Среща с чужденец

  • 15 843
  • 105
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Момичета, толкова ли често ви пишат турците? Не за първ път вече чувам това
Почти толкова често, колкото на нас ни пишат рускините Wink

Само дето ние май по-рядко се връзваме.

Интересно ако не беше турчин, а някой италиански или испански мангал, дали пак щяха да са толкова силни резервите към ходенето на гости на чичко-паричко за чужда сметка... Или тогава щеше да мине в категория "кавалер". Страшно нещо е ксенофобията. Турците са толкова като нас във всяко отношение (имам познати), че чак е плашещо. И като религия са като нас - колкото ние сме християни, толкова и те са мюсюлмани в повечето случаи....

# 46
  • Мнения: 522
Интересно ако не беше турчин, а някой италиански или испански мангал, дали пак щяха да са толкова силни резервите към ходенето на гости на чичко-паричко за чужда сметка... Или тогава щеше да мине в категория "кавалер". Страшно нещо е ксенофобията.
Сигурен съм, че ако не беше турчин - нямаше такъва тема тук.

# 47
  • Мнения: 5 282
Какъвто и да е аз няма да ида при непознат, ако ще и най-големия красавец, кавалер и милионер да е.

# 48
  • Мнения: 2 681
Независимо от коя държава е възлюбения винаги бих настоявала и умолявала срещата да е в града на момата. Като идва няколко пъти и се опознаят може и тя да отиде с приятелка в неутрален град - някъде по средата между държавите.
После вече и при него, но първия път с придружител и сама да си плати разноските.
Да, БГтатко е прав за турците - имам доста колеги от там.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 36 864
Абе, и в арабската тема съм надничала. И там никоя не пише да живее като във филмите дето се женят за шейхове, които не си знаят парите. Хем там има жени, които май от бая години са в ислямски държави и са семейни с мюсюлмани.

В крайна сметка шейховете не са неограничена бройка... И си имат жени обикновено. Какъв точно е шансът да си търсят жена по интернет?

# 50
  • Мнения: 1 625
Независимо от народността и държавата на една жена трябва да и светне цял ядрен реактор, ако мъж с който само са си писали по нета, прояви желание за такава среща. Не веднъж се е коментирало във форума, че жената трябва да може сама да си поеме сметката в ресторант, какво остава за отиване в друг град. От ясно по ясно е, за какво става дума. Не само в Турция, дори и в България е риск да идеш в друг град по този начин.  Не знам защо на нашето поколение преди години ни се набиваха в главите едни истини, а по-малките от нас не ги знаят. Истината е, че безплатен обяд няма.  Недопустимо е жена да се остави по такъв начин в ръцете на непознат.
Бгтатко, нека съм расист и каквото и да е друго. На мюсюлмани вяра нямам. Ако ще и в САЩ да са, ако ще в Париж. По добре предпазливост, отколкото съжаление. А аз съм даже по-крайна. Дори и да не е мюсюлманин, дори и чист християнин да е, рискът си е риск. Трябва добре да се калкулира и сведе до минимум. Най-добре с пълното му избягване. Една жена трябва да знае как да се пази и кои ситуации да избягва. Може да не е политически коректно вече да се говори така, но физически един мъж е по- силен от една жена. Затова жената трябва да има изградени механизми и тактики, за да може да се пази сама. И ако сама си се набие в ситуация, която я поставя в риск, може да се сърди само на себе си. Това не оправдава по никакъв начин насилие спрямо нея и не я прави виновна за каквото и да е, но ако е била по предпазлива е нямало да се случи. 

# 51
  • Мнения: X
Бгтатко, нека съм расист и каквото и да е друго. На мюсюлмани вяра нямам. Ако ще и в САЩ да са, ако ще в Париж. По добре предпазливост, отколкото съжаление. А аз съм даже по-крайна. Дори и да не е мюсюлманин, дори и чист християнин да е, рискът си е риск. Трябва добре да се калкулира и сведе до минимум. Най-добре с пълното му избягване. Една жена трябва да знае как да се пази и кои ситуации да избягва. Може да не е политически коректно вече да се говори така, но физически един мъж е по- силен от една жена. Затова жената трябва да има изградени механизми и тактики, за да може да се пази сама. И ако сама си се набие в ситуация, която я поставя в риск, може да се сърди само на себе си. Това не оправдава по никакъв начин насилие спрямо нея и не я прави виновна за каквото и да е, но ако е била по предпазлива е нямало да се случи. 
Т.е. смятате, че е по-вероятно ако в описаната ситуация мъжът е турчин и/или мюсюлманин, да изнасили момичето, ако то даде на заден? Пък ако е италианец или испанец - като добри католици не биха я пипнали с пръст? Абсолютно расистко е такова мислене, да. И не става въпрос за куха политкоректност. Кухата политкоректност е някой да писка, че трябва на всяка цена щатския негър (дума която в българския език никога не е имала негативни конотации каквито е имала в америка) да се зове "афроамериканец". Все едно, че расиста не може да вкара същата гняс и зад думи като афроамериканец или ром...

Пределено ми е ясен този начин на мислене - ако седнете да ранжирате "риска", който е в главата Ви, съм убеден, че ще се окаже, че най-нисък е този риск при русичките, възпитани уберменши - скандинавци, холандци, немци (и евентуално нашите братушки руснаците, за които къде и кога се е чуло да изнасилят девочка... нищо, че злите езици разказват някои истории за делата на съветската "освободителна" армия по нашите земи...), след това прелестните англосаксонци, после по-южно-европейските мургавелци с техния латино плам, с който може и насилване да им се прости, после сигурно източно европейците.

И на дъното на класацията се почва с турци, араби и всякакви "ислямисти", чернилките и естествено ония хентаи с дръпнатите очи и техните перверзии с гащички и какво ли не, от които всичко може да се очаква.

Мдаааам....

Според мен богат турчин бизнесмен примерно е точно толкова вероятно да направи нещо лошо на девойката колкото богат българин бизнесмен (т.е. съвсем не е невероятно, но рискът не е свързан с това, че бил турчин, а с това, че и в двете държави цари беззаконие и че порядките и културните особености са доста близки).

# 52
  • Мнения: 9
Абсурдно е, да тичаш да се срещаш с напълно непознат мъж в чужда държава! И от най-цивилизованите и перспективни европейци да беше, пак е безумна идеята да му се поднасяш така на тепсия. Показваш пълна липса на себеуважение. Ако той толкова те харесва ще дойде където и когато ти кажеш, а той като мъж ще се съобрази с твоите желания.
А това, че е турчин и мюсулманин допълнително утежнява ситуацията. От години живея в арабска държава и повярвай всички стереотипи и предразсъдъци, които имаме за тях са абсолютно точни.

# 53
  • Мнения: X
А това, че е турчин и мюсулманин допълнително утежнява ситуацията. От години живея в арабска държава и повярвай всички стереотипи и предразсъдъци, които имаме за тях са абсолютно точни.
Стереотипите били точни, но живеете от години в арабска държава Laughing

Живеете от години в арабска държава, но не правите разлика между турци и араби. Сигурно и персите не различавате особено... Все мюсюлмани и араби. Или пък турци, все едно.

Сигурен съм, че са точни предразсъдъците. Точно толкова са точни, колкото са точни предразсъдъците за нас българите...

# 54
  • София
  • Мнения: 12 803
Абе, къде са предразсъдъците за нас, къде чистите факти за разликите между мюсюлманската култура и нашата, както и фактът, че от някои страни може да е трудно да се върнеш, в някои култури не можеш да се разведеш, или можеш да избягаш, но без децата си. А и е факт, че Турция вече не е светската държава, която беше и вече и в Истанбул нещата не са както бяха. И не е до предразсъдъци. И в Китай е опасно да се ходи, живее, да се нарушат някои правила, в Северна Корея също. Та свестни турци познавам много, както и свестни перси, араби, но това не променя фактите и не бих се замъкнала някъде, където е опасно.
Отделно да се ходи на крака на непознат мъж и в Амстердам не е ок, но това вече сигурно е въпрос на вкус. Като държавата е нормална по нашите разбирания при проблем човек поне от полицията може да получи помощ, което не можем да твърдим нито за Иран, нито за Саудитска Арабия, нито за Турция вече.

# 55
  • Мнения: 9
Бг татко, знам добре кои какви са по произход и какви езици говорят. Просто изказвам едно по-обобщено мнение за манталитета по тези географски ширини и мюсулманите като цяло. Нямам намерение да влизам в обяснителен режим, просто мнение базирано на личен опит.

# 56
  • Мнения: X
Бoяна, съгласен съм в общи линии с написаното, но не е до турчин или холандец, а е до работещи институции в дадена държава и уважение към законите и тяхното прилагане. И в това отношение ние сме почти толкова зле колкото Турция - ако някоя полякиня или руския се домъкне тук при Иван Петров - богат бизнесмен, не ми казвайте, че някой тук ще я защити по какъвто и да е начин. Същата работа и ако момичето иде от Бургас при бизнесмен в София примерно. Единствената защита ще е да се обади на роднини, които да дойдат с лопатите или да пуснат дебели връзки.

Та стига с това турчин, мюсюлманин и т.н. Ето такива неща се гледат (източник тук, ето по-детайлна карта) относно къде е опасно, къде не е толкова опасно. И естествено и жени, и мъже се съобразяват с културата и обичаите на мястото, където отиват. Жените не се моткат по бюстие и една педя поличка в джамиите, че и на площада, мъжете не заговарят местните жени и каквото още там, човек като ще ходи някъде се запознава с актуалната ситуация. И в най-цивилизованите страни има no-go квартали и райони и се внимава.

Останалото са предразсъдъци, които не правят чест на никой образован и светски човек.

Последна редакция: чт, 01 фев 2018, 13:41 от Анонимен

# 57
  • София
  • Мнения: 12 803
Има расизъм и ксенофобия, а има и обикновени факти. Едното е признак на тъпотия, а другото на здрав разум. А аз тук предразсъдъци не виждам, виждам само здрав разум. Ама ако човек не е жена трудно може да разбере разликата в случая. Иначе българите нямаме предразсъдъци иначе турските сериали нямаше да са най-гледаните. Например.

# 58
  • Мнения: X
Фактите са измерими характеристики, статистически наблюдавани закономерности или природни закони и подлежат на доказателство с източник и съответния научен апарат (напр. математически такъв).

Обобщения без да е налично никое от горните неща са расизъм и ксенофобия.

Едното е признак на разум, другото на тъпота, ограниченост и трагично ниво на обща култура и образование, както и неспособност да се води интелигентен и аргументиран диалог.

Оставям на Вас да се досетите кое кое е Wink

# 59
  • Мнения: 2 049
Абе, разбрахме, че тази дама се отказа от турчина - пусни линка към инстаграма му - може на някоя друга да й се ходи. Smile

Общи условия

Активация на акаунт