Милано - 9

  • 87 452
  • 738
  •   1
Отговори
# 120
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365

Amisuy, за бюджета всеки различно ще ти каже, все различни места за настаняване харесва. Сметни си входовете, където искате да посетите, транспорта, слагай грубо по 20 евро за вечеря на човек, за през деня по 10 примерно, много зависи и дали ще имате включена закуска в хотела/хостела/ апартамента, дали ще си купувате дрехи примерно и т.н.

# 121
  • Мнения: 1 467
Tiffany А  благодаря ти
знам че е много индивидуално, надявам се скоро да се похваля със екскурзия до Милано

# 122
  • София
  • Мнения: 1 193
Още едно питане имам и по-специално към Реджина. Ако върнем колата по-рано ще трябва да се придвижим със шатъл до Малпенса. Полета ни е в 8:05. Предполагам, че е най-удачно да се настаним близо до гарата. Как е района там и всъщност къде би ни препоръчала да гледаме ?

За мен е ОК.



Как е района там и всъщност...?

Спят разни тъмни субекти като копърки наредени един до друг в сухо фонтанче пред гарата и наколо, навъртат се разни досадници, които предлагат такси и т.н., но има и полицейско присъствие, не е неспокойно!


Т.е. без притеснения да си резервираме в близост до гарата, че пък и навреме да си хванем шатъла Simple Smile .
С тея шатъли още от ходенето в Рим голяма треска ме тресе  Joy .

# 123
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Мда, удобно е, за втори път ще правя това упражнение. Шатъли впрочем има достатъчно сутрин рано, поне три по спомени отреди година чакаха един след друг. В главата ми още кънти "Бергамо, Бергамо, андиамо а Бергамо..." До Малпенса предполагам е същото, само че от другата страна на сградата на Централна гара.

# 124
  • София
  • Мнения: 1 193
Мда, удобно е, за втори път ще правя това упражнение. Шатъли впрочем има достатъчно сутрин рано, поне три по спомени отреди година чакаха един след друг. В главата ми още кънти "Бергамо, Бергамо, андиамо а Бергамо..." До Малпенса предполагам е същото, само че от другата страна на сградата на Централна гара.
Другата страна какво ще рече? Опитах се да видя в сайта на първа страница от къде точно тръгват за Малпенса, но нищо не видях или поне не се ориентирах на италиански  Grinning .

# 125
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Напиши в googlemaps  Milano Centrale Malpensa Shuttle и ще ти покаже мястото.

# 126
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
Tiffany А  благодаря ти
знам че е много индивидуално, надявам се скоро да се похваля със екскурзия до Милано

Мога да говоря от моето посещение, писала съм го няколко пъти: хостелът ни беше на 4 спирки с метрото от чентрале, за 3 нощи в стая за 3-ма платихме с градската такса около 75 евро на човек, имахме и закуска; за входове бях предвидила грубо 50 евро; за вечеря за трите дни 60 евро и т.н.

# 127
  • Мнения: 207
Мда, удобно е, за втори път ще правя това упражнение. Шатъли впрочем има достатъчно сутрин рано, поне три по спомени отреди година чакаха един след друг. В главата ми още кънти "Бергамо, Бергамо, андиамо а Бергамо..." До Малпенса предполагам е същото, само че от другата страна на сградата на Централна гара.
Другата страна какво ще рече? Опитах се да видя в сайта на първа страница от къде точно тръгват за Малпенса, но нищо не видях или поне не се ориентирах на италиански  Grinning .

Като застаните с лице към централния вход на гарата от лявата страна на улицата са шатълите за Малпенса

# 128
  • Milano
  • Мнения: 3 700
Да, днес в 9:30 италианско време. И вече страшно много места са изкупени Astonished

@regina di cuori, мисля, че ти беше споменавала по-назад в темата, че горе на Дуомо може да бъде хлъзгаво при дъжд. А мога ли спокойно да се кача с детето, безопасно ли е?

Безопасно е.

Най-отгоре изглежда така:

https://www.google.it/search?q=duomo+di+milano+tetto&rlz=2C1 … rc=8RSTydx0mV8m9M:

Веднъж се подхлъзнах и без дъжд, затова казах че ако вали точно по полегатото може да е хлъзгаво.


Здравейте, мили дами,
Старателно разгледах информацията за пазаруване, но имам един конкретен въпрос. Изключвайки молове и модни вериги, къде има място в Милано, където човек може да намери добра конфекция / поли, рокли, бельо на сносни цени за по-консервативни дами на възраст около 50 години, с малко повече килца.


OVS може би.

# 129
  • София
  • Мнения: 1 062
Привет,
Другата седмица ще съм на едно изложение във Верона и ще отделим с мъжа ми само няколко часа за Милано. Според вас, дали ще успеем да купим билети за Тайната вечеря за същия ден, ако отидем на място, или да не се опитваме и само да си губим времето?

# 130
  • София
  • Мнения: 88
Моля за мнение как най-лесно да стигна от този хотел до Катедралата https://www.booking.com/hotel/it/holiday-inn-milan-nord-zara.bg. … _with_new_dates=1
Ще пътувам с две деца. Идеята ми е да вземем кола под наем от летището (Малпенса), да стигнем до хотела и от там с транспорт (може би метро) до катедралата. На следващия ден - с кола до Леоландия.
Ще се радвам и ще съм благодарно на мнения и подробности за Леоландия (ако някой е наясно)

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 2 528
Чудя се нещо, реално престоят ни в Милано ще са последните ни две нощувки от ваканцията ни в Италия (5 и 6-ти май, като на 7-ми рано сутринта летим за София от Малпенса с Раян Ер). Дали е по-удачно да върнем автомобила под наем още на 5-ти или 7-ми сутринта преди полета, т.е. с него да стигнем до летището. Малко се притеснявам заради ранния час на полета да не се замотаем нещо с този автомобил. Вие какво мислите?

П.П. единия ден в Милано много се чудя дали да не е разходка до някое езеро и/или аутлет център.

Последно като бяхме спахме в хотел на Малпенса, така се спестява бързането сутринта, хем полетът не беше чак толкова ранен. Нямаше значение (финансово) дали колата се връща вечерта или сутринта.
Ако бях на твое място пак така щях да направя - целия ден примерно в Милано или Бергамо, или Комо, вечерта хотел на летището, сутринта връщам колата (или шатъл, ама съм на 2-4 километра). Не знам връщали ли сте кола на Малпенса - има няколко паркинга, предвиди време и за объркване Stuck Out Tongue

# 132
  • Мнения: 52
Безопасно е.

Най-отгоре изглежда така:

https://www.google.it/search?q=duomo+di+milano+tetto&rlz=2C1 … rc=8RSTydx0mV8m9M:

Веднъж се подхлъзнах и без дъжд, затова казах че ако вали точно по полегатото може да е хлъзгаво.


Благодаря! И мен ме притеснява полегатото Simple Smile

Още един въпрос към теб, regina di cuori (позволявам си на "ти", тъй като чета вече няколко теми за Милано, където толкова търпеливо и изчерпателно отговаряш на всички въпроси Simple Smile ) - не одобряваш ли влаковете Eurocity?

# 133
  • Мнения: 1 206
момичета, миналата година ходих 2 пъти в МИлано. Бяхте питали за "Тайната вечеря" - аз се опитах да си резервирам онлайн поне месец и половина по-рано - не се получи. НО понеже си бях наумила, че квото и да ми струва отидох..към 10ч беше, купих си билет за 12 и 15, така че задължително опитайте. Аз от 10 до 12 обикалях музея на Леонардо( до него също има мн красива катедрала), така че опитайте Simple Smile

# 134
  • София
  • Мнения: 1 193
Чудя се нещо, реално престоят ни в Милано ще са последните ни две нощувки от ваканцията ни в Италия (5 и 6-ти май, като на 7-ми рано сутринта летим за София от Малпенса с Раян Ер). Дали е по-удачно да върнем автомобила под наем още на 5-ти или 7-ми сутринта преди полета, т.е. с него да стигнем до летището. Малко се притеснявам заради ранния час на полета да не се замотаем нещо с този автомобил. Вие какво мислите?

П.П. единия ден в Милано много се чудя дали да не е разходка до някое езеро и/или аутлет център.

Последно като бяхме спахме в хотел на Малпенса, така се спестява бързането сутринта, хем полетът не беше чак толкова ранен. Нямаше значение (финансово) дали колата се връща вечерта или сутринта.
Ако бях на твое място пак така щях да направя - целия ден примерно в Милано или Бергамо, или Комо, вечерта хотел на летището, сутринта връщам колата (или шатъл, ама съм на 2-4 километра). Не знам връщали ли сте кола на Малпенса - има няколко паркинга, предвиди време и за объркване Stuck Out Tongue
Никога досега не сме взимали кола под наем.
Иначе това ми беше другата идея.
А Малпенса какво представлява? Приятно градче ли е?

Общи условия

Активация на акаунт