СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 10

  • 126 653
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3
Здравейте. Моля за съвет и инфо от родители на деца в 8 клас в СМГ. Да предположим, че детето има достатъчен бал да влезе в паралелката с немски... От какво ниво започва изучаването на езика? Колко добра е подготовката по него до 12 клас и с какво ниво се излиза? Същият ми въпрос е и за паралелката с английски. Питам, защото дъщеря ми има в момента В1 по немски и много слаби познания по английски. Кое мислите, че е по-добре? Да се напъне за немската паралелка и да учи английски в школа или да влезе в английска, а немският да го учи в школа до С1?

# 721
  • Мнения: 6 918
Аз не съм с дете в осми клас, но ще отговоря за нещата, които зная.
Във всяко училище избрало риче и ииче (това са двата варианта за изучаване на език за бъдещите осмокласници АЕ риче и НЕ ииче) изучаването на езика започва от нула (такава е учебната програма на мон, не е избор на конкретното училище) и би трябвало да завърши поне на В2.1. Нито един випуск все още не е завършил по новите учебни програми (най-големите са девети клас в момента) и едва ли могат да Ви кажат с какво реално ниво ще се завърши в 12-ти клас.
На въпроса кой език да изберете мога да споделя нашето решение, понеже сме в сходна ситуация: моята дъщеря към момента е с ниво В1 по АЕ и аз предпочитам от осми клас да започне с нов език, а АЕ да си го завърши на външна школа.

# 722
  • Мнения: 9
Здравейте!
Кой учител бихте ми препоръчали за курсовете в Смг за 3 клас?
Благодаря ви предварително!

# 723
  • София
  • Мнения: 9 098
Мария Томова и Надя Кръстева са страхотни преподаватели.

# 724
  • Мнения: 4 242
При тях ще трябва да се наредите през нощта май ако сте посещавали във 2 клас.

# 725
  • София
  • Мнения: 982
Аз лично се съмнявам, че след първата седмица ще има места при тях.

# 726
  • Мнения: 197
Здравейте!
Кой учител бихте ми препоръчали за курсовете в Смг за 3 клас?
Благодаря ви предварително!
При препоръчаните (най-желаните) местата ще се запълнят до обяд на ден 1-ви от записването. Потърсете информация при кого да не се записвате.... 

# 727
  • Мнения: 9
Мнението ви за Ваня Данова?

# 728
  • Мнения: 7 216
Мнението ви за Ваня Данова?
Като че ли няма много мнения за този преподавател.
Пуснете търсачката, ако не получите отговори тук.
Успех!

# 729
  • Мнения: X
Дъщеря ми се пробва да ходи на курс по математика при нея във 2 клас в Междучасие. Изтрая я точно 3 пъти. От учителите, които повишават тон е. А дъщеря ми не се сработва с такива. В час решаваха 3-5 от най-лесните задачи, а за домашно оставаха трудни с елементи, които не бяха отработени в час. Пишех домашни заедно с детето.
В момента доизкарва курс в 3 клас при Данков и иска да се запише и догодина. И казва за него, че така обяснява и най-трудните задачи, че да ти се струват супер лесни. Това за пример, че явно проблемът не е в детето.
Но подчертавам, че това са впечатления от курсовете.

# 730
  • София
  • Мнения: 610
Моят син посещаваше при нея курс в СМГ за трети клас. Като цяло не беше доволен, редовно не беше до написал, не разбрал и т. н. В четвърти клас го преместих при друг преподавател и нещата коренно се промениха. Аз също мислех, че проблемът е в детето, но после и от други родители разбрах, че по-скоро госпожата не обяснява на достъпен език за деца на такава възраст. Доколкото знам обаче с гимназистите положението е различно.

# 731
  • Sofia
  • Мнения: 276
Подкрепям не до там положителните коментари за Данова. Посещаваме целогодишен курс при нея. детето споделя, че не обяснява много, доста е hard, фокусира се основно върху изявените деца, а останалите..... каквото прихванат.

# 732
  • София
  • Мнения: 1 315
Здравейте, някой има ли информация кои учители по МАТ и БЕЛ ще поемат тази година 5-токласниците ?

# 733
  • Мнения: 7 216
Здравейте, някой има ли информация кои учители по МАТ и БЕЛ ще поемат тази година 5-токласниците ?
Вижте кои учители извеждат 12-окласниците.
Най-вероятно те ще поемат петите класове.

# 734
  • Мнения: 6 918
Здравейте, някой има ли информация кои учители по МАТ и БЕЛ ще поемат тази година 5-токласниците ?
Вижте кои учители извеждат 12-окласниците.
Най-вероятно те ще поемат петите класове.
Така ли? И по математика? Колко точно е вероятно?

Общи условия

Активация на акаунт