Парфюмни размисли и страсти - 215

  • 116 449
  • 744
  •   1
Отговори
# 90
  • Козлодуй
  • Мнения: 783
Точно ти ме запозна с Идеалния мъж ЕДП Heart Eyes И да, красив е, но някак не ми се видя достатъчно мощен за моя вкус Grinning Но този път не за мен, братлето съм замислила, че отдавна не съм му купувала парфюмче. Беше фен на Б-мен, с кеф изпръска класическият А-мен, а другите не ги познаваме. Има някои от тях в любимият ми щатски сайт и се чудя кой е най-траен и шлейфов. Нали сме една кръв, и братлето си пада по оръжия за масово поразяване  Mr. Green

# 91
  • София
  • Мнения: 13 745
Лунен сън, от серията ние вкъщи предпочитаме Малц, после Тонка и после Кафе.

# 92
  • Мнения: 8 476
Никой нищо не каза за виолетката на Молинард. Няма ли дами, които да го познават?

# 93
  • Мнения: 31 392

Пробвах два пъти и Splendida Magnolia Sensuel Bvlgari. Много хубав парфюм, точно за пролетта. За мен е от добрите попадения на Булгари, много елегантен и класен го усещам. Магнолия с мек и приятен цитрус, като магнолията я усещам млада и росна, окъпана от пролетен дъжд. А след време парфюмът се затопля, потъмнява, разгорещява се, появява се нещо от базата на роуз есенция и жасмин ноар, но смесени по много фин и вълнуващ начин. Излъчва една топлина, женственост и прикрита сексуалност, а флаконът е мечта. В момента при мен при покупка даже се предлага бонус от флакон за чанта 15 мл., но още му се чудя, началото му е твърде цветно за мен заради магнолията. Смятам, че ще се продава добре и ще бъде много харесван парфюм.

И аз го носих от проба, много хубав парфюм е. Чудна магнолия. Не харесвам почти нищо от Булгари, но на този шишето е страхотно, сока вътре също. С нетърпение го чакам.

# 94
  • Франция
  • Мнения: 898
Йоан Владимир, много силни коментари за двете новости на Герлен Heart Eyes, благодаря ти Hug. За съжаление тук още не са достъпни. Мон Герлен флорал рускините го разгромиха, при тях вече се предлага в продажба. И моето очакване е да не е за мен, но да видим. Между другото, в немския форум се появиха вече проби от новите ермесанси, пробва ли ги вече? Аз мисля другата седмица да се разходя до бутика на Hermes, че отчайващо ми се иска да си купя нещо ново, нали отдавна не съм купувала Joy
Ковачева, не е лош Мон Герлен Флорал за мен, напротив, хармоничен и приятен е, но и с нищо не изпъква според мене - поредният пролетен, цветен, розов парфюм. Любопитно ми е дали някой в темата ни ще го усети доминиращо лавандулов, както твърди Фрагрантика. Защото аз усещам само жасмин и нероли и не мога да си го обясня това разминаване.
Ермесанси няма все още. Моето инфо е, че до края на февруари ще са достъпни ексклузивно само за близкоизточния пазар, по-специално четох за някакъв нов бутик на Ермес в Дубай, световната им премиера ще е през март. Прочетох хубави отзиви за Agar Ebene, да ти пусна мухата Hug

А за лакрицовите парфюми, аз наистина търся хладна и прозрачна лакрица. От Hypnotic Poison Eau de Parfum изпръсках една 50-тичка (точно подарък от ЛМ), но не е това моят парфюм, прекалено е чувствен и разкошен Smile По същия начин усещам и Лолитите. В момента съм се напръскала здраво с Brin de Reglisse и се чудя какво въобще продължавам да търся други, като този ми е абсолютно съвършен Heart Eyes
Не познавам изобщо Map Of The Heart и сега ще поръчам комплекта с проби на всичките им аромати. Благодаря много за препоръката Heart

# 95
  • от един красив град
  • Мнения: 402
Някакъв бацил лепнах и се мъча от три дни, а най-лошото е, че нямам почти никакво обоняние Tired
Само на моменти улавям някакви миризми, но не знам дали и те не са изкривени. Изобщо не ми се пръскат парфюми. Не знам дали има по-голямо наказание за един парфюман Mr. Green
Нямам сезонни любимци, пръскам според настроението. Но тъй като последната ми тръпка Delina ми звучи точно пролетно, не можах да чакам и я поръчах Heart Eyes

Имам един въпрос. Кой е най-добрият от вариантите на A*Men - Pure Havane, Pure Tonka, Pure Leather или Pure Coffee?

Напълно те разбирам, аз бях така две седмици. Такава хрема, такова чудо... днес вече съм по-добре и смених поне три парфюма, макар че цял ден си бях в къщи.
Сега по темата, за пролетта със сигурност ще си подновя Идилията ЕДП. Обожавам го този парфюм.
Други, за които мисля в момента са Chanel No 5 L'Eau , Gabrielle, Coco Mademoiselle Eau de Toilette и трите обаче не ги познавам и ще е покупка на сляпо най вероятно. Последно си бях поръчала на сляпо
 No 5 Eau Premiere (2015) и съм много доволна, че рискувах.
Други желания за пролетта са ми L`Eau d'Issey Florale Issey Miyake, Si Rose Signature Giorgio Armani и на първо четене са това.
Поръчах си и Paradiso Roberto Cavalli, много си го харесвам и него и обичам винаги, когато излезем да караме семейно колела да бъда с него. Действа ми супер разтоварващо и освежаващо този аромат.
Много се радвам и на Midnight Rain La Prairie, няма друг като него, поне аз не съм срещала все още. Мирише супер различно, просто е уникален. Може би само лятото няма да ми е удобен за носене.
Благодаря за новата тема, Денси Simple Smile

# 96
  • Мнения: 31 392
Коко мадмоазел Интенз го имало на немския Шанел сайт и струвал 137 евро.

# 97
  • Мнения: 7 519
Има го и на френския.

# 98
  • Мнения: 7 227
Ninfeo Mio и Modern Muse ще нося от наличните ми тази пролет. Ще издирвам и нови неща, разбира се.

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 5 943
Много хубава, мръсна ванилия.
момичета, последно време често определяте аромат, като <мръсен>  Rolling Eyes Това някакъв нов термин ли е в парфюмерията? И как да разбирам <Много хубава, мръсна ванилия. >

# 100
  • Мнения: 31 392
Не е чиста сладкарска ядлива ванилия, а е с пушек и мирише точно мръсно. Не е нов термин, а описание на усещане. Тук никой не е професионалист, доколкото знам за някакви строго професионални термини.
Точно така го разбирай, както съм го написала.  Peace

# 101
  • София
  • Мнения: 2 512
И като цяло парфюмани са много изобретателни откъм терминологията, определяща усещания и впечатления: ароматът може да е сух, воден, опушен, кисел, прашен и т.н....парфюмът може да мирише на клошар, на театър, на съндък на баба, на планина, бензин, асфалт...и какво ли още не  Joy

# 102
  • Мнения: 31 392
А Дядо Сънчовото Магаре?  Mr. Green

# 103
  • София
  • Мнения: 13 745
Защо вчера споменахте лакрица? Цяла нощ се побърках от тази мисъл. Обикновено с лакрицата имам по-специални отношения. И аромата, и вкусът са ми в двата полюса. Обикновено не мога да ги понасям и ми предизвикват главоболие, но понякога буквално полудявам и имам нужда да ги усетя и двете. Затова още със събуждането тази сутрин първата ми работа беше да изровя от шкафа Герленовата Малка черна рокля (моята версия е тази от 2012 г.) и да се напръскам обилно. За мен тя е лакрица, лакрица и пак лакрица.

Йоан Владимир, аз харесвам топла и чувствена лакрица и Лолитите са ми много удобни, но за хладна и прозрачна лакрица веднага ти препоръчвам Mechant Loup L'Artisan - унисекс е, основната нотка при ме е лакрица с мед и лек повея от кедър, на кожата на половинката ми усещам тамян и лешници.

# 104
  • Мнения: 2 936
И като цяло парфюмани са много изобретателни откъм терминологията, определяща усещания и впечатления: ароматът може да е сух, воден, опушен, кисел, прашен и т.н....парфюмът може да мирише на клошар, на театър, на съндък на баба, на планина, бензин, асфалт...и какво ли още не  Joy

Това ме подсеща за определението, което лапнах на акватиците. На въпроса на сестра ми на - какво мирише и поднасяйки ми бутилка по носа, без да се замисля отвърнах, че ми мирише на празно, на нищо....на дупка. Това "нищо" не е в буквалния смисъл, усещам го, като сякаш в средата на течността в бутилката и ма огромен въздушен балон без никакъв аромат, не мирише на нищо, и смесен със сока се е получило нещо като - едно голямо нищо. Simple Smile Като празна бутилка от Лимонада измита с гореща вода.
 Не помня точно кой беше, но всички парфюми с воднисти нотки ги усещам така, изобщо не ги понасям, докарват ми позиви, а за повечето хора това "свежи" аромати, за сестра ми също. Вече като си купи подобен парфюм, ми се хвали че има "нова дупка"Smile.

Последна редакция: пн, 05 фев 2018, 11:23 от Sysly

Общи условия

Активация на акаунт