Януарски бебета 2018

  • 81 710
  • 552
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2
Моят бебок също е януари (23) любимата ми дата. Heart

# 241
  • Мнения: 1
 И моето момиченце е на 4ти януари Simple Smile Вчера се обърна за първи път, но пък пее, говори и си пъха палеца на крака в устата вече.


hamsti, мойта мома е една от най-големите тук, на 4-ти януари е родена, значи е на 4 м. и половина.
Много приказва и пее, обаче още не се е обърнала, само се върти настрани, а като чета доста бебета се въртят като кебапчета вече Simple Smile ама това е, всяко бебе си е различно Heart Eyes

# 242
  • Мнения: 35
Здравейте,
да ви попитам нещо, предполагам актуално за повечето мами в групата: как се справяте с косопада? Знае ли някоя от вас ( от предишна бременност)  ефикасни методи (маски)?
Мерси предварително и приятна вечер на всички

# 243
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Пиех калмацин и ампули ревалит мажех 2-3 пъти седмично

# 244
  • Мнения: 1 786
Оф и при мен е ужас, с шепи пада тая коса. Предишната бременност не направих нищо, някак по-заета бях, сега си правя маска с Тривитаминол (вит. АD3E), но засега само веднъж успях, така че ефект не виждам все още.

# 245
  • Мнения: 8
Мами, сменихте ли бибероните на шишета  и с кой номер сте сега ? Ние сме предимно на гърда , но когато и давам от шише още сме с първи номер биберон и се зачудих, дали не е вече време да го сменя.

# 246
  • Мнения: 201
Ние сме си още с първия биберон. Няолко пъти пробвах да давам с по-широк отвор, но бебка  не успява да преглътне количеството, задъхва се и млякото се стича от устата й.

# 247
  • Мнения: 16 871
Аз още не съм сменила.

# 248
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Преди седмица минахме на втория. Преди това опитвах на няколко пъти стана, ама после пак минахме на по малките, че се давеше. А с биберон на нук М размер въоще не се получава, а е уж от 0 до 6

# 249
  • Мнения: 108
Момичета кашлят ли вашите бебчета? Как разбирате дали е кашлица или се задавят? Моята бебка много се давише и чат пат кашля , но тези дни е доста често особено като я държа по коремче, а така си е весела, вика, говори си нещо, смее се.А да и когато си говори се закашля,но не винаги. Утре имаме час, дано всичко е наред.

# 250
  • Мнения: X
Ако е жизнена, няма температура, яде си, най-вероятно всичко е наред Simple Smile

# 251
  • Мнения: 108
Ако е жизнена, няма температура, яде си, най-вероятно всичко е наред Simple Smile

Да, точно тези неща ме успокояват, иначе до сега да съм я закарала на доктор. Как обличате бебчетата в тези жеги?Тук е 28гр. бебка не може да търпи топло, и е само по боди с къс ръкав и тънки чорапчета.Вътрешно се плаша да не я разболея, но ако я облеча с дълги панталонки и става много неспокойна 🤔.

# 252
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Хубаво е крачетата да са боси. И аз обличам само с боди. Даже и чисто гол го оставам по малко

# 253
  • Мнения: 35
Жегите за бебетата са още по-мъчителни отколкото за нас възрастните.
Нито чорапки, нито боди обличам. Нещо по-широко да може да диша телцето ( задължително от хубав памук), потниче с много тънки панталонки или направо само по pants.
При кърмачета, ако му е потно челцето или силно зачервено личицето, започва да се дехидратира и при горещо време трябва да му се дава по-често да цока.

Последна редакция: вт, 29 май 2018, 01:43 от Elmaira_

# 254
  • Мнения: 1 418
28 градуса са си само за памперс и хубава сянка в количката , или памперс +потник.Това според мен де😊
Момичетата които минахте през 5ти месец (моето бебенце е родено на 31ви януари) имаше ли критични моменти или месецът е по-спокоен?

Общи условия

Активация на акаунт