Парфюмни размисли и страсти - 215

  • 116 345
  • 744
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 399
За парфюма съм прекалено боса, за да дам мнение, но за алкохола да вметна - какво пие обичайно господина? Понеже се цитираха различни видове уискита - малц, ирландско, скоч - те са доста различни като вкус. Обичайно ценителите  предпочитат определен вид, дали има как да се съобрази?

# 361
  • София
  • Мнения: 13 572
Благодаря!

Гато, държа да е скоч. Той и скоч предпочита. Конкретна марка няма.
Щеше да е в пъти по-лесно ако имаше. Моят съпруг пие само Джони Уокър и Джак Даниелс. Супер лесен избор при него. За нашия близък конкретната марка ми е тъмна Индия, но важното е да е шотландско. Аз не разбирам много.
Затова обаче парфюмът също трябва да е с уиски. Така избистрихме вкъщи идеята.
Даже първата ми идея беше Тобако Уд на ТФ, но този уд много ме притеснява. Знам, че му идва остър, защото е коментирал мой парфюм с тази нотка и помня, че не му понасяше, хем не бях прекалила с поливането.

Лили, погледнах Кардю, но то е сингъл малц, докато моята половинка ми каза да търся блендирано. Хич не съм аз по алкохола и не знам дори какво означава това.

А дали Бараонда Насомато може да се намери в реален магазин, защото ми звучи много приятно? Не съм го срещала досега на живо, но Черният Афганец ми е в Топ 10 и уважавам много марката.

Последна редакция: пт, 16 фев 2018, 11:52 от Fever Ray

# 362
  • София
  • Мнения: 5 658
Бараонда го има в бутика на гърба на Зара, която е срещу Съдебната палата  Peace

# 363
  • Мнения: 17 546
Лили, погледнах Кардю, но то е сингъл малц, докато моята половинка ми каза да търся блендирано. Хич не съм аз по алкохола и не знам дори какво означава това.
Аз също не съм спец и голям пияч Blush, но да - у дома предпочитаме малцово. Блендираното е смес от зърнено и малц, но казват, че само малцовото е по-добро, с по-мек вкус. Въпрос на предпочитания, обаче, смятам аз.
Извинете за отклонението в темата.

# 364
  • София
  • Мнения: 13 572
Прекрасни сте. Благодаря!

# 365
  • Мнения: 721
Днес съм с Dune Christian Dior, е няма парфюм така да ме кефи кото този. Любим отвсякъде.
Я ми кажете нещo за Dolce&Gabanna By, този с леопардовата бутилка. Какво усещане създава и прочие. Интересно ми е много. Ако някой го има или имал, да разкаже моля Hug

# 366
  • Мнения: 31 352
Прекрасни сте. Благодаря!
Бараонда и Насомато, както и кожите на Мемо, които ти бяха препоръчани от Ковачева в бутик Кампо Марсио на пл. Света неделя.
Много хубав парфюм е Бараонда. Heart Eyes

# 367
  • Мнения: 566
WaltherP99, бюджетът ми е до 500 лв. за парфюма.
Спрях се на 2 уискита, но се колебая (Dimple или Jura). Ще се допитам до консултанта, когато купувам.
Парфюмът трябва да да кореспондира с напитката. Колебая се дали първо да избера парфюма и после да отида в магазина за алкохол или точно обратното. Задължително утре ще има някой силно учуден продавач-консултант.
...
Стига да мога да го купя още утре, защото тогава ще пазарувам подаръка.

Първо парфюма , защото за него избора ти ще е много по-ограничен поради факта,че нямаш време да го поръчваш от Европа/онлайн и да го чакаш...за съжаление.Трябваше да се усетиш малко по-рано.









Първите 2 са ексклузиви за Ню Йорк и Лондон , но на доста места извън бутиците и официалния сайт ги има.Преди време като се чудех за Apple Brandy Калин беше казал,че ще дойде , но дали реално вече ги има не знам-не съм минавал от там от доста време.Моят е от Франция купуван.Уникален за мен е този парфюм!
При "нормалния" Straight to Heaven ром-а е доста по-малко.







Би трябвало да се вместиш тук за 50-ка от Eau De Parfum версията,но може и да се бъркам.

Това са на прима-виста тези , за които се сещам.Първите при Калин,Roja Dove и Nasomatto в Ком... нещо си-до "Света Неделя" църквата.Nishane не знам-питай densi

Всичко други трябва да се поръчва от Европа,или онлайн.

Много хубаво по-бюджетно решение е
Въобще не се лъжи по ниската цена-парфюма е МНОГО хубав и определено СИЛНО подценен ценово.Ниш каество на смешни пари,хубава тежка и стилна бутилка,класен аромат носещ доста комплименти,добра трайност и сиаж.Ако се продаваше в някоя друга бутилка щеше да се продава като топъл хляб за 250 и нагоре лева.

Парфюм за деня

# 368
  • Мнения: 282

Я ми кажете нещo за Dolce&Gabanna By, този с леопардовата бутилка. Какво усещане създава и прочие. Интересно ми е много. Ако някой го има или имал, да разкаже моля Hug
Mного лавандула,много нещо! Нищо женствено не видях в него.Знам,че е поставен на пиедестал от много парфюмани,но на мен изобщо не ми допадна.

# 369
  • Мнения: 31 352
За Нишане да пита Ели директно в сайта и, не Денси, ама трябва да се чака пак поръчка от сайта за България.

# 370
  • София
  • Мнения: 13 572
WaltherP99, много ти благодаря! Идеите наистина са невероятни! За съжаление, не се ориентирах по-рано, защото късно получих поканата за празника и си го представях в по-различен формат. Утре ще действам и в понеделник ще докладвам какво съм свършила.

# 371
  • Мнения: 566
За Нишане да пита Ели директно в сайта и, не Денси, ама трябва да се чака пак поръчка от сайта за България.

Е доставка Бг-Бг е ок да си го вземе утре.Fan Your Flames е доста хубав парфюм и си заслужава да се пробва.Няма ли ги някъде изложени? Не всичко ми харесва на марката,но има и много-много хубави неща.
Заради един СУПЕР неприятен случай,който имах обаче и ОТВРАЩАВАЩОТО отношение от страна на съпорта на сайта им съм един парфюм "назад" , и тази година точно на юбилейното 10-то издание на Еsxence в Милано ще има кажа доста неприятни неща в очите на Мурат и партньора му.Естествено главата може да не знае какво прави ръката,но просташкото отношение,което получих и нежелание да ми се помогне определено не кореспондират на марка имаща претенциите да е среден към висок клас ниш.
Доста диаметрално ми е е отношението към Nishane- страхотни висок клас парфюми поне 8.5-9/10 , и отвратително отношение към клиента и съпорт 0/10.
Купувал съм 7 техни парфюма-3 за мен и 4 за подарък,и гледам да не се ядосвам за такива неща,но още ми държи влага..
П.П.
Еsxence в Милано е най-голямото,старо,известно и престижно изложение за нишова парфюмерия в света.Всички известни парфюмери,собственици на компании,известни Youtube влогъри , целия екип на Fragrantica , които са супер арогантни между другото особено сърбите,а реално за нищо не стават...както и да е- всички са там задължително.Трае няколко дни,за да може човек да пробва/тества огромните количества парфюми,да се разходи и т.н. , като някои марки предлагат отстъпки по време на изложението.Общо взето е прекрасно изживяване и за един парфюман поне веднъж да го посети е силно препоръително.Има евтини билети до Милано,AirBnB + хубави парфюми,почивка,моткане из Милано ... какво му трябва да човек повече?  Blush
WaltherP99, много ти благодаря! Идеите наистина са невероятни! За съжаление, не се ориентирах по-рано, защото късно получих поканата за празника и си го представях в по-различен формат. Утре ще действам и в понеделник ще докладвам какво съм свършила.

Ще чакам да кажеш на какво си се спряла. Peace

Тъй като получих няколко ЛС с въпроси за

и как може да бъде купен,и също как получавам неща,които дори официално не са обявени.Бях го обяснявал това преди,но да кажа пак.Близък приятел е в т.н. inner circle на Tom Ford .inner circle е понятие за близки до компанията/собственика хора , които полуават всичко доста по-рано от официалните премиери - дрехи,обувки,парфюми,аксесоари и т.н. Въпросните хора  ползват МНОГО големи отстъпки за дрехи в бутиците , а за парфюми и аксесоари не плащат.
Обикновено практиката е тези inner circle хора да са или близки накомпанията/собственика , или известни личности , които са инфлуенсъри - актьори,музиканти и т.н. ,като реално си  получават дрехите и парфюмите месеци преди официалните премиери.След това нещата стигат до Youtube влогъри ,или блогъри и накрая до нас.
За голямо мое съжаление не съм аз inner circle на Tom Ford ... де да бях  Mr. Green

Последна редакция: пт, 16 фев 2018, 17:19 от WaltherP99

# 372
  • Мнения: 17 546
П.П.
Еsxence в Милано е най-голямото, старо, известно и престижно изложение за нишова парфюмерия в света. Всички известни парфюмери, собственици на компании, известни Youtube влогъри, целия екип на Fragrantica, които са супер арогантни между другото, особено сърбите, а реално за нищо не стават...както и да е - всички са там задължително.
С това съм склонна да се съглася! Пуснаха Фрагрантика на японски, на иврид! Shocked и на монголски!!! #Crazy но на български никога няма да го направят! Crossing Arms

# 373
  • Мнения: 566
П.П.
Еsxence в Милано е най-голямото, старо, известно и престижно изложение за нишова парфюмерия в света. Всички известни парфюмери, собственици на компании, известни Youtube влогъри, целия екип на Fragrantica, които са супер арогантни между другото, особено сърбите, а реално за нищо не стават...както и да е - всички са там задължително.
С това съм склонна да се съглася! Пуснаха Фрагрантика на японски, на иврид! Shocked и на монголски!!! #Crazy но на български никога няма да го направят! Crossing Arms

Аз лично не виждам смисъл на български вариант на сайта.Тук хората са масово коне с капаци и тръгнал един овчар и цялото стадо след него.Масовката са като изкарани с калъп-и жените и мъжете изглеждат еднакво,с еднакви прически и обувки и се ползват едни и същи парфюми.По заведенията и клубовете се ползват 10-на парфюма от 90% от посетителите.
Поне 80% ако не и 90% от парфюмите ще седят празни без описания.
Аз понякога на парфюми,които ме интересуват в английския вариант не намирам повече от 2-5 ривюта ... кой ще ги пише в българския?
Естествено има много глупави ривюта в английския вариант , но мога да отсявам плявата,а като гледам в Енцо такива на разни брутални Ганьо-вци и Пени как са се изкавали "На това му казвам аз убита миризма" , "направо блъска" , "миришИ ми на жена-не можИ да сА носи от мъж" ... аз нужда от такъв тип ривюта нямам.
Не че тук в темата сме някакво задружно семейство-всеки си има свои си предпочитания към марки и типове аромати,но поне знам,че някои хора разбират от парфюми и бих пробвал нещо препоръчано от тях.Дори да са на диаметрални позиции тук поне се спазва някакво благоприличие.В бг Fragranticа един ще напише "пИрфектен е" , после друг "за нищо не става-боклук" и ще последват задължителните за региона псувни , обвинения и мерения кой/коя е по-по най.

# 374
  • Франция
  • Мнения: 898
Поне 80% ако не и 90% от парфюмите ще седят празни без описания.
Аз понякога на парфюми,които ме интересуват в английския вариант не намирам повече от 2-5 ривюта ... кой ще ги пише в българския?
Не съм проверявала колко е съдържанието на монголски и иврит, но това е точно ситуацията във френската версия на Фрагрантика. Много рядко се появява по някоя "критика" за парфюм и тя е в повечето случаи френска версия на вече публикувано в английския вариант "ревю".
Ако се появи версия на български, всички ние тържествено обещаваме да напишем толкова много и съдържателни... как е на български - "отзиви" - че няма и да се сетиш повече за "ревютата" Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт