Аз също не смятам, че заплащането трябва да се ползва като оправдание. Да, ниско е, но все пак започването на тази работа е информирано решение и подобно отношение е недопустимо.

Трябва да се намали броя на децата, но това изисква не само пари за заплати, а и материална база, която в големите градове е недостатъчна.

Казвала съм, че тук далеч няма такива условия в детските градини. Помещенията са малки, няма спалня, не се предлага храна. Таксата е $100 и нагоре на ден.  Държавата поема част, според дохода, но реално само неработещи могат да се класират за финансова помощ.  Заплащането на служителите също е ниско, в сравнение с други сфери.

Не съм чувала тук за насилие над децата, но има доста случаи на небрежност. Преди две години педофил беше извел две деца и ги беше насилил. Не бяха и разбрали, докато полицаите не бяха отишли там. Имаше и удавено в басейн дете в "семеен" детски център. Преди седмица дете беше излязло и го бяха намерили да се лута по оживена улица - на 3 години е детето.

Надявам се, че както и в БГ, така и тук, това са единични случаи, а не масови, но определено контрол трябва да има.