Парфюмни размисли и страсти - 215

  • 116 312
  • 744
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 151
Много благодаря на Радика и Lunen_sun. След хубавите описания и картинката нямаше как да не поръчам на сляпо Grinning ще пиша после впечатления Hug

# 271
  • от един красив град
  • Мнения: 402
Искам да си купя свеж и лек парфюм, който да не е обикновен, а  зашеметяващ. Не обичам тежки и сладникави. Моля за идеи.
Деси, аз ти препоръчвам тези за проба, ако все още не ги познаваш:
L`Eau d'Issey Florale Issey Miyake
Paradiso Roberto Cavall
Chanel Chance Eau Fraiche
Cristalle Eau Verte Chanel
Christian Dior Addict To Life
Тези за сега са ми най-любимите лекички и свежи парфюми. Пък и са със задоволителна трайност за такъв тип парфюми.

# 272
  • Мнения: 7 130
Искам да си купя свеж и лек парфюм, който да не е обикновен, а  зашеметяващ. Не обичам тежки и сладникави. Моля за идеи.

Препоръчвам https://www.fragrantica.com/perfume/Est-e-Lauder/Modern-Muse-18319.html

# 273
  • Мнения: 566
Парфюмът, който планирам за покупка през пролетта, е Lilac Love Amouage.
Също много се вълнувам и най-вероятно ще си купя новия L'âme Perdue Le Galion, който дори не съм пробвала още, но предчувствам, че много ще ми хареса. Като цяло парфюмите на Le Galion са новата ми мания и започвам да ги придобивам един подир друг.

Lilac Love и аз много го харесвам и обмислям,но wishlist-а става все по-голям , и вече не знам кое по-първо  Laughing
Le Galion точно на теб си ги представям  Peace

В бутиците на Ел е зареден Vanille Fatale Tom Ford. Много хубава, мръсна ванилия. Тръгва силно, има нотка на кафе, която усещам добре и опушеност. Страхотен е, но бързо се прибира до кожата и ми се стори, че няма супер голяма трайност.

Куупувай  Naughty
Трайност си има при мен доста добра , но ако някой очаква бомбастични сиаж и балони около него да погледне на друго място....освен ако оливането "врачанската школа" не го притеснява  Mr. Green
С 5 пръскания хората влизащи ми в парфюмния балон т.е. на около 2 педи от мен , си го усещат много добре 6-7 часа след пръскане.

Имам един въпрос. Кой е най-добрият от вариантите на A*Men - Pure Havane, Pure Tonka, Pure Leather или Pure Coffee?

Всичките са хубави - имат си близки черти,но и МНОГО разлики.За теб ли питаш,или за подарък? И 4-те са унисекс и без проблем може да се носят от жена особено Pure Havane , който го разносват не малко жени около мен.
С 2 уточнения Pure Tonka на други хора го харесвам,но на моята кожа не седи никак добре , също  Pure Leather е по-сериозно отклонение от първобраза , и е за по-опитни носове-колекционери , парфюмно-запознати.Ако беше в бутилка на Killian или Tom Ford щеше да е топ-селър.За сметка на това при по-голяма част от нормалните хора има не малък шанс да им е неприятен направо и да получиш негативен отзив.За сметка на това точно сноби колекционери са ме питали с такъв поглед  Shocked "Леле с какво си?" .
Toва бях написал като коментар на ривю в Youtube - предполагам повечто хора тук говорят английски,за да не описвам цялата случка на ново.
Скрит текст:
Imo this one is niche quality , and if the juice was in TF or Killian bottle it will sell like crazy.Idiots are bashing it just because it's Mugler (there's no Thierry anymore) .I've made an experiment and went to a "niche head" meating in London in december.I've asked them about Mugler as a brand , and the answers were "mediocre" , "so so" , "smells cheap" and "synthetic" , and like 1/2hr later  i've asked them "What do you guys think about this unreleased Tom Ford?" when i was actually wearing Pure Leather ..... "Oh it's beautiful" , "it's so deep" and "it's very complex" .Typical Basenotes and blogger CLOWNS "I can do like 10 pages of total garbage single review , and some noobs will think i'm an expert , when actually i don't know SHIT about notes and fragrances".
They should be very thankful i chose not to bring my hidden camera , because 2 of those imbeciles are actually making money out of it doing reviews for big time magazines
.

Докато ти четох описанието на Oajan се питах, дали познаваш L’Homme Ideal Eau de Parfum Guerlain? Много подобно ми звучи на твоето описание, и лично за мен е един от най-красивите, шлейфови и забележителни парфюми от тази парфюмна посока. Много го обичам, и редовно го нося, и все пак смятам, че на мъж стои по-секси.

Нямат почти нищо общо 2-та.Oajan е много по-плътен, с по-сериозен сиаж и образува сериозен парфюмен балон.L’Homme Ideal EDP е един от най-използваните от жени уж само мъжки парфюми,като около мен се носи от повече жени,от колкото от мъже.

Не е чиста сладкарска ядлива ванилия, а е с пушек и мирише точно мръсно. Не е нов термин, а описание на усещане. Тук никой не е професионалист, доколкото знам за някакви строго професионални термини.
Точно така го разбирай, както съм го написала.  Peace

Вярно е това-има нещо хем леко мръсно,хем много мръснишко в този парфюм.Със сигурност са  сложили нещо вътре във Vanille Fatale ,което го няма в официалните нотки,защото всеки с който съм го дискутирал го усеща така.
Иначе аз си тренирам всеки ден за по малко нося с етерични масла,за да мога да различавам определени нотки,както и си мешам редовно на аматоьрско ниво мой парфюми по упътвания в книги и клипове.За сега повечето опити не са никак добри  Laughing , но имам и не лоши , както и 4 попадения.

............... Клин Дойл.................
гарантирано, че нито един от новите няма нищо общо с тези от едно време, не защото е реформулиран аромата, а просто са чисто нови парфюми с далеееееееч по-ниско качество - за съжаление  Sad

Не винаги е само това.Хората и вкусовете се променят.Нещо което си харесвала , и те е побърквало преди 15-20 години не значи,че ще ти действа сега и на 30% по същия начин.Случвало ми се е да гоня като луд някой винтидж,и после да има "е това ли беше?" .... Да не говорим , че преди 15-20 години достъпа до парфюми няма нищо общо с този сега.Не малко неща от този период,които съм смятал са изключетелни сега не бих им дал и 3/10.


Честито-това е супер попадение.Със сигурност е 2008-ма и надолу,защото 2009-та смениха бутилките на дамските. Peace

От много време ви следя, дами. Интересно ми е колко са големи вашите колекции? Имате ли си signature fragrance или сменяте любимците си?

Не съм от дамите , ама ... 263 без мострите и отливки под 50мл,като големите декантери 250-500мл броя за един,както и ако от един парфюм имам по повече от една бройка пак го броя за един.
Имам любимци за различни ситуации и сезони,като гледам един и същ парфюм да не ползвам повече от 2 пъти месечно...макс.

Четох някъде, че дубайските имитации са от най високия ценови клас, аз бих ги предпочела. Всичко друго предлагано от тия сайтове са също имитации, но произведени като за източна Европа, с по евтини суровини, от нисък ценови клас. Няма как в оригиналния сайт на даден бранд, цената да е Х, а в Енцо или Парфимо, да е 3-5 пъти по ниска. И като прочета, че някой пазарува само от там, и няма забележки, се развеселявам  Joy

Абсолютни глупости-нямаш идея за какво говориш,но ти си се весели де.


Чета ви  момичета, но не пиша. С моите лайшки описания JoyJoy.
Като излезе Туили, го харесах и купих. И се почна одисеята не го усещам върху себе си. Прибрах го в кутията си и не го закачах повече. Упорита съм и си казах ще го тествам пак, все пак е Ермес. Трябва да покаже характер.

Не знам как е на твоята кожа,но Twilly ми се стори прекалено ... тийн .То и подобен му е таргета де.Естествено всеки си носи каквото си му харесва-за много хора примерно е пенсионерски , а на мен ми е любим и си ми седи чудесно. Peace



Можеш ли да кажеш нещо за този,че ми е интересен заради черешата.До колко плътна и доминантна е като нотка? Нещо ми се е доносило някоя "компотена" череша  Simple Smile

Денси, нищо не каза за So Iris?

Много-много хубав аромат , но не е типичен Montale-бяхме го дискутирали.Трайността е добра,но бързо утихва близко до кожата и трябва да ти влезе в парфюмния балон някой,за да те усеща.Ако търсиш стандартната за марката бомба-не е той.От друга страна ако се търси нещо за среща и интимни моменти е доста добър избор.Също обаче за хора,които повечето неща от порфолито на марката им идват прекалено агресивни и натрапчиви-на тях би се харесал. Peace

Този бонбон е вече мой  Heart Eyes


Ще пиша повече за него като го понося. За щастие са ми пратили три пробички, различни от предишните - Sedbury, Nisean и Meliora. Носът ми обаче още не е съвсем наред, ще ме почакат още няколко дни.
Междувременно ми прозвуча много притегателно и пролетно парфюма с аромат на дюли Mr. Green Не познавам ароматите на Penhaligon`s и набързо реших да се запозная, така че вече очаквам Vaara и Iris Prima. Ако ги познавате, ще се радвам да чуя нещо за тях Hug

Айде честито  Mr. Green
Delina ми е в топ 3 на женските парфюми за 2017-та.Голям фен съм на марката - имам 4...само...засега , като Layton Exclusif е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН Laughing

За новите неща в колекцията утре ,както и за новия малко странен, и още необявен Tom Ford , че ме чака "Джуманджи" ... надявам се да не се разочаровам много,защото оригинала го харесвам.

Парфюм за деня беше


Парфюм за вечерта кино+бар

Последна редакция: вт, 13 фев 2018, 02:36 от WaltherP99

# 274
  • Мнения: 78
Boucheron Quatre е много хубав, а стар но наистина уникален аромат е Алюр на Шанел

# 275
  • Козлодуй
  • Мнения: 775
Айде честито  Mr. Green
Delina ми е в топ 3 на женските парфюми за 2017-та.Голям фен съм на марката - имам 4...само...засега , като Layton Exclusif е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН Laughing

Благодаря Hug
Ама хич не си подстрекател Mr. Green Кои имаш освен Oajan? Моите са само 2...засега, и задължително трябва да пробвам тия Layton, и двата!
За вариaциите на A*Men - обмислях ги за любимото ми братле, но все още не съм избрала, твойта дума чаках  Grinning Интуитивно клонях към Pure Leather и май него ще взема. За себе си имам достатъчно (141 за протокола, без минита и отливки, и чакам още 3 в пълен размер Whistling ).

# 276
  • Мнения: 566
Айде честито  Mr. Green
Delina ми е в топ 3 на женските парфюми за 2017-та.Голям фен съм на марката - имам 4...само...засега , като Layton Exclusif е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН Laughing

Благодаря Hug
Ама хич не си подстрекател Mr. Green Кои имаш освен Oajan? Моите са само 2...засега, и задължително трябва да пробвам тия Layton, и двата!
За вариaциите на A*Men - обмислях ги за любимото ми братле, но все още не съм избрала, твойта дума чаках  Grinning Интуитивно клонях към Pure Leather и май него ще взема. За себе си имам достатъчно (141 за протокола, без минита и отливки, и чакам още 3 в пълен размер Whistling ).

Не съм само аз нощтна птица май  Mr. Green Точно си оправях грешките в предишния пост,че си бяха доста.Обикновено си преглеждам постовете преди да ги пусна,но щях да изпусна филма.
4-та е








Като ми се иска в скоро време и

Лошото при него,е че няма да му падне цената и да се намира по дискаунтъри , и че е по-малък-няма 125-ца , но е по-комплексен и като цяло по-добър парфюм от Layton.Дали обаче цената и по-малкото мл оправдават по-добрия парфюм...не съм напълно убеден.

# 277
  • Мнения: 526
Благодаря на всички за предложенията!

# 278
  • София
  • Мнения: 338
Момичета, бихте ли споделили от къде може да се поръчат проби, или пък направо цели бутилки от Lavandes Trianon Lancome и Parfait de Roses Lancome? В бг предполагам ги няма, нали?
От миналия май не съм си купувала нищо и имам много да наваксвам. За два дни придобих три нови парфюма, и мисля да продължа в същия дух Smiley

Последна редакция: вт, 13 фев 2018, 10:53 от I walk alone

# 279
  • Мнения: 2 891
Привет парфюмни!
От сърце се радвам се на всички с нови, желани и придобити аромати! Много добре разбирам чувството, когато много искаш нещо и накрая е в ръцете ти!   newsm51

Поразносих  Опума - https://www.fragrantica.ru/perfume/Yves-Saint-Laurent/Opium-1977-93.html и все още не знам дали съм го разбрала напълно. Странен парфюм е това, мени се и изненадва постоянно, не те оставя да го игнорираш, намира начин във всеки един момент да напомни за себе си.
Тествах го вкъщи, излизах и навън, вчера даже го водих на работа.
Очаквах негативни реакции и сбърчени носове от колегите, но на практика нямаше нищо такова. Даже едно младо колежче на около 25 год., минавайки покрай мен възкликна, че днес съм с много хубав парфюм и мириша на „нежно и цветно”!?  Simple Smile

Оказа се, че това е прекрасен, мистичен и пикантен ориенталец,  но в никакъв случай не е брутален, нахален, сладък и мазен.
Началото му е леко стряскащо, но бързо се променя и утихва. Усещам го сливово, с едва доловими алкохолни нотки и лека, по-скоро нагарчаща и пикантна сладост. Представете си добре узрели и ароматни, сладки и сочни сини сливи, разчупени на две, напудрени с прясно счукан черен пипер и канела, с една щипка настъргани лимонови и портокалови корички, полети с хубав, отлежал коняк и фламбирани. Когато ароматните алкохолни изпарения поутихнат (не отзвучават, а ту се появяват, ту затихват до самият край) започват по-осезаемо да се усещат останалите подправки, канелата става по-ярка с едва доловим дъх на дафинов лист и фин цветен аромат. Розата почти не я разграничавам, по скоро семенцата карамфил са по-ярки, но не натрапчиво, а пикантно. Всичко така добре е смесено в един хомогенен коктейл, че нито една нота не изскача по-високо от останалите. Само когато  го тествах на ръката и забих нос буквално в кожата си успях да разгранича подправките една от друга, пръснат на врата няма нищо общо като усещане.
Когато поутихне, става по-плътен, наситен, смолист и леко опушен. Не знам, мускуса ли, животинката ли, създават едно плътско, телесно усещане, но не на мръсно тяло и пот, а на гореща чиста кожа, като след секс. Embarassed  Не е задушлив и лепкав, не тежи и не докарва главоболие. Сякаш от всичките тези подправки, дървеса, смоли и масла е забъркана една гъста, тъмна, димяща и упойваща смес и след това е аерирана. Плътна и гъста и същевременно лека, не натежава.
Убийте ме с камъни, но аз усещам и алдехиди в този парфюм, въпреки че в нито в една пирамида на нито една от версиите няма алдехди.
Не мога да направя аналог и не ми прилича на нито един аромат, който познавам, може би мааалко, но само в началото ми напомни на Краля Слънце на Дали.
Трайността и сияжа му е повече от 24 ч. Иска ми се да го усетя и върху друг, но предполагам че и шлейфа му е доста дългичък.

Много ми харесва и бих го носила с най-голямо удоволствие в особени случаи. НО драмата е, че никак не се хареса на ЛМ. Weary Заяви, че му мириша на димяща индийска пръчица и не желае да го усеща върху мен, дразнел го и не го понасял, и ако много ми харесва да си го нося, но далеч от него. Аз също не понасям индийските пръчици и този аромат с нищо, ама с нищо дори и не ми напомня за тях. Та не знам, губи ми се смисъла да си нося сама този парфюм, създаден най-вероятно за бурни, страстни и безпаметни нощи.  Sick
Прибрах го да поотлежи малко (не че малко е отлежавал от като е произведен)  Simple Smile,  надявам се след някое и друго време и аз да придобия по-точна представа, пък и на ЛМ да се промени усещането за него. Знае ли човек....!?

P.p.
И аз тествах Аурата. Очаквах нещо ужасно, но смело пръснах на кожа и останах изненадана от свежото и зелено усещане - направо пролетно. Като в гора след дъжд. Има хладина, мирис на мокри, зелени треви, лек дъх на земя, корени и мъх - нищо страшно. Една приятна горчивина, която постепенно омеква до сладост и чак към самият край леко ми напомни на нещо от Извънземното, и то тая част която ми харесва, но за нея трябва да чакам до следващият ден. Simple Smile . Но на първо четене ми хареса как се разви при мен, даже консултантката беше изненадана,  цитирам я "оная гадост" при мен я нямало.
Ще го пробвам пак, че на врата си бях с Опиума, а ми се ще нищо да не ме разсейва когато го нанеса.

Последна редакция: вт, 13 фев 2018, 14:31 от Sysly

# 280
  • Филибето
  • Мнения: 1 042
И аз в отбора на нехаресалите Аура Мюглер. Много загниващ, нахален, препаратен го усетих. Около мен също не се хареса въобще. Пробвах директно на кожа с добро напръскване. Цвета на флакона много хубав иначе Smile Рекох си, че поне един Мюглер все пак трябва да ми хареса ама не би.

От серията A*Men най-много при тестване на кожа в началото ми хареса тонката, но развитието и на него и на хавана която впоследствие си купих все пак е доста мъжко на моята кожа. Кафето не ми хареса , кожата не съм пробвала, но мисля ако е за женска кожа трябва много добре да се тестват преди купуване. Ако е за мъж и трябва да правя подарък директно бих взела A*Men Pure Tonka. Той ми се видя най-привлекателен.

# 281
  • Viena
  • Мнения: 3 597
Някоя дама да каже нещо за този,моля https://www.notino.at/mancera/aoud-lemon-mint-eau-de-parfum-unisex/

# 282
  • София
  • Мнения: 13 493
За Мансера аз казвам "Оооо, да!", но аз съм страстна почитателка на удовите аромати. Парфюмът стартира освежаващо, а после изведнъж изскачат подправките, които създават приятен шлейф и омекотяват силата на жасмина, преминавайки плавно към аромата на кожа и пачули. Ако харесваш по-тежки парфюми, ще ти звучи свеж и дамски като за официален повод. Ако търсиш свежест и усещане за одеклон, определено не е това. Вкъщи към него посягаме повече нежните представители на семейството, въпреки любовта на моя съпруг към амбрата и лимона (друг е въпросът, че той в парфюмно отношение е абсолютен консерватор и не изневерява от години на точно 7 любими аромата, докато другите ги ползваме аз и дъщерите ни, а той експериментира рядко - ако ги няма обаче тези 7 в наличност направо се побърква Simple Smile ).

Сетих се, че предните дни някой питаше за аромат на вишни. Открих по описание един, който твърдят бил буквално вишновка. Смятам да го поръчам и да пробвам, въпреки двоякото ми отношение към Клиник.
https://www.fragrantica.ru/perfume/Clinique/Aromatics-Black-Cherry-39570.html

# 283
  • София
  • Мнения: 2 512

Сетих се, че предните дни някой питаше за аромат на вишни. Открих по описание един, който твърдят бил буквално вишновка. Смятам да го поръчам и да пробвам, въпреки двоякото ми отношение към Клиник.
https://www.fragrantica.ru/perfume/Clinique/Aromatics-Black-Cherry-39570.html

Абсолютно подкрепям това мнение  newsm10 Както мога да добавя и това, че този Ароматикс на Клиник много ми напомня на https://www.fragrantica.com/perfume/L-Erbolario/Dolcelisir-11238.html  Peace

# 284
  • Viena
  • Мнения: 3 597
Трудно ме нави Hug bouquet

Общи условия

Активация на акаунт