Парфюмни размисли и страсти - 215

  • 116 461
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 519
Пробвах го съвсем на скоро, но за мен не беше интересн, тъй като не съм фенка на ТФ. Звучеше мръсно и тежко.

# 76
  • Мнения: 2 936
Сърдечни благодарности на всички отзовали се на поредният ми пристъп на парфюмно умопомрачение!  smile3517  Embarassed

densi, коментара ти буквално успя да ме отрезви, успях да видя нещата и от друг ъгъл / в случая помирисах и с друг нос/.  Simple Smile

Klodilia, преди да купувам каквото и да било ще тествам предложените от теб парфюми. Благодаря! Hug

Момичета, всичките ви коментари за мен са важни, независимо дали са положителни или отрицателни, това ми дава възможност за една по-точна преценка и често ми спестява доста разочарования и неразумни покупки. Hug bouquet

Аз успях малко да поизтрезнея от вчерашната порфирно-емоционална криза. До вечерта ентусиазма ми поохладня, да не кажа - замръзна.
Chanel 19 Poudre след три часа никакъв го нямаше, изчезна. Набих си носа да си душа ръката да го търся, ама - тц! Един дерт по-малко, за сега ще чака, не ми се занимава с още тестове, ще почака.
А коментара на ЛМ за Диорела тотално ме отказа от покупка. В негов стил най-лаконично ми каза, че не знае каква е тая Диорела ама все пак добре да си помисля преди да го купя, дали искам да мириша на Вапирела.smile3505
За сега все още в главата и носа ми е Miss Dior, но ще направя едно обилно опръскване, и то когато съм в настроение и тогава ще преценя.
Лю-то Шанелско и то ме ядоса. Вчера сутринта пръснах два фъса на врата, следобеда вече го нямаше, не го усещах изобщо. Вечерта обаче, като си пуснах косата ухаеше все едно току що съм пръснала.  newsm12Абе...шанелска му работа!

Като размисля, тази темичка ми действа като терапевтичен  сеанс. Прекалено емоционална съм и се хващам, че вече изливам емоциите си тук, преди да излея портфейла си в някой магазин.
 newsm51 newsm03

Последна редакция: пн, 05 фев 2018, 10:13 от Sysly

# 77
  • София
  • Мнения: 6 496
Знаете ли дали Fourreau Noir Serge Lutens е спрян от производство? Дали имам шанс да го намеря някъде...или да ми препоръчата подобна като усещане комбинация между лавандула и бобова тонка.

# 78
  • Франция
  • Мнения: 898
Sysly, преди време в едно интервю Жак Полж беше разказвал, че Chanel 19 Poudre е разработван за азиатския пазар - да бъде обран, тих, без сложно развитие, каквито парфюми се харесват там.
Моето раздразнение към големите френски марки от последните години е предимно за това, че всичките им нови парфюми са насочени към азиатския пазар или Близкия изток. Диор пуснаха миналата година 15 (!) нови ексклузива, всичките прицелени в азиатския пазар. Икономическа логика просто...
Chanel No 5 L'Eau се държи непостоянно, защото основата му е предимно синтетичен бял муск, който много хора или не усещат изобщо, или усещат твърде силен.

~Étoile~, виждам Fourreau Noir на сайта на Serge Lutens, в две версии при това - като камбанка и като черен спрей, наличен си е и се продава.

# 79
  • Мнения: 7 519
На път съм към парфюмерията да пробвам новата муза на Мюглер и Коко интенс. Дано не ми харесат.Stuck Out Tongue Winking Eye

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Музи не ме интересуват,Кика пиши после моля те дали Coco mademoiselle intense прилича на класическия.

# 81
  • Мнения: 7 519
Ох ако знаеш как ме е страх да минавам покрай щанда на Шанел Simple Smile. Най- много да осъмна с нов парфюм.
Снощи си бях пръснала на китките от Мизия и макар да се къпах след това, все още усещах миризмата.
Направих глупостта да се пръсна на шията с лавандуловия на Серж Лутенс и в един момент ми стана толкова лошо от него, че едвам сварих да бягам в тоалетната да повръщам.

# 82
  • София
  • Мнения: 13 745
Аз поръчах новия Ангел, а Фаталната ванилия я пробвах на кожа. При мен тя звучи много сладко, а в същото време рязко и леко перверзно. Будоарна ми идва, но ще я взема. ТФ ми е сред любимците, наред с КК и ТМ.

Дали някой вече е пробвал новия Пюр Нектар на Исей Мияке? Р

# 83
  • Мнения: 7 519
Новия Коко мадмазел го няма още, но обилно се напръсках с Шанел Бой. Ухае божествено!
Казвайте какво да пробвам.

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Благодаря ти,пробвай ако го има Mon Guerlain Eau de Parfum Florale.Stuck Out Tongue

# 85
  • Мнения: 2 936
Новия Коко мадмазел го няма още, но обилно се напръсках с Шанел Бой. Ухае божествено!
Казвайте какво да пробвам.

Jo Malone English Fields, ако ги има, много ме съблазняват бутилчетата.

# 86
  • Мнения: 7 519
МОН Герлен флорал и инглиш Фийлд са също нови и не са излезли още.

П/с Успях да се прибера без да си купя нищо Simple Smile.
Взех си проби на няколко парфюма и се чудех коя в кой джоб да сложа, че да не се смесят миризмите.
Пробвах новите унисекс на Армани, Bleu Lazuli и още един ...общо взето нищо особено, но така или иначе никога не съм очаквала нещо особено от Армани.
Другата ми проба е на Прада Пърпъл Рейн. Ако не знаех, че парфюма е на прада, преспокойно можех да кажа че е от ексклузивите на Шанел. Не знам защо но адски ми прилича на тях. Взех си за пореден път проби на Коромандел и sycamore и коромандел продължава да ми мирише на тамян. Пробвах и пудрето, но ми дойде безличен, за разлика от Коко Мадмазел, който не съм ползвала с години, но продължава да ми е един от любимите парфюми.
Пробвах и новата Муза, пръснах си обилно на ръкава, понеже вече нямаше къде да пръскам. Почти същия е като първата муза, но е малко по- лек и има цитрусова нотка. Общо взето ако трябва да избирам между двете музи, предпочитам втората и определено я предпочитам пред новия Ангел,
Пробвах и няколко парфюма на Джо Малоун.
Амбър и Лавандула - не особено сполучлива комбинация.
English oak and hazelnut- даже не мога да си спомня какви ми бяха впечатленията от него....
English oak and red currant- изненадващо добра комбинация от миризми и много интересно звучене.

Кристиан Диор- Jasmin des Anges- много нежен Жасмин, но подозирам, че ще ми докара главоболие.
Герлен Шалимар - много хубава баба Simple Smile

Последна редакция: нд, 04 фев 2018, 17:44 от kikamora

# 87
  • Козлодуй
  • Мнения: 783
Някакъв бацил лепнах и се мъча от три дни, а най-лошото е, че нямам почти никакво обоняние Tired
Само на моменти улавям някакви миризми, но не знам дали и те не са изкривени. Изобщо не ми се пръскат парфюми. Не знам дали има по-голямо наказание за един парфюман Mr. Green
Нямам сезонни любимци, пръскам според настроението. Но тъй като последната ми тръпка Delina ми звучи точно пролетно, не можах да чакам и я поръчах Heart Eyes

Имам един въпрос. Кой е най-добрият от вариантите на A*Men - Pure Havane, Pure Tonka, Pure Leather или Pure Coffee?

# 88
  • Франция
  • Мнения: 898
Имам един въпрос. Кой е най-добрият от вариантите на A*Men - Pure Havane, Pure Tonka, Pure Leather или Pure Coffee?
Нашето семейство харесва най-много Pure Tonka и него си имаме и си пръскаме. Според мен всичките са хубави и е въпрос на лично предпочитание кои нотки ти се носят Simple Smile

# 89
  • Germany
  • Мнения: 1 581

А коментара на ЛМ за Диорела тотално ме отказа от покупка. В негов стил най лакочино ми каза, че не знае каква е тая Диорела ама все пак добре да си помисля преди да го купя, дали искам да мириша на Вапирела.smile3505

Joy Sysly, ставам почитател на твоя мъж, искрено ме разсмива с коментарите си.

Йоан Владимир, много силни коментари за двете новости на Герлен Heart Eyes, благодаря ти Hug. За съжаление тук още не са достъпни. Мон Герлен флорал рускините го разгромиха, при тях вече се предлага в продажба. И моето очакване е да не е за мен, но да видим. Между другото, в немския форум се появиха вече проби от новите ермесанси, пробва ли ги вече? Аз мисля другата седмица да се разходя до бутика на Hermes, че отчайващо ми се иска да си купя нещо ново, нали отдавна не съм купувала Joy

Сънчо, честит парфюм и на теб. Признала съм те за голям екстремист Hug Докато ти четох описанието на Oajan се питах, дали познаваш L’Homme Ideal Eau de Parfum Guerlain? Много подобно ми звучи на твоето описание, и лично за мен е един от най-красивите, шлейфови и забележителни парфюми от тази парфюмна посока. Много го обичам, и редовно го нося, и все пак смятам, че на мъж стои по-секси. Тази седмица два пъти го разпознах на работното място и е излишно да казвам, че ходих като слънчасала и умствено изостанала в дирята му Laughing
По питането ти за A Man се надявам да се включи Deetron, мисля, че той е твоя човек и че познава добре всички варианти, за които питаш. Моите предпочитания клонят към тонка и Хавана, но не познавам кожата, та сигурно не съм много полезна Joy Но пък тонката е от твоите, шлейф убиец, много кафе, плътен ориентал, може би той е добре. Но все пак трябва да харесваш А Мен линията, това е задължително условие.

lunna pateka, имам приятелка която носеше точно тези парфюми, за които ти пишеш, докато не се запозна с мен Stuck Out Tongue Winking Eye Хареса си много и си изпръска с голямо удоволствие Paradiso Azzurro Roberto Cavalli, както и Sun Men Jil Sander
Осмелявам се да ти насоча вниманието и към парфюмите на Zara, ще се изненадаш, колко нежни, женствени и удобни аромати има сред тях, като цената също не е за пренебрегване. В момента например се предлагат четири мисля нови аромата в цветни матови шишета, точно аква версии. И последно от себе си добавям и този красив акватик, който също мисля, че има шанс да ти допадне Sea Fennel Panier des Sens, писала съм за него, можеш да потърсиш с търсачката.

Harpalike, хубави постове Kissing Heart Много сме далеч парфюмно, но като чета алдехидната ти стаст в момента, все се каня да ти предложа да се запознаеш с Charlie Revlon Навремето това беше парфюмният подпис на майка ми, обожавах го върху нея. Разбира се, едва ли ще намериш точно винтидж изданието, но щом Маруся не те е уплашил, пробвай ето този вариант Charlie Blue Revlon Ако преживееш началото ще се изненадаш, колко горчив и приятен шипър е Stuck Out Tongue Winking Eye

sympathy, дръж неШанел фронта Smiling Imp Така се почва то, днес мислиш 19 пудре, утре ще осъмнеш с Шанел №5 Satisfied Шега, разбира се. Защо не поканиш парфюмната ти приятелка да се присъедини към нас в темата, явно е човек със сериозни парфюмни познания и е хубаво, ако имаме повече такива хора.

И аз не деля парфюми на сезони, така че трудно ще се изкажа по нея. Нося това, което ми се носи в зависимост от настроението, което ме е обзело. Под пролетни аромати аз разбирам такива, които ми миришат на млада трева, на прясно напъпили цветчета, на зюмбюли, фрезии и нарциси, а такива аромати нося много рядко, или обикновено в най-лютата зима, когато ми е омръзнало от топли ориенталци. За съжаление, от няколко години люта зима за мен няма и почти не стигам до зелени и цветни парфюми.

При мен от доста време е пролетно, и аз залагам за момента на лакритцови парфюми. Това ми се носи. Харесва ми, как ме затоплят с нестандартната си и нахална топлина, с тъмното и солено усещане в тях, как са смесени  дървесните и ванилови ноти с лакритц. Чувствам се като доволна и мързелива котка, дремеща блажено пред огъня, и чакаща някой да я погали Simple Smile.
Това са любимците ми от тях: Purple Heart V 5 Map Of The Heart, Hypnotic Poison Eau de Parfum Christian Dior и L`Eau de Minuit Edition 2013 Lolita Lempicka.
Йоан Владимир, не знам дали ще ти допаднат на теб, защото ти харесваш по-хладни и прозрачни парфюми, а тези са топли, горещи, огнени даже, плътни, сладки и гурмета, но тъй като съм фен и на твоя мъж и парфюмните му предпочитания Joy, убедена съм, че лилавото сърце ще му открадне сърцето. Намери го задължително за проба или ми пиши на лс. Подозирам, че на теб ще ти допаднат кристалното и розовото сърце, може би и червеното, но лилавото е просто приказка. За мен е най-добрата лакритц в парфюм и ми влезе в топ три на любимите парфюми.

Пробвах два пъти и Splendida Magnolia Sensuel Bvlgari. Много хубав парфюм, точно за пролетта. За мен е от добрите попадения на Булгари, много елегантен и класен го усещам. Магнолия с мек и приятен цитрус, като магнолията я усещам млада и росна, окъпана от пролетен дъжд. А след време парфюмът се затопля, потъмнява, разгорещява се, появява се нещо от базата на роуз есенция и жасмин ноар, но смесени по много фин и вълнуващ начин. Излъчва една топлина, женственост и прикрита сексуалност, а флаконът е мечта. В момента при мен при покупка даже се предлага бонус от флакон за чанта 15 мл., но още му се чудя, началото му е твърде цветно за мен заради магнолията. Смятам, че ще се продава добре и ще бъде много харесван парфюм.






Общи условия

Активация на акаунт