Взаимопомощ

  • 50 257
  • 327
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 988
Аз се опитвам да се държа,но нещо май не ми се получава,нещо дребно ме издразни и рухвам,съня пак ми се прецака.Което води до залежаване и ми се вие свят постоянно,няма къде да ида и какво да правя,мисля да си взема куче,за да има какво да правя,обаче моя се дърпа.Нямам идея как да го навия да си вземем.

# 106
  • Мнения: 988
Мм не явно не е от лежането явно съм болна,защото се появи и гадене и повръщане и все пак имам нужда от повече активност за да съм във форма след 3 месеца.И да ви питам според вас нормално ли е цикъла ми да се е променил преди ми беше  на 24 дни сега е 27,което май е по-добре.Та вчера ми идва на гости една позната и като си тръгваше ми обясняваше,че е болна,не можа да каже като дойде,а като си тръгна и през цялото време ми се навираше в лицето и най-вероятно ме е заразила.Как може при положение,че е наясно,че сега ми е слаба имунната система.Да ми минава по-бързо и да се стягам вече,че все някога трябва да го направя.Мисля май месец да ида да София и да си пусна изследванията,та да видим какво е положението и да действаме.Нямам търпение да дойде май.Направила съм списък с храна,тренировки, хапчета ,изследвания и всякакви глупости ,та само чакаме момента.

# 107
  • Мнения: 132
Разбира се, че ти е слаба имунната система! Аз се разболях поне 10 пъти откакто забременях, толкова много нерви и дразнители имах тогава, всичко е било навързано ...  сега също така - без нервите, но от най-малкото кихане се разболявам, работя с много хора и установих ... на хората не им пука. Но съм решила дай Боже скоро пак забременея, ще изляза в болничен веднага, ще спра малката от градината и ще си нося маска винаги в чантата.
Аз, като че ли вече не искам да говоря за случката. Прекалено много ме закопава и се фокусирам само върху това какво е можело да бъде, а не в това какво имам сега. Прекалено много болка. Сякаш напоследък искам да изтрия спомена от съзнанието си.  

# 108
  • Мнения: 988
И аз се опитвам,но мисълта се прокрадва в ума ми преди да заспя.Когато не го мислиш толко много е по-добре,но...можеш ли да го направиш.Аз докато бях бременна бях добре не съм кихнала 1 път,но след раждането имунната ми система претърпя крах,и сега ме дразнят ей такива несъобразителни хора,преди не обръщах много внимание,но следващия път ще трябва да се пазя още повече и само да ми кихне някой на среща-жална му майка.Една приятелка имам,на която се нервирах докато бях бременна,че беше като свекърва тичаше по мене с разни маски,ама явно само тя се е съобразявала.И другия път момичета който се доближи на 1 метър шутове и това е оправията.Та само напред,горе главата и гледай да не се фокусираш върху миналото,мисли си как ще е другия път,успех и дано не зарадваш скоро и 9 месеца по-късно да ни съобщиш още по-радостна новина.

# 109
  • Мнения: 132
Дано! Това чакане и тия притеснения ме смазват вече! Записах си час за преглед пак другата седмица, като за последно да ме успокоят, малко да ме надъхат, защото направо ми се струва мисия невъзможна ...  Simple Smile
borislavabgmamma мислите си се прокрадват нонстоп и ме е яд, че не мога да се настроя на положителна вълна. Само въртя ли въртя някакви минали случки, търся да обвинявам някой, да се съжалявам, да се питам защо ли не направих това или онова ... едва се понасям вече и не е здравословно това.
Вие момичета може и по-рано да започвате с опитите, по форумите чета за много мами забременели 2-3-4 месеца след нормално раждане. На моя близка дъщеря й роди в 5-тия месец мъртво бебе, и беше отново бременна веднага може би макс 2 месеца ... в Германия стана това. Новия бебок сега вече е на 8 месеца. Казвала на майка си, че ако чака колкото са казали лекарите, ще потъне в такава дупка, дето няма излизане ...

# 110
  • Мнения: 988
Възможно е,зависи как се настроиш психически за чакането и колко мислиш,че ще издържиш,Аз ще почакам до поне май месец да направя изследвания,да мина на преглед и после каквото стане.Пожелавам ти успех на прегледа и много късмет,че май само той влияе на съдбата ни,дано всичко мине наред и докато ние почнем с опитите ти да си ни зарадвала с първата щастлива новина,доверявай се на инстинктите си и всичко ще е наред.Остана месец и полувина и за нашия момент,да идва по-бързо,че да минат и 9-те месеца и да гушкаме своите бебенца у дома.

# 111
  • Мнения: 154
Тези мисля няма как да ни заобикалят просто така. То ще си остане една част от живота ни. Въпроса е да започнем да живеем по - нормално с нея.
borislavabgmamma - Не знам за кучето какво да направиш, може би наистина ще те разсее. Ще си имаш едно вярно другарче и занимавка.
Несъобразителните хора са навсякъде около нас, може би сега ги забелязваме повече. Тук на работа е същата работа. Никой не го интересува какво и що. Всеки си гледа него си. Неприятно е, че така е направила твоята позната ама то е съвсем ясно, че ти е слаба имунната система и че трябва много да се пазиш и да не се разболяваш. Ама хора всякакви, как може чак накрая да ти кажа. Какво един вид да си знаеш от къде ти е дошло ли?
Аз ходих на доктор и ми каза, че матката се е възстановила и шийката също била добре. Взе ми микробиология и чакам резултати. Мен пък ме подгони някакво бяло течение. Тааа чакаме да видим какво е и да го излекуваме на първо време. След това каза, че ще ми пусне изследване за токсоплазмоза, за да изключим това като паразит. Каза, че най - вероятно няма да има, но за всеки случай. Та така, за сега толкова. Може би и да иска след това и други изследвания да пуснем, но на този етап толкова. Следващият път ще ме гледа и на видеозон. Чакаме и още един цикъл.

# 112
  • Мнения: 988
Успех с изследванията,дано всичко е наред и занапред също.Абе трябва да се научим да слушаме вътрешния си глас и да се съобразяваме на 1-во място със себе си,че другите няма да го направят вместо нас и да не обръщаме внимание на хората,защото живеем в несъобразително и егоистично време,трябва да преживееш нещо за да оцениш другия.Тъпа работа.Та въпросната позната идва на гости за да си подремне и като е болна само и ми направи впечатление как ми се буташе в лицето през цялото време,защото мразя да ми навлизат в личното пространство и ми стана много съмнителна цялата работа все едно го правеше нарочно.

Последна редакция: вт, 20 мар 2018, 06:24 от borislavabgmamma

# 113
  • Мнения: 154
Ужас. Как може такова нещо. Ама много несъобразителна. Какво едва ли не да научи нещо, което не знае та да има тема за разговор. Не че се е интересувала кой знае, явно, защото ако се интересуваше щеше да си каже, че е болна още в началото. Пълно е с такива хора по този свят, пак как все ние попадаме на тях.
Абе момичета, да питам. Много хора пишат, че е хубаво да се иде в Пловдив или София на изследвания и преглед. Вие имате ли някаква информация за доктор или болница и мислите ли да посещавате някаква такава?

# 114
  • Мнения: 132
didche_   аз в крайна сметка след многото чуденки си запазих час при д-р Минев във Селена (Пловдив). Не съм била при него никога и ще мога да ти кажа мнение като мине прегледа. В София бях при д-р Петър Марков, той ме успокои много и ми вдъхна кураж, та мисля да се следя при него следващия път. Само че ще трябва да имам и един лекар, на който да мога да се доверя и тук, да знам че ми е наблизо ако имам някакви притеснения ... (които 100 % ще имам Simple Smile ) Всички изследвания, които ми пуснаха досега, по съвет на лекарите ги пращаме от тук в Геника или Цибалаб, които са в София. Към момента освен прегледите с АГ-та имам и консултации с хематолог, имунолог и вирусолог (заради антителата на цитомегаловируса, които са високи). Ако имаш нужда ще ти съдействам за контакти в Пловдив.

# 115
  • Мнения: 154
Благодаря ти, dol_phine. В интерес на истината и друг човек ми каза за точно този доктор и този център Селена. Стискам палци всичко да мине и там добре. Така като слушам ти си направила всички изследвания и сега просто искаш увереност, че всичко е наред. Вярвам, че този път ще е така. Относно притесненията мисля, че на дали някога ще сме спокойни през бременността, която така копнеем. Надявам се от тук нататък да ни се случват само хубави неща и вече да сменим болезнените теми за изследвания, доктори и опасения. Само ако мога да те попитам при д-р Петър Марков ходи само на гинекологичен преглед, за да види дали си се възстановила или за да ти даде мнение след направените изследвания?

# 116
  • Мнения: 132
Благодаря ти, dol_phine. В интерес на истината и друг човек ми каза за точно този доктор и този център Селена. Стискам палци всичко да мине и там добре. Така като слушам ти си направила всички изследвания и сега просто искаш увереност, че всичко е наред. Вярвам, че този път ще е така. Относно притесненията мисля, че на дали някога ще сме спокойни през бременността, която така копнеем. Надявам се от тук нататък да ни се случват само хубави неща и вече да сменим болезнените теми за изследвания, доктори и опасения. Само ако мога да те попитам при д-р Петър Марков ходи само на гинекологичен преглед, за да види дали си се възстановила или за да ти даде мнение след направените изследвания?

При доц. Марков бях на третия месец на преглед, с изследванията, нямаше резултати от аутопсията само. Каза ми да не се филмирам повече с търсене на причина, защото в случая дали е този или онзи вирус ... те са стотици. Каза да стискаме зъби и колкото и неприятна да е случката, да гледаме напред и да работим за ново бебе след 6тия месец. Риск има всякакъв при всяка бременност, и с третата ми той няма да е по-различен от този на всяка друга бременна, за съжаление нищо не може да се гарантира. Но ми вдъхна увереност. След като излязоха изследванията за цитомегаловирус, имах и назначение да пия лекарство по схема и му се обадих за мнение. Той каза, че няма смисъл в момента да пия каквото и да е, тъй като активна инфекция няма, а само антитела и пак каза да се залавяме за работа, няма какво да чакаме. Брат му, проф. Димитър Марков е фетален морфолог, обаче не води бременност мисля. При него ходих когато откриха проблема с бебето за второ мнение ... за съжаление не беше различно. Та сега мисля основно да се доверя на тях за следваща бременност, а и в Пловдив също да имам сигурен лекар за всеки случай.

# 117
  • Мнения: 154
Разбирам. Важното е, че имаш мнения, които се покриват и щом човека ти вдъхва довери и спокойствие - какво по - хубаво. Абсолютно си права за рисковете при всяка бременност. Никой не е застрахован от това какво може да се случи във всеки един момент. Сега важното е да продължим напред и дай Боже всичко да е наред. Болката няма да мине, но живота си върви - не чака и не прощава.

# 118
  • Мнения: 988
За съжаление съм от благоевград,а тук няма много добри лекари,на мен ми казаха в София да отида в "майчин дом"за изследванията ,които искам да направя,тук бях разучила малко и някои момичета казваха,че на 5ти етаж май ,че ги правят без пари,но май е на късмет дали ще намериш правилните лекари(за генетичните изследвания става въпрос)и да спестиш 300 лева не е никак малко,можеш да ги вложиш за по-хубави неща,дай боже да имаме тази възможност.

# 119
  • Мнения: 132
За съжаление съм от благоевград,а тук няма много добри лекари,на мен ми казаха в София да отида в "майчин дом"за изследванията ,които искам да направя,тук бях разучила малко и някои момичета казваха,че на 5ти етаж май ,че ги правят без пари,но май е на късмет дали ще намериш правилните лекари(за генетичните изследвания става въпрос)и да спестиш 300 лева не е никак малко,можеш да ги вложиш за по-хубави неща,дай боже да имаме тази възможност.

Искаш ли да ти пратя телефони на доц. Марков, той работи в Майчин Дом за да питаш в твоя случай какво може да се изследва там безплатно? Също и на д-р Дяволов, той завежда патологична бременност пак в Майчин Дом. Има уникални отзиви за него. Аз също му се обадих наскоро, като обясних ситуацията, с искане за преглед дали всичко е зарастнало, а той по телефона ми каза, че с тези резултати от изследвания и с минали 6 месеца няма какво да ме гледа, категорично е зарастнало. А и нямам избор, освен пак да пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт