Работа, CV-та, HR-и, съвети - 61 -ва тема

  • 88 891
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • Другата България
  • Мнения: 37 409
Ако е вярно, е ужасно. Сигнал до някъде подавали ли сте?

# 16
  • Мнения: 5 647
Че е ужасно, ужасно е, но аз не разбирам защо стоят въобще? Хем знаеш, че не ти се плаща, хем стоиш за тоя що клати гората. За мен това е по-зле и от робството, чиста експлоатация и то с разрешението на работника. 

# 17
  • София
  • Мнения: 6 219
Ами реално ти докато не дойде време за заплата няма как да знаеш, че това ще се случи. Освен това част от "удоволствието" на тия малоумници е да те манипулират по всякакъв начин, така че дори и да искаш да си тръгнеш да не го правиш, защото те изнудват.

# 18
  • Мнения: 3 729
В@ня е права, това е ситуацията

# 19
  • Другата България
  • Мнения: 37 409
Сигнализирахте ли ИТ например?

# 20
  • Мнения: 3 729
и да отидеш в ИТ, първо ,ако нямаш договор, как ще докажеш, аз не знам и друго дали няма после да си навлече човек неприятности, вземаш си детето и забравяш,

# 21
  • Мнения: 5 647
Чакай сега...в предната тема писа, че са били на договор, сега казваш друго.

# 22
  • Мнения: 3 729
писах, ако си без договор как доказваш, че си бил там на работа, дори и с договор да си не виждам, голяма полза от ИТ,продължавате да не вярвате , за това ли сега има разследване под лупа с договор или без, разказвам случаи -достоверни, вие винаги ли сте работили с договор, защото аз не винаги, всичко е според обстоятелствата

# 23
  • София
  • Мнения: 8 933
Първо не би следвало някой да се съгласява на работа без договор. Второ, ако той е без договор много вероятно е и другите да са така. Една проверка на ИТ поне би го установила. Поне сигнал да беше подал. Понякога хората сами са си виновни за експлоатацията.

# 24
  • Другата България
  • Мнения: 37 409
Споделям последното мнение.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 219
писах, ако си без договор как доказваш, че си бил там на работа, дори и с договор да си не виждам, голяма полза от ИТ,продължавате да не вярвате , за това ли сега има разследване под лупа с договор или без, разказвам случаи -достоверни, вие винаги ли сте работили с договор, защото аз не винаги, всичко е според обстоятелствата

Нищо не доказваш.
Пускаш сигнало до ИТ. Проверяват и нещата излизат наяве кой какви договори и т.н.

Разбира се, винаги има случаи, в които просто собственика плаща на служителите на ИТ, когато дойдат на проверка, но това не би трябвало да спре никой гражданин да сигнализира.

Първо не би следвало някой да се съгласява на работа без договор. Второ, ако той е без договор много вероятно е и другите да са така. Една проверка на ИТ поне би го установила. Поне сигнал да беше подал. Понякога хората сами са си виновни за експлоатацията.

Това е така, но ако си на 15-16 години и искаш да изкараш джобни, сигурна ли си, че ще мислиш за договори?
И да, наясно съм, че дори и на тази възраст трябва да се мислят тези неща, но ето, случва се.
А ако си притиснат в ъгъла поради някаква причина и трябва СПЕШНО ДНЕС да започнеш работа?

Да, хората са си виновни, но това да ги обвиняваме няма особена полза. По-полезно е да обясним на какво имат право и какво биха могли да направят. Simple Smile

 

# 26
  • София
  • Мнения: 6 259
Със сигурност някой, за да започне при такива условия, е бил на зор. Но все пак, имайте достойнство, изисквайте договор, осигуровки. Уважавайте себе си, за да ви уважават и другите. Дори и който е на 15-16, имат родители, настойници. Тях КТ ги защитава дори повече.
Примирявайки се с корупцията и наглостта не ги променя. Може да не успеем да ги променим, но все от някъде трябва да се започне.

# 27
  • Мнения: 3 729
първо,второ така отдалече да се говори е лесно, ако нямаш друг избор, например си родител, какво ще се предпочетеш да стоиш без средства ти и детето ти, за това защото няма договор , така ли, не мисля , друго особено при децата е :започвай после ще ти донеса договора, работи известно време и довиждане нито, договор нито пари,както знаете законите в нашата държава са проформа, така ,че няма какво да ги мислим, хората са гладни, не са виновни, единствено В@ня ли ме разбира

# 28
  • Другата България
  • Мнения: 37 409
Напротив, всички те разбираме, но явно ти не ни разбираш.

# 29
  • Мнения: 29 447
Абе, когато човек няма избор, ще започне и без договор, и при лоши условия, само и само да вземе някой лев и да нахрани детето си. Дано на никой не се налага подобно нещо. Tired

Общи условия

Активация на акаунт