Нашите орхидеи - тема 22

  • 78 021
  • 808
  •   1
Отговори
# 780
  • Северозапада
  • Мнения: 5 467
И при мен се получи такова нещо. Старите цветове не показват признаци на повяхване. На същата орхидея и расте и нов цветонос.

# 781
  • София
  • Мнения: 104
Здравейте!
Имам 2 орхитеи, които си цъфтят без проблем, но от 1-2 месеца им се получи нещо зеленикаво в саксията и се притеснявам да не се разболеят. Не съм много запозната, за което ви моля за помощ Hands Pray И двете саксии са така и се чудя дали мога да ги пресадя и с нова почва, за да махна това зеленото, за да не се разболеят Sad
Ето снимки:




# 782
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Не е проблем това нещо. Зеленясват си, най-често от слънцето, ако ги огрява, докато са влажни.

# 783
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
защо ми се струва, че не са в кори, а в нещо като ... торф за земни орхидеи може би?
откога са в това?
така е опасно за корените - няма обмен на въздуха и влагата се задържа.

# 784
  • Мнения: 5 282
Добър ден! Имам питанка - на прозореца орхидеите ми се мъчат, реших да взема цветарник (колкото и да не понасям подобни конструкции). Харесах този, икейски, но цената някак стряскаща http://www.ikea.bg/home-decoration/Plants-and-plants-pots/Plant- … v-36582/70186113/. Да сте срещали подобен дървен, но българско производство?

# 785
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Добър ден! Имам питанка - на прозореца орхидеите ми се мъчат, реших да взема цветарник (колкото и да не понасям подобни конструкции). Харесах този, икейски, но цената някак стряскаща http://www.ikea.bg/home-decoration/Plants-and-plants-pots/Plant- … v-36582/70186113/. Да сте срещали подобен дървен, но българско производство?

La_Valletta, на мен лично този дори ми е грозен. Напиши в гугъл "дървен цветарник" - излизат доста идеи (включително и по-скъпи).

# 786
  • Мнения: 1 648
Е, пак не мога да кача директно снимки,само се радвам на вашите . А така исках да си покажа 3 красоти. Минито, както казах има 3 цветоноса, 2 от които с по 2 разклонения и листенце. Дано да изхрани всичко. Тази със счупения цветонос, събуди трета спяща пъпка от него. А най - голямата с над 20 цвята и още пъпки отваря. Их, че ме е яд.

# 787
  • Мнения: 14 064
Защо не можеш да качиш? Хром ли ползваш?

# 788
  • Мнения: 254
защо ми се струва, че не са в кори, а в нещо като ... торф за земни орхидеи може би?
откога са в това?
така е опасно за корените - няма обмен на въздуха и влагата се задържа.

Здравейте, извинете,
че се намесвам в разговора ви, но дали този субстрат е хубав за орхидеите фаленопсис

http://www.praktiker.bg/bg/Soil-for-flowers/ТОРОПОЧВЕН-СУБСТРАТ-ЗА-ОРХИДЕИ-COMPO/p/442507

Купих го преди около 2 месеца и присадих 2 фаленопсиса в него. Направи ми впечатление, че освен корите имаше доста мъх (мисля, че точно торфа е в повече) и откакто съм ги посадила корените взеха да засъхват, да покафевяват , а върху зелените корени се появиха нещо като бели точици. Много се изплаших, защото преди това корените бяха супер. Начинаеща съм и много искам да ги спася. Какво мога да направя, ако трябва да им взема нов субстрат?

# 789
  • Мнения: 1 648
Защо не можеш да качиш? Хром ли ползваш?
Хром Да, през телефона. 

# 790
  • Мнения: 14 064
В него е проблемът. Аз си инсталирах Мозила и качвам снимки през нея. Иначе си ползвам Хром.

# 791
  • Мнения: 633
защо ми се струва, че не са в кори, а в нещо като ... торф за земни орхидеи може би?
откога са в това?
така е опасно за корените - няма обмен на въздуха и влагата се задържа.

Здравейте, извинете,
че се намесвам в разговора ви, но дали този субстрат е хубав за орхидеите фаленопсис

http://www.praktiker.bg/bg/Soil-for-flowers/ТОРОПОЧВЕН-СУБСТРАТ-ЗА-ОРХИДЕИ-COMPO/p/442507

Купих го преди около 2 месеца и прЕсадих 2 фаленопсиса в него. Направи ми впечатление, че освен корите имаше доста мъх (мисля, че точно торфа е в повече) и откакто съм ги посадила корените взеха да засъхват, да покафевяват , а върху зелените корени се появиха нещо като бели точици. Много се изплаших, защото преди това корените бяха супер. Начинаеща съм и много искам да ги спася. Какво мога да направя, ако трябва да им взема нов субстрат?
С уговорката, че такъв субстрат не съм ползвала за фалчета и не съм запозната със съдържанието му, Но!
Фалчетата виреят чудесно в кори средна и едра фракция, към които можете да добавите 10 % от състава им натрошени дървени въглища. Не ги прИсаждайте, прЕсадете ги само в кори, като преди това дезинфекцирате растенията и направите ревизия на кореновата система.

# 792
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 720
Връхчето на спящата пъпка, която се беше събудила, взе да съхне, след като пресадих орхидейката. До сега беше свежа, вчера я гледам - пожълтява.  Много ме е яд, дано изкара от друго място.

# 793
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Момичета, както обещах, снимка на стюартианата, която беше завила цветоноса в основата.

Ето го. Като топче е:
Скрит текст:

Голяма красота се получи.

Скрит текст:

# 794
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 724
Да ви се оплача. Пръсках с отрова листата както пише на опаковката и май съм ги изгорила. Уж е готова за ползване,ама май е силна. И още по-гадното е,че ми изгаря листата,а паразитите си стоят:cold_sweat: Днес напръсках с друг  препарат. Прехвърлило се е паячето и на съседната орхидея. Хем я пръсках,хем я мих с памук натопен във вода със спирт. Листата са лепкави,но не виждам гадината. Уфа! Едно ми е такова тъжно. Стиснете ми по едно палче Heart Exl

Общи условия

Активация на акаунт