Грубости в детската градина - какви смятате, че трябва да са последствията?

  • 12 165
  • 135
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 36 541
Акушерката е била прекалено тъпа и дива, за да разбере, че я снимат. Тя е осъдена на 18 години затвор, но мисля, че делото още тече на по-горна инстанция (родителите настояват за доживотен).
Ако се наложат строги правила за поведение и те се спазват, това ще възпре изблиците на насилие - не е нужно склонните към насилие да се превъзпитават, достатъчно е да ги е страх от закона.

Както казах - не смятам, че родителите трябва да имат достъп до видео наблюдението по всяко време, а само в случай на проблем.

# 16
  • Мнения: 1 267
И преди в други теми съм писала, че като студент съм работила доброволно в детска градина посещавана от деца лишени от родителски грижи. Не можете да си представите за какво става въпрос. На какво съм се нагледала за този месец това, което е на записа е като комедия. А тези деца няма и на кого да се оплачат. Тогава проумях, че българинът не е добър човек.

Напротив наясно съм и мога да си представя,но въпросът е че съм безсилна.
deskatta ако ти нямаш време може друг родител да забележи че някой се гаври с твоето дете.Какъв е проблема да се гледат децата то всеки ще си гледа неговото.Какво толкова ако някой гледа всички ще са родители?
Oceans да болно е задължително трябва да ходят при психиатър 1 път седмично и да пият ксанакс профилактично или розово хапче

Знаеш ли кое е най-гадното? Че съм се оплакала, подала сигнал и нищо! Точно като случая в Габрово! Прикриват се един друг!

# 17
  • Мнения: 516
Акушерката е била прекалено тъпа и дива, за да разбере, че я снимат. Тя е осъдена на 18 години затвор, но мисля, че делото още тече на по-горна инстанция (родителите настояват за доживотен).
Ако се наложат строги правила за поведение и те се спазват, това ще възпре изблиците на насилие - не е нужно склонните към насилие да се превъзпитават, достатъчно е да ги е страх от закона.

Както казах - не смятам, че родителите трябва да имат достъп до видео наблюдението по всяко време, а само в случай на проблем.

Ок в случай на проблем.Някои деца могат да бъдат заплашени и нищо няма да споделят ще си променят поведението.Когато отидете ,ще ви питат детето оплакало ли се от някой ?Ще кажете не не е казало какво му има.И ще ви кажат еми няма какво да се притеснявате всичко е наред.Аз не си давах сметка какво е станало с моето дете но сега ми се изясни картината след толкова много години но последствията са за наша сметка вече 19 годишна.И лопатката и от изкълчване е като гърбица на гърба.Това е станало от силното дърпане но си остава така за цял живот.Кой е бил.кога е станало няма как да се разбере.А какви психически последствия е имало само децата си знаят.Според вас защо едно дете ще ходи наакано всеки ден ? Много пъти се е прибирала на 3,4,5 г  вазраст беше я старах и от мен гледаше ме плахо мълчеше.Синините се виждат а психическият тормоз?Категорично съм за постоянен достъп,както казвате така или иначе нищо няма им повлияе.Поне така родител ще прецени че тази детцка градина не е за неговото дете и ще го премести.Имаме право на избор.Плащаме им заплатите,не им плащаме да малтретират децата ни.Когато нещо се изска от родителите те събират пари ,ако нямат в момента ще платет по-късно,но как ще върнат нещата те когато са наранили децата.Пак ще се повторя ПСИХИЧЕСКИ ТОРМОЗ остава и травмира децата за цял живот.Как ще ви го възстановят това? Стане случай и се почне писане тюхкане вайкане и накрая какво пак нищо.Много строго наказание трябва да има при открито нарушение,поне малко ще се съобразяват.И не да се сложат за фаца тук там камери и да заведат детето там където знаят че няма за да приложат насилие.Не биха ми издържали нервите ако видя че някой тормози детето ми такъв човек заслужава да се прибие,но системата ще е срещу нас както винаги.Престъпници свободни а хора борещи се за правдата наказани.

# 18
  • София
  • Мнения: 16 202
Понеже сме истински либерасти - прочетете Наказателния Кодекс, за да се убедите - психическият тормоз и леките телесни повреди не са криминализирани (НК определя глоба от 100 до 300 лв) - и всъщност никакви последствия няма да има. Учителките ще започнат работа в друга детска градина.

Камерите сами по себе си единствено заснемат факт, Няма ли натиск за промяна на Наказателния кодекс към криминализиране на насилието към деца, жени и изобщо хора, нищо няма да се промени. Продължавайте да си плюете по Истанбулската Конвенция, пък после се възмущавайте от насилието към децата ни.

# 19
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 292
Това безобразие се случва за пореден път.Не е от вчера.
От години е и всички го знаят.
Условията в градината са ужасни.Не е нормално в една група да има 37 деца и 1 госпожа.Не мога да си представя какво е да прекараш целия си ден в една стая с още 37 човека. И на всичкото отгоре госпожата да ти крещи и да те удря.Горките деца..Не бих си оставила детето при такива условия.
Би трябвало да се намали броят на децата в групите и да се увеличи персонала.Да има камери навсякъде.
Но тогава пък ще се увеличат таксите и пак ще има недоволни.


# 20
  • Мнения: 36 541
Проблемът може понякога да си проличи и без детето да се оплаква - примерно ако видимо е депресирано или пък ако е наплашено и сънува всяка вечер кошмари. Разбира се, може видеозаписите да се преглеждат периодично от психолог (нещо като профилактика) - но как може да се гарантира, че психологът ще е съвестен?

Може би агресорите търпят отговорност не по НК, а по Закона за закрила на детето. Не съм сигурна - това е въпрос по който не мога да говоря, без да проверя.

П.п. попрегледах го - налагат се глоби (когато няма престъпление по НК). Не съм сигурна дали ще може да упражнява професията си - това вече трябва да се търси в трудовото законодателство, но по принцип има такива наказания за някои професии.

Последна редакция: пт, 02 фев 2018, 14:44 от Petia Ivailova

# 21
  • Мнения: X
Камерите със сигурност помагат. Откакто сложиха в нашето училище камери, побоищата между децата и грубостите от страна на учителите драстично намаляха. В ДГ също има камери във всяка група, директорката ги гледа. Една учителка беше уволнена на следващия ден, след като удари шамар на дете в групата на дъщеря ми, макар че случаят беше изолиран, а учителката - провокирана до крайност.
Съгласна съм, че родителите трябва да имат право на достъп до записите. Вярно е, че понякога децата се страхуват да споделят, обаче всяка майка си познава детето и различава признаците на стрес. За да се покрие едно престъпление при наличие на записи, трябва да има сериозна организация и технически умения.
Обществото ни по принцип има нетърпимост към тези неща, и ако се разчуе, реагира.
Съгласна съм, че насилието над деца, особено в детски заведения и училища, трябва да е криминализирано. И няма нужда да е в комплект с други спорни разпоредби.

# 22
  • София
  • Мнения: 28 667
Според мен имаме голяма търпимост към насилието. За съжаление. И нека, ако случайно насилието срещу децата се криминализира,  това да се отнася и за домашното насилие срещу тях.

# 23
  • София
  • Мнения: 16 202
Единствено Наказателният кодекс съдържа криминализираните деяния. Законът за защита на детето и Законът за защита от домашно насилие  нямат наказателно действие, в него се описват "порицания".

# 24
  • Варна
  • Мнения: 36 641
Май още има. В новините пишат, че още подобни записи от същата градина са излезли наяве.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 260
Аз само не разбрах кой и как ги е правил тези записи, че и още има. Къде е била скритата камера?

# 26
  • Мнения: 36 541
И аз не разбрах кой е направил записите. Май това е някаква мистерия - https://www.zonaburgas.bg/zapisat-s-nasilieto-v-detska-gradina-b … varlen-s-flashka/
Със сигурност учителката от записа ще бъде наказана - най-малкото защото се вдигна много шум. Наистина трябва да се предвидят по-адекватни наказания от административните (т.е. глобите).

# 27
  • Мнения: 9 672
Kaкво значение има как е направен записът? Скрита камера в играчка, предмет и т.н. На кого му пука?
Видно е, че някакви психясали жени насилват деца - удрят ги, влачат ги, мачкат психиката. Или някой си е помислил, че това са специално наети актриси и актьори?
Толкова е просто всичко, не знам защо го правим сами сложно.
Незабавно уволнение, забрана да се практикува професията, ефективна присъда 3 до 5г. и най-вече НУЛЕВА толерантност от страна на обществото.
Утре тези същества, като си търсят нова работа, да се сблъскат с "Не можем да ви наемем, вие бихте уронили престижа ни!". Да видим дали няма да се научат и да се изчисти сферата.

Но това, за жалост, никога няма да се случи. Обществото ни все още масово смята, че боят изгражда... и повече се вълнува от жени с пишки и мъже с женски пишки. И утре ще коментира това, а тормозът върху деца ще е забравен.

# 28
  • Мнения: 5 903
Да си го кажем направо- лошото отношение в детските градини и в родилните отделения не са от днес.
И докато родилките вече си плащат и отношението в такъв случай е добро, то децата все още не са започнали да възнаграждават "възпитателите" си и по тази причина същите си позволяват тези безобразия.
Аз лично помня, че по мое време съм ходила със свито сърце на детска градина при някои учителки. И то при положение, че не съм от най-чувствителните души.
Когато детето ми беше малко посещаваше детска градина с огромно удоволствие, защото имаше прекрасни учители, само една от лелите се опита някои неща, но с едно изсъскване от моя страна влезе в пътя и до края се държеше повече от добре.
С днешна дата, нищо не се е променило.
Директорите нехаят, децата плачат, камери записват, но все ще се намери някоя въшла (без извинение), да се държи зверски.
На детските учители, ако не им харесват детски крясъци, детски капризи и изобщо деца, нека да си ходят в къщи.
Едно уволнение съвсем не е достатъчно.
Трябва да има съд за такива и минимум парично наказание.
Нали уж децата са цветята на планетата, бъдещето и не знам си още какво?!
В нашето общество всяко дете може да бъде без проблем малтретирано, живо изгорено и изнасилено.
Държавата нехае, няма наказания и не се иска сметка за тези чудовищни деяния...
Да си дете в България е най-тежкото наказание.

# 29
  • София
  • Мнения: 28 667
Прекалено голяма толерантност към насилието имаме. Въображаемите гейове вадят очите на някои, но и във форума, и извън него, е пълно с родителки, които пошляпват децата си, обиждат ги и обясняват колко било нормално да си изпускат нервите... Това насилие е много по-често срещано, отколкото насилието в детските градини. Една учителка ще бъде уволнена, и това е добре, но кой ще уволни родителите, които правят същото като нея?

Общи условия

Активация на акаунт