Парфюмни размисли и страсти - 215

  • 116 199
  • 744
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 483
Привет на всички! На мен пак ми липсва парфюмна муза и търся идеи за нещо като за времето сега - мрачно, ветровито, депресиращо даже... Значи искам нещо топло, гушливо, може би дори малко секси.... Всъщност нямам против ако може да се поносва и на по-топло, но чак пък толкова универсален не знам.
Сигурно ги познаваш: Среднощната роза на Ланком и Лейди Милиън на Пако Рабан. Развиват се прекрасно и в  студено и в не чак толкова студено време. Аз ги харесвам много, но все пак е въпрос на вкус. А колкото до по-универсален парфюм, подходящ и за топло, и за студено, като такъв мога да посоча новия на Лакост Pour Femme Légère, при това не е скъп, но дали ще ти хареса е отделен въпрос.

Моята зимна приказка е Cartier Baiser Volé Essence De Parfum - нежен, женствен, топъл, гушлив, секси  и ... много сходен с Листант.
О да, среднощната роза е наистина хубава, но ми се струва точно такава - нощна, като за романтична среща, а не ежедневен. Ще пробвам Lady million, че май не съм Simple Smile

# 541
  • София
  • Мнения: 4 314
Дано новото Gucci да е малко по-вълнуващо от първия Bloom. Листата галбанум очаквам да му дадат лека тревиста стипчивост, а базата - дълбочина. Ще го чакам с интерес.

Тази събота и неделя се размечтах за красива и луксозна синтетика. Явно много съм мечтала, защото си поръчах China White насляпо. Не че очаквам от вас да ми се скарате, но е редно някой да го направи...

# 542
  • Мнения: 2 846
Тази събота и неделя се размечтах за красива и луксозна синтетика. Явно много съм мечтала, защото си поръчах China White насляпо. Не че очаквам от вас да ми се скарате, но е редно някой да го направи...

Ела тук да ти издърпам ушите и повече да не правиш така!
Ха ха ха, точно аз ли дето гръмнах един дедко и една бабка без даже и да знам какво да очаквам. Дядото ми е забранен за ползване, а бабката ми докарва главоболие.
Не правете като мен! Imp

# 543
  • София
  • Мнения: 412
Някой има ли опит с Myrurgia Maja, купих тънкото шише но имаше и по-обемно правоъгълно, чудя се дали не сбърках. Много баби накуп, после става шипров, цитрусов сапун. Искам и талка и сапуна и балсама за тяло. Благодаря

# 544
  • Мнения: 338
Благодаря,Bright Crystal! Каролината съм я пробвала,беше ми твърде сладка.След като прочетох последните отзиви за L'instant ми е на изчакване в количката в парфимо Simple Smile Има ли съществена разлика между edt и EDP,мисля да взема парфюмната вода?А Gucci Bloom ме е любим ,а и ми казват,че ми отива Simple Smile Та,правилно си ме усетила Simple Smile
Другите предложения ще ги потърся също .

~Lily~,благодаря за предложението,намерих го в enzo и ще чакам за мостричка Simple Smile !А ти като фенка на Gold  търсила ли си подобни нему аромати,намирала ли си?Сред нещата,които са  сега никъде не откривам лешници и *маршмелоу*,а тъкмо шоколадената нотка ме разтапя Simple Smile

# 545
  • Мнения: 10 012
Има ли съществена разлика между edt и EDP,мисля да взема парфюмната вода?

~Lily~,благодаря за предложението,намерих го в enzo и ще чакам за мостричка Simple Smile !А ти като фенка на Gold  търсила ли си подобни нему аромати,намирала ли си?Сред нещата,които са  сега никъде не откривам лешници и *маршмелоу*,а тъкмо шоколадената нотка ме разтапя Simple Smile

Не съм Лили, но за лешници препоръчвам за проба Angel Muse- невероятен разкош е това! Heart Eyes
А маршмелоу в Dolce Gabbana Pour Femme 2012
https://www.fragrantica.com/perfume/Dolce-Gabbana/Dolce-Gabbana- … -Femme-15335.html

Между ЕдТ и ЕдП на L'Instant наистина има осезаема разлика. Пробвай и двата по-добре. ЕдП е по-цветен, с повече мед и лимон. В ЕдТ нещата са по-обрани като че ли, но точно в това му е чара.
Въпрос на лично предпочитание, мисля, и двата имат своите достойнства.

Аз съм влюбена в Girl of Now въпреки невзрачното име, и от седмица нося само него. В студа много добре се представя и Аурата, може би скоро пак ще я разнося, но и днес ми се носи Ели Сааба. Прекрасен суров бадем след като премине началната дъвка (която също ми харесва, ама съвсем точно каквато исках!  Heart Eyes)

# 546
  • Мнения: 17 546
Днес съм с Angel Muse, че е разкошен, разкошен е Heart но аз лешници не усещам в него. Маршмелоу като самостоателно изявена нотка в парфюм не харесвам. За мен придава блудкава сладост на ароматите и усещам повече мирис на суров белтък, който ми е неприятен, затова не харесвам и D&G pour femme.
Много ядки има в този парфюм, но са кестени, не лешници и въпреки това е прекрасен.
Лешници усещам в Sucre d`Ebene Pierre Guillaume, но него няма да намериш в БЗ и Дъглас.
Споменатият по-горе Baiser Vole Essence de Parfum Cartier има някаква прилика с L'Instant,  намирам го за по-сладък, но за мен е неприятен. Аз, обаче, не харесвам и L'Instant. 

# 547
  • Мнения: 31 207
Аз съм влюбена в Girl of Now въпреки невзрачното име, и от седмица нося само него. В студа много добре се представя и Аурата, може би скоро пак ще я разнося, но и днес ми се носи Ели Сааба. Прекрасен суров бадем след като премине началната дъвка (която също ми харесва, ама съвсем точно каквато исках!  Heart Eyes)
И за мен този парфюм е любим, много хубав и топъл. Ще го сложа ей сега. Heart Eyes Hug

# 548
  • Мнения: 390
Бях забравила колко харесвам Pure Poison Elixir Christian Dior точно в студа Sparkling Heart Особена снежна красота има за мен този парфюм, скърцащ и високомерен на фона на всички гурмета около мен, чувствам се ... себе си Heart Eyes

# 549
  • Мнения: 442
Angel Muse, нов аромат ли е момичета?

# 550
  • Мнения: 17 546
Angel Muse, нов аромат ли е момичета?
Вече не е толкова нов. Сега излезе едт версия, той е нов.

# 551
  • Мнения: 646
Дано новото Gucci да е малко по-вълнуващо от първия Bloom. Листата галбанум очаквам да му дадат лека тревиста стипчивост, а базата - дълбочина. Ще го чакам с интерес.
На мен лично ми се видя по-носимо и поносимо от първообраза /туберозата е омекотена и по-малко нахална/, но нищо зашеметяващо.

# 552
  • Мнения: 5 018
Още съжалявам, че не си купих Елексира навремето, но и класическият Pure poison е зашеметяващ в тоя студ.
Бях забравила колко харесвам Pure Poison Elixir Christian Dior точно в студа Sparkling Heart Особена снежна красота има за мен този парфюм, скърцащ и високомерен на фона на всички гурмета около мен, чувствам се ... себе си Heart Eyes

# 553
  • Филибето
  • Мнения: 1 035
Търся мнение за Farah Brecourt , https://www.fragrantica.com/perfume/Brecourt/Farah-12115.html
До каква степен се доближава до Ambre Narguile Hermès и Oajan Parfums de Marly? Ако някой има наблюдение ще съм благодарна.

# 554
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
pum_pall,сега може би да те разколебая,но според мен си вземи ЕДТ.За мен е по-хубавият,а и идва пролет и съм убедена,че с него ще се чувстваш по-удобно. Simple Smile Разликите наистина ги има,едт е с по-изразен цитрусов акцент и в тази версия по-отчетливите ноти са магнолия и гардения,добре смесени с кехлибар,а в едп има много мед,по-присъствен е и заявяващ себе си в пространството категорично.За пролет-лято не е добра идея.А Pure Poison просто ми спира дъха,пристрастяващ е. Heart Eyes Парфюм за днес Organza Givenchy for women Simple Smile и като се замисля май Органза ми е  единствено любим от Живанши,друго там сякаш не ми харесва дотолкова да го прибера.

Общи условия

Активация на акаунт