Парфюмни размисли и страсти - 215

  • 116 202
  • 744
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 390
Честит празник! Sparkling Heart
Днес съм с една любима виолетка, в това дъждовно време се носи великолепно около мен, след мен...и наистина не ми е кралски, но пък прозвището ми не случайно е Ванеса - принцеса  Mr. Green
Жур и Габриел са ми тотално различни  Peace
А фланкърите на Ботега Венета поне за мен са с една еднаква основа, разликите ги намират малко хора, а да ги усетят на друг е ефимерно  Whistling но наистина трябва да си голям потитател на оригинала, за да имаш няколко едновременно  Simple Smile

# 316
  • Филибето
  • Мнения: 1 035
Честит празник!

WaltherP99, като каза сапун и прегоряла захар в А мен тонката и погледнах пирамидите ми просветна, че всъщност най-много ми е допаднал A*Men Pure Malt Mugler. Smile Криптоминта също ми хареса.

Днес-  Moulin Rouge Histoires de Parfums -само на влага ми харесва как застава.

Bois d`Iris Van Cleef & Arpels го усещам точно по същия начин- умиротворяващ, дзен.

Гуталите свършиха, но някой дали би могъл да опише Rose Pompon Annick Goutal Simple Smile

# 317
  • Мнения: 515

За да не е пълен спам: Честит празник на любовта и виното! Дами и господа, какво ще носите днес?
На мен ми е трудно да реша Simple Smile


Аз нося Coco Noir , незнам какво ми става но от две седмици ми се носят само той и El Born на Carner Barcelona

По въпроса за оригиналната Bottega Veneta  и Bottega Veneta Eau De Velours аз съм явно от хард кор феновете,  защото си купих и двете,  като си ги нося с  голямо удоволствие. ДНК-то им е еднакво, но  на мен  ми носят различно настроение  и си ми харесва да имам и двата.

Walther P може ли мнение за Black Tulip? Почти съм готова да го издумкам на сляпо  с тези нотки на бял шоколад.

И аз се присъединявам към питането на I walk alone за това от къде може да се поръчат мостри на Lancome  Lavandes Trianon   и още един въпрос :  Някой познава ли Illamasqua Freak  и може ли две думи за него -ориентал ли е флорал ли е, колко е тъмен  ?

# 318
  • Мнения: 2 846
Честит празник! cheers
Моето пожелание е, днес да се наслаждавате на парфюмен коктейл с две основни нотки -  вино и любов! И да е перфектно балансиран, нито една от тях да не стърчи по-високо от другата! И все пак ако на някоя кожа едната преобладава, нека да е втората!  newsm51 Kissing Heart

Днес съм с Шалимар, довечера мисля да заложа на 24 Faubourg Hermès.

# 319
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
http://www.pmarly.com/perfumes/women-fragrances.html  тези дали ги няма някъде в по изгоден вариант? Откакто ги видях тук мира нямам Simple Smile . И Bois d`Iris Van Cleef & Arpels  траен ли Ви е - ако може няколко думи за него Simple Smile ?

# 320
  • Мнения: 17 546
И Bois d`Iris Van Cleef & Arpels  траен ли Ви е - ако може няколко думи за него Simple Smile ?
Поне 12 часа е при мен.

# 321
  • Sofia
  • Мнения: 6 947
За днес избрах Tonka imperiale Guerlain.

Аз също не намирам прилика между Жур и Габриел, освен че и двата са свежи. Колкото две жени си приличат, защото са руси.

# 322
  • София
  • Мнения: 601
Здравейте момичета! По темата за пролетните парфюми по всяка вероятност ще разносвам старите ми красоти: Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau, Jour d`Hermes Absolu Hermès, With Love Hilary Duff, Eau Parfumee au The Rouge Bvlgari, Chanel Coco Mademoiselle, Dior Miss Dior Cherie EDP... Напоследък нищо не ме грабва, но и май съм изпаднала в парфюмна летаргия..  Thinking

# 323
  • Пловдив
  • Мнения: 88
Много Ви благодаря за съветите за Velours! Аз очаквах да е по-плодов, сливов.. Но днес се наслаждавам на оригинала и засега не искам нищо друго! Много много благодаря още веднъж!

# 324
  • София
  • Мнения: 2 512
Снощи синът ми, който изобщо не е обременен парфюмно, ми направи комплимент, че мириша много хубаво...бях с Un Bois Vanille SL, като каза: "мммм ...мирише ми на нещо много познато...". След малко чуденка, решихме с него, че това "познато" е именно кекс /сладкарско изделие Laughing/. Обичам го този аромат!  Heart Eyes

Но днес понеже времето е сиво и ветровито и ми е някак мрачно, реших да се освежа с една доза радост, и съм с 24 Old Bond Street Atkinsons  Heart Eyes Heart Eyes

Честит празник на всички - кой каквото празнува!   newsm51

# 325
  • Франция
  • Мнения: 898
Преписах малко от тебе и днес разнасям също ириси Heart Eyes

Парфюм за деня:
Скрит текст:

Довечера ще сложа:
Скрит текст:

# 326
  • Мнения: 566
Форума днес ми зарежда СУПЕР бавно и ми се губяг снимки и икони  Close Ползвам старата версия защото новият дизайн ми е силно неприятен

https://postimg.org/image/v5he0w77n


Ако се опитам да кача снимки в поста си,както го правя по принцип снимките въобще не излизат,или излизат супер малки.Вчера го нямах този проблем,и до сега не се е случвало.

Таргета му вероятно би бил момичета 16-23, но жена му не му позволява Mr. Green
На сериозната възраст 43 е, но за мен винаги ще е малкото ми братче Heart Eyes Обича хубави парфюми, без да е ценител, и досега не е върнал нищо, което съм му избрала. Вкусът му е близък до моя-трайни, присъствени, мощни аромати ( предимно дървесно-ориенталски) и му стоят добре. Истинската му страст обаче са часовниците.

Честито за новите придобивки!
Този австралийски бранд с ориенталски корени сефте го виждам, но ми изглежда много интересен.
Чакам пробичка тъкмо от Сантал 33, ще видим дали ще ми допадне. Макар да съм далеч от твоите възможности за избор и парфюмни познания, имаме и доста допирни точки в парфюмните вкусове, мисля Simple Smile

То тя може да не позволява , но той самия дали си позволява...е друга тема хаха
И на мен часовниците са ми хоби.
Fort & Manle са голям хит-вземи си травъл сета.
Santal 33 според мен има голям шанс да не ти допадне , но естествено може и да не съм прав.Според мен е подходящ повече за пролет и есен,а не за много студено и топло време.Ако не ти допадне сега-пробвай го пак пролетта.
П.П.
Мислех си,че си на 26-29 някъде.

WaltherP99, за вишните нямам определен бюджет. Просто търся идеалният аромат на стара домашна вишновка - плътен наситен вишнов аромат, тънко усещане за спиртна основа и опияняваща сладост.

За бюджет питам защото представите за "нямам определен" са доста различни за различните хора.Много хора тук това , че го задавам редовно ги дразни и съм получавал ЛС , но няма как да знам дали би отделила 50 , 100 , 200 или и 500 няма да са проблем.
Пиши ми ЛС ако искаш.

Разбира се, от бързане пропуснах празниците днес. Честит празник на всички!
За да ми е опиянен от вино и любов деня, аз днес съвсем тематично нося
https://www.fragrantica.ru/perfume/Montale/Oudmazing-36827.html
Съпругът ми е също с него и вероятността клиентите да решат, че от сутринта пием в кантората е сериозна (на моята кожа мирише на младо вино, докато на половинката изскача пачули и лек дървесен аромат). Simple Smile

Имам не малкo приятели юристи , като честно казано почти всички си пийват стабилно , включително и в канторите Simple Smile
Oudmazing ще му дам още един шанс.


Честит празник на виното и любовта!
От снощи почнах с Voulez-Vous Coucher Avec Moi By Kilian, днес ще сложа Oud Bouquet Eau de Parfum Lancome. Подарих на мъжа ми за празника L'Autre Oud Lancome и затова и аз ще заложа на Ланком. Довечера ще сменя с Killing Me Slowly By Kilian.

Само добри избори  Peace

Oud Bouquet новата версия с прозрачното шише я пробвах днес...повече минуси,от колкото плюсове.Разводнен е аромата и по-ефирен,като прелините са ОСЕЗАЕМО по-малко.
От друга страна става за по-топло време.Приятелката , която ми го донесе да го пробва каза,че за нея си е като фланкър за лятото точно.
Ще кажеш ли нещо тук


Можеш ли да кажеш нещо за този,че ми е интересен заради черешата.До колко плътна и доминантна е като нотка? Нещо ми се е доносило някоя "компотена" череша  Simple Smile

Честит празник!

WaltherP99, като каза сапун и прегоряла захар в А мен тонката и погледнах пирамидите ми просветна, че всъщност най-много ми е допаднал A*Men Pure Malt Mugler. Smile Криптоминта също ми хареса.

Сапун има на моята кожа-на повечето хора няма.При мен не малко парфюми с тонка се държат точно така.На един приятел му е любим,но на него седи като гурме - не само му сладнее,ами си е стабилно сладък.При мен въобще не е така.Ако го подушиш на него и на мен никога няма да познаеш,че това е един и същ парфюм.

Walther P може ли мнение за Black Tulip? Почти съм готова да го издумкам на сляпо  с тези нотки на бял шоколад.

Искам да го разнося малко първо.Подсети ме само . Peace

Таргета му вероятно би бил момичета 16-23, но жена му не му позволява Mr. Green
Made! my! day! Smiley Satisfied Smile

За да не е пълен спам: Честит празник на любовта и виното! Дами и господа, какво ще носите днес?
На мен ми е трудно да реша Simple Smile

За мен не е празник днес-алкохол не пия , а 14-ти ми е... Една жена (ако го заслужава) има нужда от уважение,любов и подкрепа 365 дни в годината , а не само по повод подаръци и рози , а в останалото време ______


Парфюм за деня

Вече се продава в Щатите,като за него говорех тези дни.Има нещо странно в този парфюм,а и не му беше времето днес.Трябва да се стопли.Странна комбинация от Soleil Blanc и някой от Neroli Portofino серията ,
 но не мога да се сетя кой.

Парфюм за вечерта ще е

Последна редакция: ср, 14 фев 2018, 19:27 от WaltherP99

# 327
  • Мнения: 5 001
Пробвах Аура на блотер, много ми хареса! Ще видим как ще е на кожа.
Днес съм с Коко Ноар.

# 328
  • Мнения: 31 208


Можеш ли да кажеш нещо за този,че ми е интересен заради черешата.До колко плътна и доминантна е като нотка? Нещо ми се е доносило някоя "компотена" череша  Simple Smile
Не ми се стори никак плътна и хубава, но пробвах страшно много други Монтали и не съм му обърнала никакво специално внимание, защото удовете трепат всичко наред. Стори ми се слаб и нещо като нищо.

# 329
  • Мнения: 566
Не ми се стори никак плътна и хубава, но пробвах страшно много други Монтали и не съм му обърнала никакво специално внимание, защото удовете трепат всичко наред. Стори ми се слаб и нещо като нищо.

Жалко...но се надявам да е било заради по-плътните неща,които си пробвала преди това.Секс-бомбата на парфюмните консултанти още ли работи във Фарена?  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт