщност са хламидия, микоплазма, уреаплазма и пр, нали така?
Пуснала съм ги преди години (със същия партньор съм), смятате ли, че трябва да ги пусна пак?
Да, пусни ги. Може да има изненади.

# 122
  • Мнения: 5 904
На какъв специалист трябва да отида после ако не са в норма резултатите?
Пак на ендокринолог.

Като си получиш резултатите, ако искаш, пиши в темата за Инсулиновата резистентност, към която ти дадоха линк по-назад. Peace Ще получиш компетентни мнения.

Ако ще пускаш изследването утре, днес се храни нормално (т.е. въглехидратно), но прекрати приема на храна, алкохол и кафе 12 чАса, преди да отидеш в лабораторията. Примерно, ако ще ходиш към 8 сутринта, от 20 ч. предната вечер спираш да приемаш храни и напитки. Гледай и да се наспиш добре. Не пуши цигари сутринта (ако пушиш).

# 123
  • Близко съм
  • Мнения: 818
Здравейте, искам да попитам дали трябва да си взема направление като за втори път ходя на преглед при въпросния доктор? Първият път беше на 15.12 и сега съм на 15.02? Като се записвах нищо не ми казаха

# 124
  • София
  • Мнения: 11 512
Вторият път трябва да се отиде в рамките на месец. Мисля, че ще ти трябва ново направление.

# 125
  • София
  • Мнения: 23 057
Както писах на скоро дъщеря ми пак е на антибиотик заради кашлицата. Преди време обаче съвсем случайно и открихме бактерия в урината, за която освен уринал не пи нищо. Минахме през нефролог на ехограф, каза, че бъбреците са добре и само да сме следели, защото наистина няма други оплаквания (  въпреки че 2 проби показаха бактерия, според него все пак можело да е замърсена или неправилно взета, понеже и обикновената беше добре)Мислех да и пусна пак урина тези дни, но докато пие антибиотик не е добра идея, нали? Колко време да изчакам?

# 126
  • Мнения: X
Изчакай миниум 10 дни след последния прием на антибиотик.  Иначе може да ти покаже, че няма патогенни микроорганизми, а всъщност да не е така. И сложи все пак опция за антибиограма. Тоест, ако се изолира патоген, да я направят. При получаване на резултата тогава плащаш между 8 и 12 лв., зависи от лабораторията.

# 127
  • София
  • Мнения: 23 057
Благодаря. Значи евентуално края на февруари. Simple Smile И предните пъти имахме антибиограма, беше пила антибиотик пак заради кашлицата, който казаха, че според антибиограмата би трябяало да помогне и за този проблем. Но оттогава все е болна и не сме пускали пак да видим има ли промяна. Ще изчакам.

# 128
  • Мнения: X
Изкам да посетя гинеколог, за да ми предпише подходящи противозачатъчни. Бихте ли ми препоръчали, предпочитам жена да е, платен преглед. На 20 години съм. Чудя се дали да не си пусна и някакви хормонални изследвания предварително?

# 129
  • Мнения: X
Анонимен, България е голяма, в кой град иСкаш да ти препоръчаме гинеколог?

# 130
  • Мнения: X
Ха-ха, забравила съм да напиша града, за София става въпрос.

# 131
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 564
Момичета,  ще погледнете ли ,  това е на крачето на щерка ми .  Тази сутрин нищо и нямаше .  Казва ,  че не се е удряла на градината ,  ходи на народни танци ,  след това ми показа ,  че все едно е тръскала крачето ,  не може точно да ми обясни .
http://prikachi.com/images.php?
images/296/9261296K.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/298/9261298n.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/296/9261296K.jpg

# 132
  • Мнения: 14 502
И аз да питам за дъщеря ми (почти на 10 г.):

Появиха се преди повече от месец ранички в краищата на устата след едно ядене на ананас - устата й беше станала ярко розовочервено. Изненадах се, защото и преди е яла и реших, че е херпес макар да нямаше точно такъв вид. Почнах да мажа - с паста за зъби (вкъщи никой никога не е страдал от херпес и знам само това бабино лекарство), с лекарството за афтите, с цикапласт, не минават.

Успокояват се за няколко дни и после пак. Понякога освен в ъглите, става на мехури и горната устна. Няма алергии, но наистина не мога да разбера от някаква храна ли е, кога се изострят и въобще какво е.

Вече съм решила да я водя на доктор (досега избягвах заради гриповете, да не висим в поликлиниката покрай болни хора), но ако някой има идея...

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 40 858
според мен е алергия някаква...

# 134
  • Мнения: 14 502
според мен е алергия някаква...

Към храна?

Общи условия

Активация на акаунт