Парфюмни размисли и страсти - 215

  • 116 172
  • 744
  •   1
Отговори
# 195
  • Франция
  • Мнения: 898
Днес очаквам две "бабки" :

     

Парадокса е, че изобщо не знам какво да очаквам, но до края на деня се надявам да разбера. Ако някой познава тези версии ще се радва да сподели, поде да се подготвя психически. Simple Smile
Знаеш ли годината на производство?
Диорисимо, ако е така както изглежда на снимката, има шанс да е оригиналната версия, отпреди свалянето на нитро мускусите от употреба, т.е. с истинската, натурална реконструкция на аромат на момина сълза, създадена от Рудницка. Моите спомени за него са от 90-те, май без нитро мускусите вече, но пак беше в пъти по-красива и автентична момина сълза от това, което се предлага в момента.
За Опиум не смея да се изкажа. За мен той е магичен спомен от детството ми, който издирвам цял живот. Последно го улових във Фейт на Амуаж Simple Smile Обаче моят спомен е за прозрачна бутилка с тъмночервена капачка.

Edit: Нитро мускусите са свалени от употреба след 1981 г., сега проверих.

Последна редакция: пт, 09 фев 2018, 10:32 от Йоан Владимир

# 196
  • Мнения: 2 846
Йоан Владимир, точно така изглежда - 14 мл. чист парфюм - концентрат, със сигурност е преди директивата за забрана, точната година ще видя като го взема в ръце. Simple Smile По описание е чисто новичко и не отваряно, пък ще видим... Опиума проверих по кода, произведен е някъде през периода 1979 - 1980 год.
Стрелях абсолютно на сляпо!
Така купих и Шалимара, носих го тези дни - прекрасен е! Това за мен е един от "изключителните" парфюми създавани някога! Simple Smile

# 197
  • Франция
  • Мнения: 898
Sysly, това е просто великолепно попадение! Heart Eyes
Разчитам, че ще разкажеш с най-големи подробности и за двата, когато ги получиш Simple Smile

# 198
  • Мнения: 2 846
Sysly, това е просто великолепно попадение! Heart Eyes
Разчитам, че ще разкажеш с най-големи подробности и за двата, когато ги получиш Simple Smile

Естествено! То на кого друг да разкажа (!?), никой около мен не е достатъчно луд, че да ме разбере! Two Hearts

****

И така...при мен са, и двата!
И са ТЕ истински, та истински!
Ошашавена съм от щастие! newsm68 newsm44

Диорисимото е направо девствено, запечатано в целофанче! Кутийката е толкова изящна, а бутилчето е като бижу!
И са момини сълзи, истински, чисти, зелени, с утринната роса по тях!
Такива пасторални картинки ми изникват в съзнанието, че в момента ми се ще Йоан Владимир или Ковачева да го усетят с моят нос и да надникнат в душата ми, че да го опишат подобаващо!  Two Hearts Kissing Heart

Опиума също е в перфектно състояние, бутилката свети, пластмасата е като лакирана, хромираните части на бутилката са златисти с огледална чистота! А вътре има звяр! Як, дърт, шипър - в най-добрият смисъл на думита!!! Heart Eyes За по-нататъшно развитие ще пиша като го разуча.

Ето ги, успях да ги щракна набързо.
Скрит текст:
           
 

smile3535

Последна редакция: пт, 09 фев 2018, 13:59 от Sysly

# 199
  • Франция
  • Мнения: 898
Sysly, честито и със здраве да си ги пръскаш! Heart Eyes

Твоят Опиум явно е EDP. А това, което аз помня, е било EDT, ей така изглежда:

Не беше шипър, а разкошен подправков ориенталец.
Ще се радвам да пишеш по-подробно, като ги разносиш Simple Smile

# 200
  • Мнения: 17 546
Моето плахо впечатление от Tenue de Soiree. В началото, след като се напръска човек, силно напомня на Ботега Венета. Да, но малко след началото се появява много повече сладост и липсва една тънка маслена нотка, която усещам леко в Ботегата (и която сякаш с цяла кофа машинно масло са излели в Аметиста на Армани Приве) и която, честно казано, дори в любимата Ботега ме дразни леко. После, обаче, разтърсвайки косата си, до мен достига ароматът на... сега сигурно ще ме убиете с камъни, но... това е положението, защото точно това усещам - Pink Sugar Aquolina! Един такъв пиперлив, леко прегорен хрупкав, а не мек карамел, който хръска между зъбите във вид на крокан. Ако не знам с какво съм се напръскала, ще реша, че това е Pink Sugar Aquolina, пръсната сутринта и ей сега по това време на деня, тя би била точно такава. Не намирам никаква прилика с някоя си от Роклите на Герлен, нито с Ръш. Rogue Rihanna не познавам, а онзи ден като четох за парфюма имаше и сравнение с Кара Миа, сега го няма, но и затова го няма, защото и аз не намирам прилика. Laughing В Кара Миа има мазната нотка от Ботегата.
Tenue de Soiree е хубав, тих, сладичък, ненатрапчив, уютен, вкусен и мил парфюм, но не знам онази му страшна цена дали е оправдана. За мен е аромат като за толкова, на колкото го изкупихте в Парфимо. Парфюм, който не вярвам да има човек, на когото да не хареса.
Цялото това описание, което си позволявам да споделя, е от носене на врата, така, както ще усещам парфюма носейки го, а не от пръскане на китката, в която да си пъхам носа и да го усещам по друг начин, а именно там усещам наличието на касис, какъвто няма при пръскане на врата. Там, отблизо, на ръката, бих открила и разни други неща от състава му. И така, Вечерна рокля идеално ми се връзва с дълго златисто колие и кожена наметка, затова сладкото пухче на шишето, но предполагам то е сладък аксесоар, подарък, който въобще не е предназначен да остане върху гърлото на бутилката, просто така пристига като комплимент. Предполагам, че идеята му е точно да е за чанта.

Sysly, искрено се радвам на възторга ти и напълно го разбирам! Носи ги с радост! bouquet

# 201
  • Мнения: 2 846
Sysly, честито и със здраве да си ги пръскаш! Heart Eyes

Твоят Опиум явно е EDP. А това, което аз помня, е било EDT, ей така изглежда:

Не беше шипър, а разкошен подправков ориенталец.
Ще се радвам да пишеш по-подробно, като ги разносиш Simple Smile


Да, ЕДП е и започва остро с много мъх и цитруси, усещането е за шипър. Сега вече поулегна, долавям подправки - канела, дафинов лист....пушек като димящ сантал и тамян...и нещо, което никога до сега не съм усещала и е толкова... - просто е ненормален!  

# 202
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511

Ошашавена съм от щастие! newsm68 newsm44


Ама така хубаво ми стана, като знам, колко ти е щастливо сега! Честити да са ти, Sysly! bouquet

# 203
  • Мнения: 31 186
Страхотно звучиш, браво! Честити! Heart Eyes Hug bouquet

Новата La Petite Robe Noire Légère Guerlain е заредена в БЗ. Ще има от утре и -20% на парфюмите, пратиха смс. Предполагам, че и другите магазини ще пуснат. Hug

Ролер бол засега на новата Отрова на Диор няма, както и на другите два парфюма, но се очакват. Ще си купя 50-тица прекрасна младежка джинджифилова, утре явно.

# 204
  • София
  • Мнения: 13 162
Като влюбена в роклите на Герлен, да питам дали вече се знае цената? И колко време ще важи намалението?

# 205
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Ах,пак тр. да се разкарвам до Дъгласа,онзи ден имаха само новия Черен Опиум.Въобще не ме израдва,същия като едп версията,но  при мен по-мек и по-малко дразнещ с доста по-силно изразено кафе.Рокли не харесвам,освен синята и новата едва ли ще ми хареса.Новият Пойзън гърл няма да го купя щом носи днк на любимия ми едп,бягам от подобни аромати и разните им там фланкъри.И така чакам само Герлен Флорал.Честити нови покупки на всички.Heart Exl Да, преди малко получих смс,намалението важи за периода 10.02-14.02.

Последна редакция: пт, 09 фев 2018, 14:20 от Bright Crystal

# 206
  • Мнения: 31 186
Като влюбена в роклите на Герлен, да питам дали вече се знае цената? И колко време ще важи намалението?
Да, има си цени, но не погледнах. Намалението е 10-14 Февруари.

Има и Аура Мюглер вече. Peace

# 207
  • София
  • Мнения: 99
Като влюбена в роклите на Герлен, да питам дали вече се знае цената? И колко време ще важи намалението?
Да, има си цени, но не погледнах. Намалението е 10-14 Февруари.

Има и Аура Мюглер вече. Peace

В БЗ ли е зареден  Аура Мюглер?
Във вторник ги питах кога го очакват и ми отговориха, че евентуално март месец.

# 208
  • Мнения: 31 186
Да. Peace
30 мл. е 129 лв някъде, 50 мл. е 170 и няколко мисля.

# 209
  • София
  • Мнения: 4 307
Sisley, честити придобивки! Приказно да ти е с тях Nature Sparkler
За Opium ти завиждам много, много благодородно Simple Smile

Аз днес съм с Dior-ската бабета и една лъскава поприлепнала тютюнева пола за контрапункт на ароматното излъчване. Учудващо мъжът ми също хареса парфюмът върху мен. Явно и него го развивам в парфюмоманска насока, защото понякога реагира "ааа, ти си със суровия петрол", когато нося Rare Petroleum.

Общи условия

Активация на акаунт