Парфюмни размисли и страсти - 215

  • 116 321
  • 744
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 483
В кои магазини в София се предлага Ellie Saab?

# 526
  • София
  • Мнения: 151
Здравейте! Има ли някой пробвал Creed - Fleurs de gardenia? Силно белоцветен ли е,   като трайност и сияж как се представя?

# 527
  • Мнения: 78
Някой ползвал ли е Magnetic Parfume 3G Selection есенции

# 528
  • Мнения: 20 074
Привет на всички! На мен пак ми липсва парфюмна муза и търся идеи за нещо като за времето сега - мрачно, ветровито, депресиращо даже... Значи искам нещо топло, гушливо, може би дори малко секси.... Всъщност нямам против ако може да се поносва и на по-топло, но чак пък толкова универсален не знам.
Пробвах в магазина тези:
Guerlain Mon Guerlain
Givenchy Ange ou Démon
Versace Crystal Noir
Guerlain L'Instant de Guerlain
Написала съм ги така, както ми харесаха. Ииии тук идва дилемата кои да избера? Thinking Мисля да се огранича до два от тях. Бихте ли се доверили на Ензо? Уж им имам доверие, поръчвала съм оттам, но все такива, които не се фалшифицират много...
А пък ако имате и по-добри идеи, казвайте Simple Smile
Аз съм фен на Givenchy Ange ou Démon. Поне на мен ми пасва като излъчване и присъствие на парфюма. Сладък, чувствен, топъл, но и хладен, изтънчен едновременно. "По-добри" идеи е доста разтегливо и субективно понятие. Simple Smile Различни са ни носовете и обонятелните рецептори.
Топли за мен са парфюмите с повече пикантни нотки, ориенталски и отчасти кожените:
ето този ми е фаворит за студените дни – https://www.fragrantica.com/perfume/Cartier/Must-de-Cartier-312.html (но съм пристрастна, тъй като обичам Cartier),
пробвай и опиумите на Yves Saint Laurent.
А ако ти се носи "бабичка" този – https://www.fragrantica.com/perfume/Laura-Biagiotti/Roma-628.html
 

# 529
  • Мнения: 357
Здравейте! Има ли някой пробвал Creed - Fleurs de gardenia? Силно белоцветен ли е,   като трайност и сияж как се представя?
Да, белите цветя доминират. През есента, когато беше все още топло, разносих една мостра и доколкото си спомням трайността беше средна, но в по-хладно време сигурно ще е по-траен. Ароматът е интензивен, сипкав, дори малко задушлив, но не е тежък, не е сладък, по-скоро хладен, с известна доза свежест. Хареса ми, но не препоръчвам покупка на сляпо.

Последна редакция: пн, 26 фев 2018, 09:44 от Ваня Ставрева

# 530
  • Мнения: 2 891

Впечатлението ми е, че тази версия на Мицуко ЕДТ не е никак лоша. Със сигурност е ретро, със сигурност е шипър, но е красив шипър. Започва тихо, сякаш опипва почвата, да види къде ще попадне, ще го оценят ли подобаващо, и след това започва да превзема територия.
Благодаря за прекрасното описание, Ковачева!
При мен му трябваха няколко дни, за да прецени дали е попаднал на правилното място. Simple Smile Аз обаче, тъпо и упорито го чаках и снощи най-сетне "превзе територията".
Преди да си легна мацнах две капки и магията се получи. Да тих е, интимен е, не е нахален и обсебващ, но така тихичко и леко ми влезе под кожата, та стига до мозъка на костите ми. Караше ме да потръпвам на моменти, сякаш разголва душата си пред мен. Не ме остави да запя до някое време, ставах, пуших и пак лягах, но не ме остави на мира докато не ми се разкри до край.
Аз не мога да го разчленя по ноти, но има нещо в този парфюм, което си играе с най-тънките струни на душата ми. Не знам защо, но е адски мой и ме вълнува като никой друг аромат. Толкова своенравен и променлив, буквално "усещане за жена". Никога не можеш да предвидиш какво ще последва и в коя посока ще завие. Simple Smile Сякаш във всяка капка е събрана цялата една палитра от чувства и емоции, които е способна да изпита само една жена, от началото на своя съзнателен живот да самия му край. От трепетно очакване, страст, любов, страх, през ужас....меланхолия....надежда,тъга.... разкъсвана постоянно от съмнения и страсти, едновременно светица и грешница.
Искам го, и единственото ми колебание е дали да е ЕДТ или ЕДП. Лесно ще поръчам онлайн, но ми се ще да пробвам и парфюмната вода преди да стрелям.

# 531
  • Мнения: 31 335
Браво, страхотни описания правите. bouquet
 Добре, че го познавам и знам на какво точно ми мирише на мен, че иначе си е евентуално подхлъзване.

# 532
  • София
  • Мнения: 1 002
Браво, страхотни описания правите. bouquet
 Добре, че го познавам и знам на какво точно ми мирише на мен, че иначе си е евентуално подхлъзване.
JoyJoyJoy
Баш така си е. При толкова сладкодумници...

# 533
  • на брега
  • Мнения: 1 092
Днес съм с Линстант ЕДП и получи веднага комплимент от две дами. Много е хубав в сняг. И ЕДТ е страхотен.

densi, добре, че прочетох снощи.  bouquet
Облак от Линстант едр, днес в снега, е приказка. Прекрасно ми е!  Heart Eyes

# 534
  • Габрово
  • Мнения: 1 022
Напоследък имам усещането,че такива  парфюми излезли  преди 2005 г. са ми някак много остарели/тип бабешки аромати/.При вас така ли е?

# 535
  • Мнения: 31 335
Днес съм с Линстант ЕДП и получи веднага комплимент от две дами. Много е хубав в сняг. И ЕДТ е страхотен.

densi, добре, че прочетох снощи.  bouquet
Облак от Линстант едр, днес в снега, е приказка. Прекрасно ми е!  Heart Eyes

Разкош е нали?! Този парфюм обича снега и той го обича него. Развива се просто приказно. Heart Eyes

Никак не съм на вълна "бабички". Дразнят ме ужасно и не нося моите. Разбира се това е просто етап и никога няма да ги махна, защото знам, че ще ги потърся и ще им се радвам отново, но не и сега. Не ми харесва да усещам и хора около мен със стари парфюми.

# 536
  • Мнения: 357
Привет на всички! На мен пак ми липсва парфюмна муза и търся идеи за нещо като за времето сега - мрачно, ветровито, депресиращо даже... Значи искам нещо топло, гушливо, може би дори малко секси.... Всъщност нямам против ако може да се поносва и на по-топло, но чак пък толкова универсален не знам.
Сигурно ги познаваш: Среднощната роза на Ланком и Лейди Милиън на Пако Рабан. Развиват се прекрасно и в  студено и в не чак толкова студено време. Аз ги харесвам много, но все пак е въпрос на вкус. А колкото до по-универсален парфюм, подходящ и за топло, и за студено, като такъв мога да посоча новия на Лакост Pour Femme Légère, при това не е скъп, но дали ще ти хареса е отделен въпрос.

Моята зимна приказка е Cartier Baiser Volé Essence De Parfum - нежен, женствен, топъл, гушлив, секси  и ... много сходен с Листант.

Последна редакция: пн, 26 фев 2018, 15:04 от Ваня Ставрева

# 537
  • Мнения: 338
Здравейте,мадами и господа!Много интересна и полезна тема! Cupid Надявам се да ме насочите.Наскоро придобих Just Cavalli Gold и му се радвам безкрайно.Мога да кажа,че досега никой аромат не ми е допадал толкова.Усещам лешници и шоколад в Gold и искам още !Обичам много кремести аромати,бели цветя,кокос ,пудра.Не обичам зелени,цитрусови,дървесни и много сладки-бонбонени аромати.А този шоколадов Голд е нещо ново за мен и не очаквах така да ми хареса, сякаш е единствен и нищо подобно не откривам.Би ми било интересно да чуя всякакви предложения,но принципно търся парфюми на цени,попадащи в  масовия ценови клас в парфюмериите Дъгласи БЗ.

# 538
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Не зная защо,но като прочетох поста ти в съзнанието ми веднага изплува Carolina Herrera Good girl.Мисля би ти допаднал Simple Smile,друго,което бих предложила-https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/L-Instant-de-Guerla … ilette-14314.html   https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/L-Instant-Magic-1106.html  https://www.fragrantica.com/perfume/Gucci/Gucci-Bloom-44894.html   https://www.fragrantica.com/perfume/Chanel/Allure-eau-de-parfum-176.html В очакване на новият Bloom-https://www.fragrantica.com/perfume/Gucci/Gucci-Bloom-Acqua-di-Fiori-48779.html

Последна редакция: пн, 26 фев 2018, 16:32 от Bright Crystal

# 539
  • Мнения: 17 546
Аз пък ти предлагам https://www.fragrantica.com/perfume/Givenchy/Very-Irresistible-G … ntense-10888.html защото като прочетох: "Обичам много кремести аромати, бели цветя, кокос, пудра. Не обичам зелени, цитрусови,дървесни и много сладки-бонбонени аромати", ми изникна той в съзнанието, а аз много го обичам! И защото Just Cavalli Gold беше и мой любим аромат, от който изпръсках 30 мл, после си купих 50 и после остатъка размених, защото имам ужасно много парфюми и просто му се наситих.

Общи условия

Активация на акаунт