Кюретаж и забременяване след това - тема 77

  • 53 722
  • 729
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 134
bellali, много съжалявам за загубата ти. Особено след асистирана репродукция за постигането на така желана бременност, болката е остра и голяма.
Реших да ти пиша ако ще ти помогне да вземеш решение за теста. Има два възможни резултата от него:
1. При намерена аномалия, това ще ти даде обяснение за загубата, както и повод да изследвате кариотипа на теб и партньора, за да видите дали има някакъв наследствен риск да се повтори. Подобна информация би помогнала при следващо ин витро, защото може да изберете предимплантационна диагностика на ембрионите. Ако обаче за сумата, която се тества материала може да пуснете 2 кариотипа, може просто да минете на тази стъпка така или иначе.

2. При отрицателен резултат, това предполага, че ако желаеш, може да търсиш други причини за загубата и евентуално да откриете нещо с по-задълбочени изследвания. Възможно е да изникне лечима причина, както при много момичета в темата; възможно е и никога да не се намери крайно категорично обяснение.

Евентуален трети вариант, който зависи от психиката и разбиранията на човек, е да се приеме някак, че случилото се е природен механизъм или пък решение на Бог (за религиозните хора), макар и много болезнен. Познавам няколко жени, дори с повтарящи се аборти, които са приели тази позиция. Много от тях след загубата имат 1-2-3 здрави деца и не са търсили причини или терапия. Поне на мен ми изглеждат доволни от избора си и във вътрешно спокойствие. Това не е за всеки и определено не беше случаят с мен, но не е за подценяване, че при някои хора работи добре.

Желая ти успех с взимането на решение и със следващите стъпки.

# 76
  • Мнения: 833
elenna много благодаря за информацията.Аз не съм от тези,които приемат нещата.Ще търся причини пък каквото открия. Ще направя всичко възможно да не мина по този път отново.Само не мога да се ориентирам как се нарича това изследване за кариотип? Гледам ценовата листа на Майчин дом, където май най-често се прави това изследване и не го виждам .Може би е с друго име?

# 77
  • Мнения: 5 134
elenna много благодаря за информацията.Аз не съм от тези,които приемат нещата.Ще търся причини пък каквото открия. Ще направя всичко възможно да не мина по този път отново.Само не мога да се ориентирам как се нарича това изследване за кариотип? Гледам ценовата листа на Майчин дом, където май най-често се прави това изследване и не го виждам .Може би е с друго име?

Не мога да ти помогна, защото не съм в България. По принцип, изследването би трябвало да се нарича кариотип (цитогенетичен анализ на ДНК). Тук ще ти помогнат запознатите с това къде се прави изследването в София.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 323
В МД не го правят ( което е странното, преди са правели ), цитогенетичен анализ на Днк се води, предполагам в Геника не може да не го правят

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 113
elenna много благодаря за информацията.Аз не съм от тези,които приемат нещата.Ще търся причини пък каквото открия. Ще направя всичко възможно да не мина по този път отново.Само не мога да се ориентирам как се нарича това изследване за кариотип? Гледам ценовата листа на Майчин дом, където май най-често се прави това изследване и не го виждам .Може би е с друго име?
Здравей, аз наскоро си правих това изследване в Малинов - циточенетичен анализ се казва. Струва 110лв на човек, но се чака около месец за резултатите.

# 80
  • София
  • Мнения: 10 642
Bellali, съжалявам за загубата ти. Аз също загубих бременност след ин витро и знам как се чувстваш Sad
Пожелавам ти бързо да се възстановиш ш физически и психически и скоро да се радваш на една прекрасна бременонст до термин.  Hug
Относно това дали да правиш изследвания и за други тризомии - тризомиите обикновено са случайни грешки. Мн рядко се случва са има проблем с хромозомния анализ на родителите, който да доведе до тризомия в поколението. Та дори да се докаже някоя тризомия, не означава, че има проблем при вас. Да не говорим, че ембриона може да е генетично увреден, но не на хромозомно ниво.
В крайна сметка, направи това, което ще ти донесе вътрешен мир.

В НГЛ (Майчин дом) НЕ правят кариотип

# 81
  • Мнения: 833
Nandin точно и аз това си мислех,нищо няма да ми донесе спокойствие,но поне да действам смислено.Искам да направя нужните изследвания,поне да знам,че съм направила каквото зависи от мен.И аз така съм чела - че тризомиите са инцидентни,но нищо не знам за кариотип и проблемите свързани с него.Сега сядам да чета.
И все пак сърцето ми казва,че виновник за инцидента е гадния грип-убиец Sad и някак си не очаквам кой знае какво от тези изследвания.

# 82
  • София
  • Мнения: 10 642
Възможно е да е и от грипа, но и това не е задължително. При моя мисед не съм била болна, дори бях и на терапия с фраксипарин... и пак се случи Sad
За щастие 6 месеца по-късно забременях отново и тези дни очаквам раждането на моя син. (А загубата никога няма да я забравя, естествено.)
От сърце ти пожелавам в най-скоро време и ти да си в трепетно очакване.

# 83
  • Мнения: 5 134
bellali, както казва и Нандин, рискът да се открие структурно изменение в кариотиопа (траслокация, инверсия, мозаицизъм и т.н.) е малък: между 1:300 и 1:500. Повечето тризомии, монозомии, микроделеции, дупликации и т.н. са случайни грешки в деленето на ДНК при образуване на половите глетки, или при деленето на бластоцита. Все пак, по стечение на обстоятелствата, познавам много хора с хромозомни аномалии открити чак след повтарящи се загуби.
Важното е да правиш това, което ти носи спокойствие в момента. Имаше ли висока температура от грипа? Самият вирус не преминава през плацентарната бариера (всъщност плацентарния обмен между майка и бебе дори не е съвсем оформен в 10 г.с.). Но високата температура е често притеснителна.

# 84
  • София
  • Мнения: 7 534
Белали, съжалявам за случилото се...
Момичетата са ти обяснили подробно, така че няма какво да допълня.
Бързо възстановяване и следващия път да е успешен.

# 85
  • Мнения: 833
Благодаря ви на всички, наистина много ми помогнахте.Няма повече да изследвам ембриона,ще пусна кариотип в Малинов,поне ще ми помогне при бъдещи бременности.Антифосфолипидни антитела,НК клетки,Ешерихия и листериоза и тромбофилията.Друго май не се сещам за момента...

# 86
  • Мнения: 941
Bellali,м много съжалявам за случилото се,всички тук сме много силни заради преживяното.
Направи каквито искаш изследвания,стига това да ти донесе доза спокойствие.
Пожелавам ти следващия път всичко да е наред♥️

# 87
  • Мнения: 80
Ето ме и мен сред вас..На 35 години с едно живородено детенце,изгубихме го седем дена след раждането.След това забременях и след девет месеца се появи сина ми, въпреки че бремеността беше много рискова.Сега е на годинка.Ноември забременях и то от първия път,но плода спря развитие и пулса му спря в осма седмица.Света ни се срути...Исках да използвам медикаменти,но този начин не помогна изцяло.Може би трябваше да изчакам повече,но докторът някак психологически ме изплаши и понеже исках по-бързо да приключи ми направи аборт по метода на Карман.Беше едно тежко физически и психически преживяване.После съжалявах че се съгласих,но всичко вече е зад гърба ми.За съжаление тъгата остава,но и след всички трудности, знам че хубавото предстои.Вярвам че баланса в живота съществува и че всяко зло е за добро.Силно вярвам и че при нас слънцето ще изгрее,и то скоро.Вярвам и че трудностите се дават на силните.Пък и сладостта от щастието ще е стократна...
Пролетта идва и аз се записвам при вас и се надявам тя да донесе на всяка от нас по една нова бременост и накрая истинската любов в прегръдките и очите на нашето бебе.Дай Боже че се засечем и в друга тема,за чакащи бебе през 2018/19..Ще е страхотно..

# 88
  • В една слънчева къща...
  • Мнения: 774
Момичета, излезе ми хистологията:
"Хидропичен аборт - хориални въси с изразен оток на стромата и трофобластна атрофия, наличие на
вилозни съдове с дегенерирали ембрионални кръвни клетки. Малко хеморагично инфарцирана
децидуа с изразена сегментоядрена инфилтрация."
На някой да му говори нещо това? Има ли нещо притеснително?

# 89
  • Мнения: 557
Момичета я ми кажете изследване за прогестерон на кой ден от цикъла се пуска? Веднага след овулация или 7 дни след овулация? Някой който да е пускал и на кой ден ?

Общи условия

Активация на акаунт