Януарски бебета 2018

  • 81 249
  • 552
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 715
Здравейте и от мен. При нас коликите понамаляха малко след като сменихме АМ. Стана доста по-спокойна. Но акането все още ни е проблем. По принцип ака един път на ден, но днес вече в 6 ч. вечерта ще станат два пълни дни. Тя напъва, плаче и е нервна. Но не са колики определено.
Давах и колик стоп заради функцията уж да разхлабва, не подейства, както и био гая. И все още се мъчим с това хранене и тези малко изпити милилитри. Вдигнахме от 60 -80 на хранене до 70-100, но 100 са едно или две хранения.
При вас как е? И аз ще си търся нещо за затопляне на вода.
Голям приблем с количката, не се събира в багажника със зимния кош Grinning сега с бебка сме на гости на нашите, за да си почине таткото малко и едва ни докара с толкова много боклуци. Но исках да се махнем малко от София и да дойдем на чист въздух. Така че преживяхме първото голямо пътуване 3 часа.

# 91
  • Мнения: 6 888
И ние сме с малка кола и е шоу Wink при нас пък шасито не влиза, ако е с гумите. Всеки път сглобяваме и разглобяваме. Ние също пътувахме тези дни, на дребната й хареса, навакса неспането. Дано и вкъщи продължи в същия дух Grinning
От вчера забелязах, че гласът й се промени, вече е по-силен и писклив.

# 92
  • Мнения: 71
Здравейте и от мен. При нас коликите понамаляха малко след като сменихме АМ. Стана доста по-спокойна. Но акането все още ни е проблем. По принцип ака един път на ден, но днес вече в 6 ч. вечерта ще станат два пълни дни. Тя напъва, плаче и е нервна. Но не са колики определено.
Давах и колик стоп заради функцията уж да разхлабва, не подейства, както и био гая. И все още се мъчим с това хранене и тези малко изпити милилитри. Вдигнахме от 60 -80 на хранене до 70-100, но 100 са едно или две хранения.
При вас как е? И аз ще си търся нещо за затопляне на вода.
Голям приблем с количката, не се събира в багажника със зимния кош Grinning сега с бебка сме на гости на нашите, за да си почине таткото малко и едва ни докара с толкова много боклуци. Но исках да се махнем малко от София и да дойдем на чист въздух. Така че преживяхме първото голямо пътуване 3 часа.
    Здрaвей,от кaкво нa кaкво мляко преминaхте                                                                               

# 93
  • Мнения: 715
Бяхме на Хип комбиотик и минахме на Лактана ХА. Не знам защо педиатърката реши да е ХА, но акото се разреди доста, с Хип беше твърдо почти колкото на голям човек, а сега е с консистенция като на кърмено бебе, но е иЗцяло зелено и при двете млека.

# 94
  • Мнения: 71
Блaгодaря Ви и ние бяхме първо нa Хип комбиотик после сменихме няколко...и сегa се спряхме нa Лaктaнa био но нещо пaк ми се струвa по-гъсто от колкото трябвa не е кaто в нaчaлото,но ще видим инaче при нaс си е кaфяво и aз се чудех зa ХA четох ,че по-лесно се изхождaт от тях aмa викaм дa пробвaме първо товa инaче с коликите кaк сте

# 95
  • Мнения: 1 772
Мойта госпойца вечерно време се мъчи много с тия колики, рев рев... Sad Иначе сме само на кърма, но явно това не е от значение за коликите...Давам Еспумизан, помага й. Пробиотици не давам, таткото е против Rage

# 96
  • Мнения: 6 888
Защо е против пробиотиците?

# 97
  • Мнения: 1 772
Защо е против пробиотиците?
Той по принцип е против всичко дето се дава допълнително, смята, че природата си го е измислила достатъчно добре... Аз не съм съгласна ама айде...поне за Еспумизана се "преборих" Grinning

# 98
  • София / Костинброд / Годеч
  • Мнения: 56
Привет и от мен!
Аз не съм сигурна моята девойка има ли колики ... Първоначално май имаше, опитах с чайче от анасон и копър, но вечер доста се гърчеше като червейче. От 10ти ден й давах 20 дни Линекс по предписание на лекар, а от 28ми ден за коликите давам Боботик. Не съм го спирала, за да знам дали продължава да има колики ... Друго не съм давала и всичко е наред за сега /вече е на 50 дни/, няма запек, спи си през нощта, газове естествено има, но не са драма.
Всичко е по предписание на педиатъра, не съм правила мои интерпретации Simple Smile Давам само Боботика и кърма, по 1 глъдка вода след хранене, за да изплаква устата.
Интересното е, че Боботик едвам намерих - нямаше го на много места, явно защото е евтин и стига за много време не го предписват често /9-10 лв, стига за около 30-40 дни, дава се 5-6 пъти на ден по 3 капки/.

# 99
  • Мнения: 715
Момичета, как сте. Искам да сверя как е при вас, беебтата спят ли по цял ден и ако не спят какво правите. Ние си гугукаме и се смеем най-много 10 мин. Заглежда се по дрънкалки, но после започва да плаче и я слагам в шезлонг да се люлее, това обаче не помага и когато стане голям плач я вдигам и я нося да разглежда стаята.
На последък също ни е трудно заспиването, трябва да се пее и люшка, много рядко заспива след ядене. Нощем е лесно спи и се, но дневните са ни малко тежки.

Имаме напредък с яденето, храним се не гушнати, а в шезлонга леко изправям подложката като държа целия шезлонг, а не свивам в кръстчето седалката, така тия дни имаме няколко хранения с по 100 мл. Което е направо уау, на предишните 50- 70 макс.

Как обличате бебетата, аз все още слагам боди, блузка и ритаки, а температрата ни е 22- 23.

# 100
  • Мнения: 6 888
И аз обличам така, но при нас е 20-21 обикновено.
Какво ти спане по цял ден Grinning да чукна на дърво поне в количката спи, вкъщи да дремне 15тина Мин и това й е. Преди обяд обикновено наваксва с яденето, слагам й въртележката, на активната гимнастика, правя й се на маймуна, докато лежи на повивалника, разнасям я по малко. Шезлонгът засега не го харесва много-много, иначе съм подложила възглавница отдолу, иначе ще хлътне. Следобяд правим разходка и минават около два часа, понякога поспива и повече. Започнах при всяка възможност да я слагам по корем, когато е в кондиция, й правя малко гимнастика и общо взето така уплътнявам времето. Отскоро я слагам и в слинг и така поне се унася и поспива-днес например преди обяд така поспа два часа, иначе нямаше да се получи.

# 101
  • Мнения: 108
🤗Поздрави и от мен, най после имам време да се включа и аз с коментар. Аз обличам малката само с боди и чорпогащник така и е най-удобно когато и облеча нещо по- дебело почва да реве ,излизат и червени пъпчици за това не е мъча вече, при нас е 23 гр.
През деня се храним хаотично през 2 часа през 3 когато и се прииска на бебка почти не повръща, сигорно яде по-малко.
За спането и ние сме много сложни през деня слушаме на YouTube шума на влака, за да я приспим лошото е, че при спиране на звука в повечето случаи  се събужда 😞 помага лекото галене по челцето към нослето многоо бярзо я онася, но трябва по продължително за 100% резултат.
А вечер като заспи в 1 после се събужда в 5 от газове докато не ги изкара се гърчи и пъшка свивам и крачетата към коремчето, за да я олесня и като заспи пак става в 10:30като по часовник.

# 102
  • Мнения: 1 418
Момичета по колко трябва да качват бебетата през втория месец?Blush

# 103
  • Мнения: 50
Момичета, как сте. Искам да сверя как е при вас, беебтата спят ли по цял ден и ако не спят какво правите. Ние си гугукаме и се смеем най-много 10 мин. Заглежда се по дрънкалки, но после започва да плаче и я слагам в шезлонг да се люлее, това обаче не помага и когато стане голям плач я вдигам и я нося да разглежда стаята.
На последък също ни е трудно заспиването, трябва да се пее и люшка, много рядко заспива след ядене. Нощем е лесно спи и се, но дневните са ни малко тежки.

Имаме напредък с яденето, храним се не гушнати, а в шезлонга леко изправям подложката като държа целия шезлонг, а не свивам в кръстчето седалката, така тия дни имаме няколко хранения с по 100 мл. Което е направо уау, на предишните 50- 70 макс.

Как обличате бебетата, аз все още слагам боди, блузка и ритаки, а температрата ни е 22- 23.

И при нас е абсолютно същото! Храним се после 20тина минути се радва на въртележката, смее се, гука...и после почва един рев! Накрая след около 30-40 минути (дондуркане, говорене и какво ли не ) става нетърпимо и изведнъж заспива Grinning
За обличането и аз го обличам така.

Не е ли рано още за шезлонг?Аз не знам кога вече може да се ползва?
Какък ползвате вие? И доволни ли сте? Simple Smile

# 104
  • Мнения: 8
Моето момиче през втория месец е качила 800 гр. , само на кърма е.
Иначе слагам я на шезлонг от две седмици вече. Дават го , че може от новородено. Не че стои много в него, по 30 мин. най - много и почва да мрънка , два пъти е заспивала там и съм я оставяла за повече време.
Вчера и сложиха ваксина , педиатърката каза , че мога да я изкъпя съща вечер щом има водоустоичива лепенка на крачето. А днес бяхме и на разходка за малко. Не е вдигала температура за моя радост.

Общи условия

Активация на акаунт