Парфюмни размисли и страсти - 215

  • 116 283
  • 744
  •   1
Отговори
# 615
# 616
  • Мнения: 1 037

Познавам някои Монтали, смятам че трябва да застанат в ъгъла, пред силата и обаянието на този Mancera.


По семейному ще се разберат коя марка коя част  от пространството да заеме Simple Smile
Мансера нали е дъщерна марка на Монтал? Дори дъщерна в буквалния смисъл, защото Амели, дъщерята на Пиер Монтал, има принос в разработването на марката и е неин артистичен директор.

П.С.: Благодаря за удоволствието да чета ревютата в тази тема!

# 617
  • Враца
  • Мнения: 2 703
Не знаех. Благодаря, за информацията, bashtatko! ✌

# 618
  • София
  • Мнения: 973
Пиер Монтал е и зад двата бранда - Монтал и Мансера, това за дъщеря му не го знаех, интересно допълнение. Simple Smile За Мансера той казва в интервю, че възниква по-късно, когато част от клиентите започнали да се оплакват от алуминиевите бутилки и затова Мансера са стъклени, загатва и че са мааалко по-олекотени от Монтал ("just because Mancera customers love more fresh fragrances, light, you know"), но и двата бранда се продават както в Европа, така и в Близкия Изток. Слагам 2 линка, на който му е интересно, може да погледне - 2 интервюта, публикувани във Фрагрантика, като в по-скорошното може да се види и негова снимка след дълги години забрана за снимков материал и мистерии как изглежда.  Grinning

https://www.fragrantica.com/news/M-is-for-Montale-Exclusive-Inte … Montale-7852.html

https://www.fragrantica.com/news/Pierre-Montale-I-Feel-How-Much- … ed-Here-9386.html

# 619
  • Мнения: 329
Здравейте!
Скоро ми предстои покупка на Кристал Ноар за подарък и се обръщам към многото ползващи и познаващи го да ме насочат дали EDT или EDP версията е по-трайна и по-присъствена като интензивност. Вкъщи имам едни мострички и на двете версии, но изобщо не мога да реша коя от двете. Доста са сходни, макар и да се различават леко. Това, което лично аз долавям, е че EDT е по-... "juicy" така да се каже, а EDP като че ли стои по-сух някак. Това, което знам, е че и двете версии биха се харесали на бъдещата притежателка, по-скоро ме интересува коя от двете е по-добре като трайност и интензивност. Аз лично не можах да преценя. Нямам задълбочен поглед върху този парфюм, майка ми го е ползвала навремето, но след реформулациите ми се струва, че актуалните версии са някакво бледо подобие на първообраза, така че се надявам ползвалите актуалния му вариант малко да ми помогнат. Благодаря много на всички, които биха се ангажирали с някакво мнение!

# 620
  • Мнения: 357
Проверих цените в сайта и ги сравних с тези в Enzo.bg, разликата е голяма. Например Mancera - Gold Intensitive Aoud от 120 ml в германския сайт струва 130 евро, а в Енцо - 139 лева, при разфасовката от 60 мл картината е същата /82 евро - 93.90 лева/. Питам се дали Enzo.bg предлага оригинален продукт?

# 621
  • София
  • Мнения: 2 512
Проверих цените в сайта и ги сравних с тези в Enzo.bg, разликата е голяма. Например Mancera - Gold Intensitive Aoud от 120 ml в германския сайт струва 130 евро, а в Енцо - 139 лева, при разфасовката от 60 мл картината е същата /82 евро - 93.90 лева/. Питам се дали Enzo.bg предлага оригинален продукт?
Ако имаш питанка и се чудиш, по-добре поръчвай от германския сайт направо Peace
Скрит текст:
Наистина е много досадно това постоянно разнищване на сайта, който се използва от много хора и от който много хора са доволни. Какъв е смисъла, питам аз???  ooooh! Ако някого нещо го смущава, ами не пазарувайте! Освен това има отделна тема за този сайт.

# 622
  • Варна
  • Мнения: 276
привет, групичка! кажете ми моля от кой сайт поръчвате парфюми? много и различни ми излизат, но искам да е наистина оригинален! благодаря ви!

# 623
  • Пловдив
  • Мнения: 5 950
Ето темата за българските сайтове
http://old.bg-mamma.com/?topic=995763.msg35558912#msg35558912

Английски сайтове - Escentual, Feelunique, Debenhams, Selfridges. Има разбира се и други.

# 624
  • Мнения: 2 874
Честита Баба Марта!
Много здраве, късмет и красиви парфюмни емоции!

На мен м. Март ми започна от ароматно, по-ароматно!
Вчера бях на парфюмна среща с една прекрасна парфюмна фея.  Hug  bouquet Запознах се с нови за мен аромати, плюс няколко зъбати бабки заразкош.  newsm47 Надишах се за цял месец напред и се сдобих с ей тоз красавец - https://www.fragrantica.com/perfume/Herm-s/Hermessence-Iris-Ukiyo--10514.htm, в която се влюбих от първо помирисване. Разкошно ми седи, днес го носих и в студа и влагата беше направо приказка, чувствах се като Ледената Кралица.  smile3521
Днес пък от размяна с  друга ароматна прекрасница  ми пристигна - https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Shalimar-Souffle-de … m-2014-26132.html  newsm51 заедно с пробичка на Tom Ford Soleil  https://www.fragrantica.com/perfume/Tom-Ford/Soleil-Blanc-34893.html  newsm53

Като си посъбера акъла ще пиша повече, че в момента съм в парфюмна нирвана.  #Crazy

Последна редакция: пт, 02 мар 2018, 19:24 от Sysly

# 625
  • Варна
  • Мнения: 276
Ето темата за българските сайтове
http://old.bg-mamma.com/?topic=995763.msg35558912#msg35558912

Английски сайтове - Escentual, Feelunique, Debenhams, Selfridges. Има разбира се и други.


lili, благодаря много! bouquet и понеже съм болна и не ми е хич мартенско, забравих   Честита Баба Марта! бъдете здрави и много щастливи!

# 626
  • Мнения: 10 015
Честита Баба Марта, парфюмни! bouquet

Празнувах с Girl of Now. Heart Eyes Купих го точно преди седмица и го носих плътно всеки ден и всяка вечер, нощем, след тренировка....нон стоп.
Преполових 50мл! Crazy Никога не ми се беше случвало такова нещо! Не съм го пила, заклевам се!:lol: Ароматът не е слаб, но никой не се оплака. Не получих и комплименти обаче, но май на хората им писна да ми коментират парфюмите.

Днес е адски студ и посегнах към Alien Essence Absolue, абсолютната ми любов. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Парфюмно щастлива съм и ми е добре.

Щастлив празник и утре! bg

# 627
  • Мнения: 652
Днес времето ме възпрепятства да си върша обичайните дейности и реших да тествам https://www.fragrantica.com/perfume/Viktor-Rolf/Flowerbomb-Nectar-48062.html  ин витро, тоест в домашни условия само.
Първо да кажа, че много харесвам ЕДП, обаче нямах търпение да го свърша. Когато се влюбих в него някога, беше наситен и интензивен аромат, за който мечтах страшно много време преди да го придобия. Само че някой някъде през годините го осакати значително, и в крайна сметка сега /и това, което аз имах/ е една леко сладникава водица, нетрайна, но все така скъпа. Тъжна история, която сполетя маса парфюми.
Когато видях, че е излезнала Нектар версията, страшно се зарадвах, още повече, че е в Eau de Parfum Intense издание. Пък и с този gunpowder в нотките съвсем ми се изостри любопитството.
И съвсем случайно получих семпълче, подарък от ибей продавач.Smiley
Сега за аромата: първоначално е като удар в зъбите с торба, пълна със захарен памук. Обаче ми харесва; обичам аромата на захарен памук и горена захар, нищо, че в парфюмен вариант понякога е too much.
За съжаление, тази вкуснотия изчезва бързо и от там насетне започва да се вихри един ми ти ЖАСМИН, който може да удуши и кон. Мога да се закълна, че това е абсолютно същият жасмин, който присъства в Hypnotic Poison EDP. Ако подуша двата парфюма едновременно на този етап от развитието им, няма да открия никаква разлика.
Което не е лошо, ама защо бе, Викторе, защо бе, Ролфе?! Не можахте ли да измислите нещо по-авторско?
Както и да е... Натам нещата не са много поетични също - обичайното пачули, ванилия, тонка. Пак не е лошо, ама експлоатирано до припадък.
Интензитетът на парфюма е феноменален - хората, които не обичат силни аромати, да внимават при проба.Simple Smile
Трайността също ми се вижда повече от добра.
В крайна сметка не е лош парфюм, но не е нито оригинален, нито мога да кажа, че е просто по-силна версия на ЕДП - не е; имат прилики, но на мен ми липсват доста неща от първообраза.
Нямам търпение да го понося и навън, за да видя как ще се държи.

# 628
  • Мнения: 794
Очарована съм да споделя мнението си за новия Eliee Saab le parfum in white.Силен,цветен,леко сладък и има обичайната нотка на марката.Усеща се лека сапунена нотка,но съвсем леко и срамежливо.Уби ме с трайност.На моята кожа 9 часа!!! Към парфюма подаряват и някаква си там гривна,на нея пише in white.Напоследък дават подаръци към ароматите,на новия Айгнер имало ключодържател.Това е май някаква нова мода.Като изключим тази нова моя любов,в това време не знам какво ми се носи и това е.Даже кристал ноар,който обичам повече от себе си не ме радва.

# 629
  • Козлодуй
  • Мнения: 772
Sensual orchid LM
Днес се опивам от този разкош...Broken Heart
Дълбок, женствен, наистина чувствен аромат. Де да имах дар-слово да го разкажа...

Общи условия

Активация на акаунт