Кюретаж и забременяване след това - тема 77

  • 53 639
  • 729
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 10 642
Дели, аз не разчитам много на НОМА-та.
Има мн случаи на гладно всичко е ок, обаче след натоварване с глюкоза се оказва, че не е баш ОК

# 61
  • Мнения: 936
На мен също ми е пускано изследване на кръвната захар много отдавна,тогава казаха че съм на границата,ама на кое нямам идея.

# 62
  • Мнения: 847
Цоп и аз в новата тема и под прашеца.77 е прекрасна комбинация и понеже 7 ми е любимото и щастливо число си пожелавам до края на тази тема да се мреместим всички в някоя от темите на бременелките😊Много съжалявам за всички нови момичета в темата, но се надявам скоро всички да пишем в нея само отчет за положителни тестчета...Момичета колко време ви отнема за да забременеете..знам че при всеки е индивидуално, но интерсувам се от тези, на които им отнема повечко време...

# 63
  • Мнения: 936
Цоп и аз в новата тема и под прашеца.77 е прекрасна комбинация и понеже 7 ми е любимото и щастливо число си пожелавам до края на тази тема да се мреместим всички в някоя от темите на бременелките😊Много съжалявам за всички нови момичета в темата, но се надявам скоро всички да пишем в нея само отчет за положителни тестчета...Момичета колко време ви отнема за да забременеете..знам че при всеки е индивидуално, но интерсувам се от тези, на които им отнема повечко време...
При нас опитите са около 5години,до ин витрото нямаме забременяване.
Дано бързо се изнесем в други теми♥️

# 64
  • Мнения: 557
Момичета колко време ви отнема за да забременеете..знам че при всеки е индивидуално, но интерсувам се от тези, на които им отнема повечко време...

Аз съм с три загуби и след първата забременях на 2-я месец след възстановяване на опитите; след втората забременях след два цикъла; третия път забременях без цикъл след раждане , слава на бога че бързо забременявам 🙏.
Момичета на 12.01 ми беше кюртажа и днес ми дойде цикъла 🤗. Като свърши започвам с изследванията .

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 113
Момичета, излязоха ми изследванията от Русев - назначил
ми е Интралипид вливки и понеже съм нетърпелива исках да попитам някой правил ли си е подобна терапия и дали може и вкъщи или трябва в болница да ми ги правят? Отделно се оказа че имам малък недостиг на вит Д. Тъй като изчетох доста препоръки, се чудя дали да не изследвам и желязо, макар че никой доктор досега не ми го е назначавал?

# 66
  • София
  • Мнения: 7 512
Сандра, много момичета имаме назначен интралипид - влива се в болница, като система. Виж темата за имунологични проблеми. Относно витамин Д - добре е да вдигнеш нивата, защото е важен. Желязо досега ми е искал само Сигридов - виж на първа страница списъка с изследвания.

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 113
Благодаря, Дели, ще погледна темата. Аз точно при Сигридов се чудех дали да отида на консултация, но доколкото разбрах до април няма часове Sad Има ли някой друг, който бихте ми препоръчали?

# 68
  • София
  • Мнения: 7 512
То при него часовете за небременни са около 3 месеца напред - няма как. Аз даже повече чаках май.

# 69
  • Мнения: 847
Момичета, излязоха ми изследванията от Русев - назначил
ми е Интралипид вливки и понеже съм нетърпелива исках да попитам някой правил ли си е подобна терапия и дали може и вкъщи или трябва в болница да ми ги правят? Отделно се оказа че имам малък недостиг на вит Д. Тъй като изчетох доста препоръки, се чудя дали да не изследвам и желязо, макар че никой доктор досега не ми го е назначавал?
Сандра моите вливки си ги правя направо в Малинов.За вит.Д не мога да кажа нищо защото когато аз го изследвах Русев каза, че ми е ок.Иначе зависи колко интралипид ти е назначил.Аз вливам 5мл интралипид за 55лв.и процедурата трае не повече от половин час (около 20мин мисля, че ми беше последния път).При Сигридов още не съм ходила защото аз имам проблем и със самото забременяване и затова първо посещавам репродуктивен специалист, а като дойде време (дай Боже да е скоро) и аз смятам да се срещна със Сигридов...

# 70
  • Мнения: 936
Момичета на мен днес май ще ми дойде,на 11-13ден трябва да се явя в клиниката за преглед,надявам се всичко да е наред.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 113
Момичета, излязоха ми изследванията от Русев - назначил
ми е Интралипид вливки и понеже съм нетърпелива исках да попитам някой правил ли си е подобна терапия и дали може и вкъщи или трябва в болница да ми ги правят? Отделно се оказа че имам малък недостиг на вит Д. Тъй като изчетох доста препоръки, се чудя дали да не изследвам и желязо, макар че никой доктор досега не ми го е назначавал?
Сандра моите вливки си ги правя направо в Малинов.За вит.Д не мога да кажа нищо защото когато аз го изследвах Русев каза, че ми е ок.Иначе зависи колко интралипид ти е назначил.Аз вливам 5мл интралипид за 55лв.и процедурата трае не повече от половин час (около 20мин мисля, че ми беше последния път).При Сигридов още не съм ходила защото аз имам проблем и със самото забременяване и затова първо посещавам репродуктивен специалист, а като дойде време (дай Боже да е скоро) и аз смятам да се срещна със Сигридов...

Слънцето, мерси за информацията, и на мен ми е назначил 5мл интралипид вливане , но аз изчаквам, защото трябва да вдигна вит Д първо. И аз ще искам да е в Малинов, просто не бях сигурна дали може там. Аз днес се обадих за час при Сигридов и понеже не съм бременна - ме записаха за април чак.

# 72
  • Мнения: 831
Здравейте, момичета,
надявам се ще ме приемете в компанията си и заедно ще се преместим в някоя по-радостна тема в скоро време.
Аз съм след абразио в 10 г.с. на 25.01.2018. Плода беше без пулс, отговаряше си на седмицата. Хванахме нещата буквално в деня на спиране на пулса, защото аз от началото на бременността ходих долу горе всяка седмица на УЗ. Искам да попитам ако знаете - направих изследване за най-честите тризомии 13,18 и 21 + половите хромозоми - отрицателен. Сега се чудя дали да пусна втория панел с тризомии 14,15,16,22? Имате ли идея доколко ще ми помогне това по-нататък, каква информация би ми донесло? Лично моите подозрения са, че нещата се случиха заради вирус, тъй като в деня преди последното УЗ бях болна, болна съм и до днес - т.е. имунитета ми е доста сринат. Но гледам да не изпусна някое важно информативно изследване и ще съм ви много благодарна ако ми дадете съвет.

# 73
  • София
  • Мнения: 1 323
Белали, съжалявам за случилото се ! Бързо възстановяване.
Аз за тризомиите не съм много наясно, знам за вирусните и паразитните, че трябва да се пуснат скоро след К, защото после няма да покажат , ако е имало инфекция в момента на К. Това са - цитомегаловирус, токсоплазмоза, листериоза, ебщайн бар. Също и микопплазма, урея и хламидии можеш също да пуснеш.
Преди бременността правила ли си някакви изследвания - Тсх, Фт4, Тат , Мат? Имунологични, генетични?

# 74
  • Мнения: 831
Аз съм инвитро, преди трансфера правих почти всичко - мико- и уреаплазни, хламидия, токсоплазмоза, 1 седмица преди К. правих цитомегаловирус - всичко отрицателно. Единствено листериоза, ебщайн бар не съм пускала, но и никой не ми е искал. ТСХ, МАТ също следя редовно защото съм с Хашимото - до 9 г.с. пиех преднизолон и антителата бяха под референтни стойности. Имунологични и генетични не съм правила - мисля сега да пусна антифосфолипидни и тромбофилии. Не се сещам какво друго да изследвам. Конкретно сега ме вълнуват тризомиите защото абортивния материал е в лабораторията и ако ще пускам нещо - трябва да е сега, а аз не мога да реша струва ли си да дам още 160 лв. или да не ровя повече

Общи условия

Активация на акаунт