Работа, CV-та, HR-и, съвети - 61 -ва тема

  • 88 883
  • 747
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 12 834
Подобна обява видях преди няколко дни, в заплата.бг. Към 15 хиляди пъти прегледана, че са обявили нелоша заплата, сайтът за информация обаче мистериозно изчезна... Ще да е била от тези "социални медии" дето ги засегна историята с Backpage, струва ми се Grinning

# 511
  • Мнения: X
При мен разглежданията бяха до 500 (при много отвисяла обява), кандидати - до 50. Това прави средно 10%. Колко от тях са подходящи е друга бира.
Аз да питам, някой дали може да даде информация за една обява на Sitel - искат начално ниво на немски и плащат обучението до В2. Ако В2 им е високо ниво като за кол център, ми чудно какво изискват от кандидата.

# 512
  • Мнения: 15
Gal, Sitel за начално ниво искат A2.

# 513
  • Мнения: 7 745
Аз имам абонамент в джобс да ми изпраща мейл с дистанционни обяви, сигурно и други 1000 го имат Simple Smile

# 514
  • Мнения: 9 050
Актуален казус от jobs.bg. Компанията Х има за няколко дни над 1000 разглеждания на обява за дистанционна работа със социални медии. Обявите на същата компания за поддръжка с немски език имат около 50 и 70 разглеждания за двайсетина дни.
Защото, за съжаление, много хора си представят как, висейки на работното си място по основен трудов договор, заработват допълнително дистанционно.

# 515
  • Мнения: 5 647
Не виждам разлика между това да ровиш във фейса и по форумите в работно време или да заработваш дистанционно. От второто поне има полза Wink

# 516
  • Мнения: 9 050
Не виждам разлика между това да ровиш във фейса и по форумите в работно време или да заработваш дистанционно. От второто поне има полза Wink
За мен и двете са еднакво неприемливи. Особено на фона на претенциите за заплати и вечното мрънкане, че работодателите били лоши и не-знам-какви си. А служителите се тюхкат, че заради дистанционната си работа не могат да си проверят фейса....

# 517
  • Мнения: 7 745
аз работя на външни обекти
когато съм в офиса и аз, и шефа ми знаем, че цъкам игрички и интернет,
най-полезното, което бих свършила, е да сложа няколко работни снимки във фирмента фейсбук страница

не сме всички в стегната корпоративна матрица  Flutter

# 518
  • Мнения: 5 647
Нищо лично, някак не ти вярвам, че не влизаш във форума в работно време Wink 
Има доста компании с по-свободна политика, в крайна сметка няма да се свърши света, ако разгледаш нещо в нета. Много хора стартират собствен бизнес/проект, започвайки паралелно със старата работа. Същото важи и ако човек е назначен на 4 часа, тогава е напълно нормално да има и втора работа.

# 519
  • София
  • Мнения: 6 219
Има разлика между това да работиш дистанционно, със задачи за изпълнение в социалните мрежи, поддържане на блог или нещо такова и да си уплътняваш работния ден с чат с приятели. Особено ако работидателя има популярен профил в социалните мрежи и това е начин да се свързва активно с потребители на услуги или клиенти. В най-честите случаи не остава време за цъкане извън това. Не мисля, че Нищо лично визира дистанционната работа като втора работа след работа, а илюзията, че могат двете да се съчетаят по едно и също време.

# 520
  • Мнения: 5 647
Не е съвсем илюзия. Пак казвам зависи от самата работа, от заетостта, натовареността, от уговорките с ръководството и не на последно място, от типа компания. Този вариант е удачен, докато стартираш, в самото начало, след това казваш чао и продължаваш с новото начинание.

# 521
  • Варна
  • Мнения: 162
Момичета, днес на поредно интервю за 8 часов работен ден (от 9:00 до 18:00) ми казаха, че обедна почивка не се предвижда. Ако имаш работа можеш да излезеш и да си я свършиш, но дотам. Става въпрос за административна работа, на компютър. Това нещо нормално ли е? Досега все съм имала по 30 мин. или час почивка, но може би тенденциите са в друга посока.

# 522
  • Мнения: 29 398
Не е законно това. Трябва да имаш мин. 30 мин. обедна почивка.

От 9 до 18 ч. са 9 ч., работният ден трябва да е 8 ч. Как го обясняват това?

Имала съм подобно интервю, за което съм писала по-назад. С влизането ми се заяви, че работното време е от 9 до 18,30 без обедна почивка и почти всеки ден се налагало да се остава, на което аз казах, че е противозаконно и ми посочиха вратата....хахахах  Преместих си го в другия крачол..... Mr. Green

# 523
  • Мнения: 5 647
Ако работното време е от 9 до 18 часа, обедната почивка е 1 час. Ако ти бяха казали, примерно от 9 до 17:30, то тогава е 30 минути.
Според мен няма да е зле да се пишат имената на такива некоректни работодатели, за да не се лъжат хората и да не си губят времето, кандидатствайки там.

# 524
  • София
  • Мнения: 11 767
потвърждавам , от 09:00-18:00 1 час обедна, от 09:00-17:30 30 мин обедна. На ден трябва да имаш на 1:45 мин почивка, поне при нас е така, имаме 2Х15 мин (платена) и една по 1 час или 30 мин (неплатена), зависи от позицията и договора

Общи условия

Активация на акаунт