Парфюмни размисли и страсти - 215

  • 116 223
  • 744
  •   1
Отговори
# 435
  • Козлодуй
  • Мнения: 761
От Amouage не съм поръчвала, но ако имаш тракинг номер, си провери къде ти е пратката. Поръчвах два пъти от сайта на Parfums de Marly, пратката пътува с DPD, а партньор за Бг са им Спиди. Не знам дали има други такива кретени, два пъти пратката отлежава по няколко дни в офисът им, щото уж нямало телефон. На адрес никой не беше идвал. Не знам какво щеше да се случи, ако не я потърся, при условие, че е платена предварително. Кой знае коя овца щеше да се пръска с мойте парфюми Twisted Evil

# 436
  • Мнения: 433
Нямам линк за проследяване, ще им пиша имейл. И да, всичко е платено. Мерси, Слънце!

# 437
  • Враца
  • Мнения: 2 670
Дами, 💋💋💋
Този хубавец на Фрагонард,
От къде мога да си го взема?

# 438
  • Мнения: 566
Парфюм за деня, а и за вечерта: Leather Oud Christian Dior for women and men
сега забелязвам, че във fragrantica го има 2 пъти. Една версия от 2010 и една от 2018. Може би е минал под ножа и е реформулиран тази година...
Информацията във Фрагрантика е неточна - голямата промяна на диорските ексклузиви се случи миналата година. Промениха всичко (дори моят любимец от линията Gris Montaigne вече се казва само Gris; кой за бога ще иска да си купи парфюм с това сиво име?) и изстреляха като с картеч 15 нови. Най-напред ги пуснаха само на далекоизточния пазар, Сингапур, Токио, в края на годината ги видях в Париж, явно от тази година ще ги пуснат навсякъде. Тествах бегло Bois d'Argent - не е това, което помня. Попадала съм на хубави отзиви за Balade Sauvage (смокинов) и The Cachemire (чаен аромат), който между другото гледам, че също е сгрешен във Фрагрантика. Изписали са френската дума за чай без ударението, като определителен член на английски. Името на парфюма не е Кашмирът (англ.), а е Кашмирен чай (фр.) Smiley

Сигурно си права-така ми казаха , но си мисля , че не всичко промениха миналата година.Fеve Dеlicieuse не намерих разлика с моя , който е лято 2015-та.Виж Oud Ispahan има сериозна разлика и е разводнен,за което писах няколко пъти,но пак си е траен.При него обаче някой хора се радват на реформулировката,защото винтиджа им идваше прекалено траен и с брутален сиаж.За останалите не мога нищо да кажа.

А каква информация имаше за Iris Ganache Guerlain, че ми е тръпка?
 Peace

Лимитиран и МНОГО трудно да се добереш до него.Защо го изкараха от L'Art et la Matiere и е "пчеличка" не ми е стана ясно .Преди изглеждаше така
Сега изглежда
Този вариант също е недостъпен в момента

Не е наличен в Париж,и както ми каза приятел ,който живее в Торонто-и в техния бутик е свършил много бързо.

Парфюмът е излязъл 2016 год, а според цитирания бач код е произведен 2015 год.
Аз лично, не бих го купила за оригинален.
Обосновавам се защо, когато излезе Мон Герлен 2017г / с бач код отговарящ на тази година за оригиналния парфюм/ се появиха и ментетата с бач кодове за 2016 г. Виждах и мирисах един такъв, изключително добре направен - и като аромат, но...си е менте в крайна сметка.

Нищо конкретно не значи това.Повечето марки ротират бач кодовете през няколко години т.е. един и същ бач код може да отговаря на парфюм Х от година ... до година ... , а след това да отговаря на друг.Обикновено ротацията се прави на 3 години,но някои я правят на 4-5,а други на 2.

Здравейте! Скоро ще имам възможност да пътувам до Париж. Ще ми се да я използвам и да пробвам най-сетне така бленувания от мен Coromandel. Някой може ли да препоръча бутик на Шанел или друго място, където ще мога да го направя?

Направи си сметка каква бутилка смяташ да купуваш,защото от Англия цената е по-ниска.Купувах наскоро декантер подарък точно Coromandel и имаше не малка разлика.

В крайна сметка подаръкът си остана с основна тема уиски - Пюр Малца, 18-годишен скоч, кристален сервиз за уиски и малка пластика. Много беше харесан.
Купих го от Дъглас и благодарение на прекрасното обслужване взех още много неща. Жените там са прекрасни. През цялото време ме обгрижваха, а аз съм досаден клиент. Измъчвах ги повече от 40 мин. Накрая си тръгнах с парфюми за двете ми големи дъщери. Взех Румюр 2 Роуз на най-голямата и Муунлайт на АГ за втората. Румюрът в момента е много евтин, а помня, че някой беше споделял колко го харесва.
Това вчера. Днес изпратих половинката с мисия. Влюбих се в удовете на Бушерон. Всички са страхотни и са по 125 мл. Той има задача да избере един за общо ползване.
И да не се прибира без Монтблан Леджент Найт и Герлен Мен Идеал. Монтблана май ще ползвам и аз, защото съм безвъзвратно влюбена в него.
Имат и удовете на Ван Клиф ако някой търси, но не са моите.
В същото време, вчера се убедих да не стъпвам в Сефора. Разговорът е направо за Селските пинизи. Влизам, започвам да гледам и идва едно миловидно девойче с предложение за помощ. Обяснявам аз как търся мъжки парфюм с аромат на алкохол. И тя ми заявява, че те птодават само оригинални парфюми без спиртна нотка. Повтарям аз за алкохол и тя пак - Няма такъв. Давам пример с Пюр Малц Криейшън и тя казва - Такъв парфюм истински няма и не съм чувала такава марка. Аз запазвам хладнокръвие и посочвам Пюр Малц с обяснение, че е фланкър и самият Пюр Малц има сходство с уискито, заради малца. Момичето ме гледа лошо и надменно, пъшкайки тихичко. Давам пример и с Фаренхайта, който дори беше на хубава цена и обяснявам, че той отговаря на алкохолното ми желание, заради нотката на ром. При това девойчето изпуфтява, врътва театрално очи и заявява, че в този паргюм ром няма. В оригиналните парфюми няма алкохол! Врътва се и се отдлечава, а аз с бурен смях напуснах магазина. Идеален консултант.
И после се върнах в Дъглас за още покупки. Яд ме е, че и на двете места не питах за имената, за да похваля едните и да се оплача от другата.
Пропуснах Карл Лагерфелд. Взех и него. За себе си. Днес ми е парфюм за деня.
И стига покупки поне до 8-ми март.

Важното в крайна сметка е получателя да е доволен  Peace
Трагичното ниското ниво на консултантите в Бг съм го дискутирал десетки пъти.Ако търсиш обслужване и консултация за нотки ... не си била на правилнто място.В Сефора,Дъглъс и Бюти Зоун има 2-ма ... горе-долу  консултанти и те работят на щандовете на Guerlain в Парадайз и Сердика.От 2-та лично на мен повече ми допада този плешивичкия,който сега е в Сердика,а не това по-младото момче,което беше там,но после отиде в Парадайз.Всички други са ... за без коментар.Консултантите които истински разбират от парфюми в Бг се броят на пръстите на едната ми ръка,и не стигат до 5.Естествено поставям Калин на първо място-готин пич,който ако му кажеш какви парфюми,нотки и парфюмери харесваш веднага започва да ти казва какво да пробваш,но и не се притеснява да ти каже кое не е за теб,и най-важно -НЕ налага лично мнение,а се води по твоите препочитания и бюджет.Това в Бг никой друг не го прави.2-те мацки в "Кръгчето" също са ок,особено тази ,която сега често обаче е в бутика срещи ВИТИЗ.От това момиче в Ком/Кам... бутика срещу "Света Неделя" имам добри впечтления,но съм бил само 2 пъти там,и 2-та пъти за 15-на минути.
Това някой да е любезен и да ти обръща внимание не го прави задължително добър консултант.


В Сефора консултантките са големи смешници. Скоро питах за Коромандел, джърси и други тук коментирани шанели. Категорично ми отговориха, че няма такива. Била съм в грешка  Joy Изпратих ги да прочетат малко във фрагрантика  hahaha

Те там консултантките не са и длъжни да знаят-не им трябва.Les Exclusifs са им премиум парфюмите на Chanel , и определено не са им говорили на обученията за тях.Това е като да очакваш в дилър на Форд някой , който продава Fiesta


да ти каже можеш ли при него да си купиш Ford GT .



В софийските молове консултанти се назначават изключително рядко. Това и в парфюмериите, и в магазините за дрехи и за бельо. Последно отлично впечатление ми направиха консултантките в Андрюс, направо се потресох колко професионално ни обслужиха.
Иначе там в общия случай работят принцеси, изпаднали в беда и принудени да побачкат. Временно, докато някой най-после признае дипломата им по психология (нищо против тази чудесна наука, опитвам се да уцеля най-популярната в момента специалност) и ги назначи за директор на банка. Минимум, иначе те заслужават да бъдат мениджър на международен консорциум, толкова са готини. Или пък докато дойде принцът на бял кон и ги спаси от бедата. Затова защо им е да се усъвършенстват като професионални консултантки? Въобще какво да се занимават с тия тъпи клиентки, по-добре да си оправят маникюра, за да е съвършен за банката или за принца.

Истината е някъде по средата-по принцип си права де,но не забравяй,че те самите нямат много мотивация да се развиват и сами да се интересуват.Пари ли ще вземат повече? Бонуси?
Да не говорим,че често на консултантите им се забранява да изказват лично мнение,а им се спуска кое ново нещо трябва да пробутват на клиентите -това го знам със сигурност-споделял съм доста пъти,че има приятел управител във Франция.Ако говорим за клиентите - те  в 99% от случаите търсят нещо "свежо" , "тежко" , "сладко" и "трайно".Правил съм си експеримент в тази Сефора,която е в The Mall като питах едно от момичетата "Както ще препоръчаш за офис аромат , с лайм , ветивер и някакви дървесни нотки" малко да разбираш от парфюми ще се сетиш за 10 ВЕДНАГА ...получих  Shocked и след 10 секунди мълчание "До сега никога никой не ме е питал такова нещо" и после като я питах от колко време работи консултант "От три години". Каквото е нивото на клиентите такова и на консултантите...в повечето случаи.

Момичета, знаете ли за колко време пристига поръчка от официалния сайт на Amouage до България?
Чакам от седем работни дни или ми липсва търпение.

От чисто любопитство питам-защо трябваше да поръчваш от там ? Мостри ли си поръчвала?

Парфюм за деня

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 00:30 от WaltherP99

# 439
  • Козлодуй
  • Мнения: 761
Не съм Ралица, но за мен това е най-сигурният начин да получиш оригинален парфюм Peace
Вили, от официалният сайт на Фрагонар евентуално, не знам да имат магазин във Враца Tired
https://www.fragonard.com/en/search/March%C3%A9%20Aux%20Fleurs%2 … u%20de%20toilette

# 440
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 154
Привет парфюмни Flowers Tulip

Бързам да споделя впечатления от разходката ми до Сефора, видях че са заредили Chloe Nomade и успях да го тествам. Според мен не се вписва никак на фона на останалите нежни и флорални пафрюми от марката. Този прави голямо отклонение и е доста особен според мен. Началото ме шокира - напомни ми леко сладникав и леко киселеещ мъжки парфюм подобен на тези които момчетата в училище ползваха когато бях в гимназията. Същото чувство ми дава началото на Givenchy Dahlia Divin EDP и видях че общо между тях е сливата. За тези които познават Dahlia Divin който в базата е плътен и женствен, бих казала че Nomade е свеж, сладникаво-кисел и младежки -  не е точно това което търся в момента. Фрезия не успявам да отлича, изобщо не е цветен парфюм за мен.

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 08:41 от Athena

# 441
  • София
  • Мнения: 13 241
WaltherP99, много обичам да те чета.
Ще си отбележа кои са добрите консултанти.
Специално за двете мацки, които ми помогнаха, да кажа, че не бяха просто любезни. Едната беше много в час с всичко. Беше на касата. Руса симпатична жена на моята възраст. И друг път съм попадала на нея и ми е правило впечатление, че реагира бързо, което означава, че си е научила урока предварително и знае какво продава. Другото момиче не беше на 100% наясно с ароматите, но ми направи добро впечатление, че веднага извади телефона и набра "търсене по ноти", започна да прави различни комбинации с предложения. Ако не беше тя, нямаше да открия големите Бушерони и нямаше да чакам за 8-ми март Айсенберг за подарък (сега умувам как да подхвърля кой точно Секрет искам, но май всеки един от тях ще ме зарадва). Simple Smile
В тази връзка, съпругът ми се спря на Oud de Carhtage от Колекцията. Прекрасен и наситен, но не дразнещ, а опияняващ аромат. Днес съм с него за проба. При мен изпъква острото удово звучене, но е подсладено от дима и меда, а кожата го прави да звучи гладко. Сякаш съм влязла в магазин за кожени изделия от тези, в които поднасят сладкиши и бяло вино и продават качествени кожи. Да, усещам лек алкохолен аромат, който го няма в пирамидата. Нямам търпение да видя как ще се развие и как ще звучи на кожата на съпруга ми. Определено ще ми е в топ 10 за тази година, което е неочаквано, защото от марката харесвам само Гривната и Площад Вандом Еликсир. Съпругът ми много се е колебаел и за Ambre d'Alexandrie, но е преценил, че е прекалено тежък и тютюнев за съвместно ползване. Аз подозирам, че го е спряла сладостта, защото той обича да има лека киселинка. Хванах го, че все търси лимон или бергамот в пирамидата, но на неговата кожа цитрусите се отварят много интересно.
Амуажи е най-добре да се поръчат на пътуващи до Емирствата близки.
И последно за сега, че станах многословна: препоръчайте аромат за подарък на жена, която твърди, че любимите й аромати са Мис Ричи и Лайт Блу. Аз се потрисам и от двата аромата и явно ще ми е трудно да уцеля вкуса й, а пък защо да не я "светна" за нещо наистина хубаво, без да й налагам моя вкус?!

# 442
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Мдаа,Лайт Блу верно е доста мразен тук, май само аз го харесвам.SmileSmile Fever Ray,моето предложение за парфюм за дамата е да погледнеш някоя от градините на Hermes,както и https://www.fragrantica.com/perfume/Herm-s/Jour-d-Hermes-17076.html   https://www.fragrantica.com/perfume/Herm-s/Jour-d-Hermes-Absolu-23907.html Не всички посочени са мои/лично аз от всички градини харесвам само Нилските/но пък не мога да отрека,че са класни аромати и мисля,че шанса да и допадне нещо е голям. Друго за което се сещам са всички Шансове на Шанел като клоня към Фреш и Тендър,а защо не и класическия.Убедена съм,че там няма как да сгрешиш и дооста ще я зарадваш.Purple HeartБлагодаря за отзива за Chloe Nomade и аз четох такива мнения,явно този е различен и не е в познатия за марката стил,ще го пробвам като се появи.Днес може да отскоча да се поопозная с другата половина от новостите,вчера не можах.

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 10:28 от Bright Crystal

# 443
  • Франция
  • Мнения: 898
Не знам дали все още някой се вълнува, но имам обяснение за разпродажбата на Гутали на половин цена.
От вчера вече е наличен новият парфюм на марката и той е с нова опаковка:

Така ще изглеждат вече мъжките и дамските парфюми на марката, освен дето вече ще се казва само "Гутал".

# 444
  • Sofia
  • Мнения: 6 965
Чудя се The black rose Trussardi дали се намира някъде под 130 лв, предвид че останалите парфюми на марката вървят по около 50-60 лв за 100 мл. ?

# 445
  • Мнения: 17 546
Така ще изглеждат вече мъжките и дамските парфюми на марката, освен дето вече ще се казва само "Гутал".
Не отиват на добре... Освен, че са адски грозни бутилките, капачките са просто ужасни, а в комбинация двете са потресаващи. И само "Гутал" като само "Мюглер"... Не ми харесва, ама никак! Очаквам само "Форд"?

# 446
  • Франция
  • Мнения: 898
Така ще изглеждат вече мъжките и дамските парфюми на марката, освен дето вече ще се казва само "Гутал".
Не отиват на добре... Освен, че са адски грозни бутилките, капачките са просто ужасни, а в комбинация двете са потресаващи. И само "Гутал" като само "Мюглер"... Не ми харесва, ама никак! Очаквам само "Форд"?
Това се очакваше отдавна всъщност, аз бях споделила дори в темата, но бях забравила. Последно ходих в техен бутик преди близо година и още тогава се знаеше, че предстоят големи промени - на дизайна, на името, на всичко. Идиотите уволниха Изабел Дойен. Очаква се и да спрат част от старите парфюми с по-слаба продажба, затова ако някой има любими техни неща сред по-непопулярните, да се запасява. Сега е моментът, вероятно са на разпродажба навсякъде, защото търговската политика е такава - да се продаде всичко старо, преди да се зареди новият дизайн. Спомням си, че и предишният път, когато правиха промяна на опаковката - смениха кутиите, махнаха цветните бутилки и шарените панделки и пр. - пак имаше дива разпродажба.

# 447
  • Мнения: 17 546
Тези хич не са ги подкарали Гутал-ите на разпродажба... Thinking

# 448
  • София
  • Мнения: 2 512
Тези хич не са ги подкарали Гутал-ите на разпродажба... Thinking

Това са цените им откакто се появиха в Ензо, надали ще паднат скоро😁 А и двата Гутала са нови, не мисля, че ще им сменят флаконите😉

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 13:21 от sympathy

# 449
  • Франция
  • Мнения: 898
Е, това са всичкото мои мисли и спекулации, то е ясно Simple Smile Нямам някаква твърда информация отнякъде  Peace

Edit: Между другото, те откога се предлагат в Енцо? Защото във френската версия на Notino не се предлагат изобщо Аник Гутал. В сравнение с цените в бутиците например 100 лв. за 100 мл Le Chevrefeuille на мен ми изглежда супер.

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 13:27 от Йоан Владимир

Общи условия

Активация на акаунт