Януарски бебета 2018

  • 81 757
  • 552
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 16 871
Моят син няколко дни яде по 150 гр.
Явво е до организъм.

# 391
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Аз кашите си ги правя сама като взивам съответното брашно и разбърквам с топла вода. Същият принцип като готовите.
Как така само разбъркваш, то брашното остава сурово? Купешките каши като ги произвеждат първо ги приготвят и после сушат мисля. Не е просто сурово брашно. Ти би ли го яла така.

# 392
  • Мнения: 10
Здравейте, дами. Как се справяте с приема на вода? Моят син е кърмаче и сега, когато започнахме да заместваме обедното хранене, не мога да го накарам да пие вода. Въобще не знае какво да прави с биберона на шишето или я плюе. Не знам как да го накарам да я приема. Днес в отчаянието си започнах с лъжичка да му я давам. От време на време преглъща, но по-често я плюе. Някакъв съвет да имате по темата?

# 393
  • Мнения: 1 786
Elso, и при нас е същото. Давам вода с лъжичка или спринцовка. Напоследък с лъжичка само, цялата става вир вода и изпива малко, но не съм намерила друго решение Frowning1

# 394
  • Мнения: 10
Тревожа се, че не се изхожда по голяма нужда. Така по 3-4 дни. Вие имате ли го този проблем, kisela krastavichka?

# 395
  • Мнения: 1 786
Тревожа се, че не се изхожда по голяма нужда. Така по 3-4 дни. Вие имате ли го този проблем, kisela krastavichka?
Да, и при нас е така. Помага ни единствено пюре от сливи на Гербер. Сега сме на почивка и наоколо няма та й давам пюре от сливи на Хип, но то определено не й действа по същия начин. А и в него има захар и оризово нишесте, което затяга допълнително.
И тя не акаше по 3-4 дни, и тогава слагах свещичка. Напоследък ака по няколко пъти на ден, но малко и твърдичко, та определено й липсва вода. Аз нямам условия в момента, но като се приберем вкъщи живот и здраве мисля да й давам топло чайче. А сега повечко кърмене и това е. И малко водичка с лъжичката...
А да, сетих се още нещо - пробиотик и сок от сливи на Хип. С голямото дете този сок много ми помагаше, но сега, 5 години по-късно не мога да го намеря. Намерих само сок от круша и слива, само от сливи няма...спрели ли са го от производство, аз ли не го намирам по магазините...

# 396
  • Мнения: 10
Kisela krastavichka, и аз давам от два дена пюре от синя слива именно на гербер, но сме без резултат. Преди и с круша на хип пробвах. Първия ден имаше ефект на втория нищо. И може би като не приема вода достатъчно да пробвам със сокче к чайче топло ми хареса като идея. Благодаря за съветите! Ще продължавам упорито! 🙂🤞

# 397
  • Мнения: 1 786
Elso, по колко пюре даваш? Аз като го закъсахме в началото на захранването давах само пюре от сливи 2 дни и се оправи положението.
За чайчето - аз мисля да го направя сладичко със захар, че да го пие. Знам, че не е препоръчително, но и в купените пюрета има захап, а и вече не съм толкова крайна колкото с първото дете Grinning
Ей сега я мъчих мойта да пие вода - ми не ще, стиска устата и това е.

# 398
  • Мнения: X
В купените пюрета няма захар Simple Smile, досега не съм попаднала на нито едно такова. Сигурно има де, но по-скоро е изключение Simple Smile

# 399
  • Мнения: 1 786
Има има Simple Smile ето например съдържанието но Хип пюре от сливи:

# 400
  • Мнения: X
Възможно е, аз понеже ги чета винаги и не съм взимала досега нещо, което има захар. Не съм въвела още слива, но ето че на Хип отпада, полезно инфо Simple Smile

# 401
  • Мнения: 6 938
Уж сливи, а вътре яко ориз 😂 защо просто не дадете чиста слива?

# 402
  • Мнения: 1 786
Уж сливи, а вътре яко ориз 😂 защо просто не дадете чиста слива?
Защото не действа по същия начин, пробвала съм. Става въпрос за прясна синя слива. И сурова и варена съм пробвала, не става. Пюрето от сливи на Гербер е 100 % сливи, но трудно се намира. Frowning1 Него може би го правят от сушени сини сливи.

# 403
  • Мнения: 1 418
Ами крушата няма ли да разхлаби?Момичета ние след 4 дни ще станем на 6м. ,та ще започна захранването. Моля тези които започнахте с тиква кажете как се прие?А освен нея може ли да препоръчате друг сладичък зеленчук,  но не батат,  не искам да давам картофи.

# 404
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Аз започнах с тиква. То си е до дете де, но много му хареса, обаче следобед го позаболя корема. Присвиваше крачета и пръцкаше, та добре че имах коликинд. Но мисля, че с каквото и да започнеш, не е изключено това да се случи. Може да е 1-2 лъжички, но им се отразява на стомахчетата. Може да пробваш и с тиквичка, сега има в изобилие и също са леко сладки. А пащърнака е страхотен на вкус дори за мен.

Общи условия

Активация на акаунт