Парфюмни размисли и страсти - 215

  • 116 206
  • 744
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 31 208
Сетих се, че предните дни някой питаше за аромат на вишни. Открих по описание един, който твърдят бил буквално вишновка. Смятам да го поръчам и да пробвам, въпреки двоякото ми отношение към Клиник.
https://www.fragrantica.ru/perfume/Clinique/Aromatics-Black-Cherry-39570.html
Аз го имам от миналата зима  и те съветвам да не го поръчваш без проба. Много силен е и се загнездва в носа, и е душлив, и не е вишновка, а е ваниловка с череши. Няма киселост от вишни и не е профирен, а тежък, гъст и супер траен и шлейфов.

# 286
  • София
  • Мнения: 13 192
Абсолютно подкрепям това мнение  newsm10 Както мога да добавя и това, че този Ароматикс на Клиник много ми напомня на https://www.fragrantica.com/perfume/L-Erbolario/Dolcelisir-11238.html  Peace

Божеее, как съм могла да пропусна този аромат?! Звучи прекрасно. Още повече, че от тази зима се запалих по ароматите с нотка на алкохол. А сладките аромати с подправки са ми страст. Тъкмо мислех този месец, понеже е по-кратък, да се огранича максимум до 2 аромата, но НЕ. Искам и този!
Благодаря!

# 287
  • София
  • Мнения: 4 315
Сетих се, че предните дни някой питаше за аромат на вишни. Открих по описание един, който твърдят бил буквално вишновка. Смятам да го поръчам и да пробвам, въпреки двоякото ми отношение към Клиник.
https://www.fragrantica.ru/perfume/Clinique/Aromatics-Black-Cherry-39570.html


Ще чакам отзиви. Много обичам вишни. В парфюм не съм сигурна, но... Защо пък не Simple Smile

# 288
  • София
  • Мнения: 13 192
Денси, благодаря, но вече го поръчах.
Интересен ми е, а и аз обичам тежки и гъсти аромати. Ако не ми хареса, винаги има на кой да го прехвърля (3 дъщери, 1 сестра, 2 племенници и 1 етърва, без да броя майка ми и свекърва ми Simple Smile ).

# 289
  • Мнения: 2 846
Цитат
Тъкмо мислех този месец, понеже е по-кратък, да се огранича максимум до 2 аромата, но НЕ.

Точно така и аз го мислех! Да ама не, до тук 4, вчера поръчах и Мицуко, а е едва началото на месеца, до края му не ми се мисли....Не се олях, а направо се омазах. Rage Smiling Imp
Налагам си вето направо, незабавно!

# 290
  • Мнения: 31 208
Познаваш ли Митсуко? Много си смела вярно.
И аз се омазах за две седмици 6 и още два чакам.

# 291
  • София
  • Мнения: 13 192
Хаха, аз засега съм с 2 купени, 1 поръчан и 2 планирани.
И аз си налагам вето, но последните месеци чак ме е яд на себе си. От ноември насам не мога да се спра. Раздадох някои уж омръзнали ми аромати на домашните и ми се отвори "дупка", която уж запълвам, а реално хвърлям пари на вятъра или по-точно на парфюмния шлейф.

# 292
  • Мнения: 2 846
Познаваш ли Митсуко? Много си смела вярно.

Малко ме е срам да си кажа, ама - не, не го познавам. Rage
Това се надявам да ми е последното от хазартната серия в която се вкарах, може и да ме откаже тотално за напред от подобни изцепки. Simple Smile

# 293
  • Мнения: 31 208
Познаваш ли Митсуко? Много си смела вярно.

Малко ме е срам да си кажа, ама - не, не го познавам. Rage
Това се надявам да ми е последното от хазартната серия в която се вкарах, може и да ме откаже тотално за напред от подобни изцепки. Simple Smile
Ще споделиш какво мислиш. На вълна супер бабички си, та вярвам, че може да ти пасне. Това е един от най-мразените парфюми тук в темата и въобще според мен. ЕДТ ли поръча или друга, съвременна и винтидж версия?

# 294
  • София
  • Мнения: 4 315
Аз обичам баби, но Мицуко и на мен ми е зла. Отдавна съм го пробвала и ме потресе. Сега не съм сигурна как бих реагирала.
L'Heure Bleue обаче го харесвам и нося, когато искам омиротвореност и комфорт със себе си.

# 295
  • София
  • Мнения: 5 657
Оооо, Мицуко  newsm53 Не е чак толкова зла бабка, не се самосугестирай предварително. С нетърпение очаквам мнението ти, когато го получиш Simple Smile

# 296
  • Мнения: 2 846
Цитат
Ще споделиш какво мислиш. На вълна супер бабички си, та вярвам, че може да ти пасне. Това е един от най-мразените парфюми тук в темата и въобще според мен. ЕДТ ли поръча или друга, съвременна и винтидж версия?

Ще разкажа разбира се. Точно че съм на ретро вълна и исках шипър, и като е гарга поне да е рошава.   Twisted Evil ЕДП е, и е мъниче - 5 мл., не съм чак такова камикадзе Simple Smile, все ще го преглътна някак, ако ми хареса може много бързо да порасне.
Сега изследвам Дирисимото. За него поне получих положителен коментар вкъщи. Simple Smile На мъжете им дай цветя и рози, по-сложни комбинации - ТЦ. С Опиума тъкмо вече се виждах като Шехеразада и предвкусвах 1001 нощи  newsm53 ...а се оказах ходеща индийска пръчица.  smile3505 Сега ухая на момина сълза, пък ще видим.....Simple Smile

# 297
  • Козлодуй
  • Мнения: 758
Оказа се, че това е прекрасен, мистичен и пикантен ориенталец,  но в никакъв случай не е брутален, нахален, сладък и мазен.
Началото му е леко стряскащо, но бързо се променя и утихва. Усещам го сливово, с едва доловими алкохолни нотки и лека, по-скоро нагарчаща и пикантна сладост. Представете си добре узрели и ароматни, сладки и сочни сини сливи, разчупени на две, напудрени с прясно счукан черен пипер и канела, с една щипка настъргани лимонови и портокалови корички, полети с хубав, отлежал коняк и фламбирани...


Прекрасно описание, аха да почна да ровя да го издирвам, и като каза счукан черен пипер, уби всичко детско в мен. Това е една от съставките в парфюм, която не понасям. Всичко разваля.
Мойта сметка от началото на месеца-1 получен, 3 на път и сет пробички на ония австралийски сърца, дето не се знае дали ще дойдат Smiling Imp

# 298
  • Мнения: 19 911
Днес цял ден разнасях "аурата" на мюглер да ми се развие хубавичко. Ами, не ми хареса. Тръгва остро, натрапчиво, нахално, но по мъжки. После премина при мен като се поуспокои в сироп за кашлица. И чак сега след 7-8 часа на китката звучи що-годе приятно, но съм НЕ.
Флаконът кефи, но ароматът предполага с това име повече мистика, ефирност, нежност.
Ванилия и портокалов цвят аз лично не открих. Остро, отиващо на кисело дървесно зелено. Удивително е как някои от мюглерите ме вдигат до небето, от други направо буквално ми се повдига. Не е моят мюглер това, определено.

# 299
  • София
  • Мнения: 38 530
Аз днес си намерих малко Alien из нас и си го поносих с кеф.

Да ви питам - вярно ли е че Габриеле прилича на Жур ди Ермес? Имам проба от Жура и си го нося и харесвам. Габриелето съм го тествала в магазините. Но не мога да ги сравня. То р на път вече де.😋

Общи условия

Активация на акаунт