Грубости в детската градина - какви смятате, че трябва да са последствията?

  • 12 168
  • 135
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 592
Директорката уволниха ли я в крайна сметка?

# 121
  • Варна
  • Мнения: 36 784
И аз ще изкажа еретичната мисъл, че ако се вдигнат таксите това може да подобри донякъде нещата. Тогава могат да бъдат и по-малко деца в група, с повече персонал.

# 122
  • Мнения: 9 196
И аз ще изкажа еретичната мисъл, че ако се вдигнат таксите това може да подобри донякъде нещата. Тогава могат да бъдат и по-малко деца в група, с повече персонал.

Заплащането е ВЕЧЕ договорено. Въпросните са започнали работа при тези условия. Не може, всеки път, когато решат, че не ги устройва да бият хора и то малки беззащитни хора. Като не им изнася - напускат. Тогава вече, могат и да се вземат някакви мерки, ако стане повсеместна липса на персонал. Но боя няма нищо общо с таксите!

За групите, които са пожелателни - могат да се въведат диференцирани такси, както е навсякъде по-света. За групите, които са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ, изобщо не трябва да има такси, както е навсякъде по-света. Така или иначе, боя е неприемлив, дори да работиш, като доброволец някъде.

# 123
  • Countryside
  • Мнения: 11 645
Salsisha, естествено че боят е непривмлив, независимо за какво говорим. Естествено, че заплащането вече е уговорено. Става въпрос, че ако се повиши заплащането, професията ще стане желана и ще се упражнява от хора, които искат и могат да работят с деца. Съответно по-голям наплив към дадена професия дава и по-голямо поле на подбор на кадрите. А и самите кадри са мотивирани. Оттам и качеството на работата се повишава.

# 124
  • Мнения: 9 196
Salsisha, естествено че боят е непривмлив, независимо за какво говорим. Естествено, че заплащането вече е уговорено. Става въпрос, че ако се повиши заплащането, професията ще стане желана и ще се упражнява от хора, които искат и могат да работят с деца. Съответно по-голям наплив към дадена професия дава и по-голямо поле на подбор на кадрите. А и самите кадри са мотивирани. Оттам и качеството на работата се повишава.

Спорен въпрос. Защото таксите, които се плащат в момента са административни. Яслите и градините не са на самоиздръжка, те са финансирани от министерствата си и общините. Таксата няма пряка връзка със заплатата на персонала.

Когато се повиши критичността на обществото, ще спрат да взимат/държат на работа престъпници и може би ще променят и заплащането, дали от такси, дали от други източници, винаги има начин. Но едното няма общо с другото.

# 125
  • Варна
  • Мнения: 25 311
Ама сумите, които плащаме за градина какво общо имат със заплатите на персонала? Училищата са безплатни, там какво следва да се направи, за да има читави учители, мотивирани да работят с деца?

# 126
  • Мнения: 9 196
Ама сумите, които плащаме за градина какво общо имат със заплатите на персонала? Училищата са безплатни, там какво следва да се направи, за да има читави учители, мотивирани да работят с деца?

Именно ...

# 127
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Камерите не са за да свиква или не някой с тях, а за да не си измиват ръцете с - детето си измисля, синината му е щото падна, всички деца реват, ще свикне и т.н.

# 128
  • Мнения: 2 383
Като им увеличат заплатите, ще почнат да бият и родителите на децата.
Друг е въпроса, че навсякъде се ценят финансово и/или морално не хората, които работят, а тези които са с "връзки"... Та тези с "връзките" / и не само /и бият, и крещят - по всички етажи на институциите.

# 129
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 328
Ако таксите станат 200-300лв.броя на децата в групите ще намалее.

# 130
  • Варна
  • Мнения: 25 311
Е, айде сега , това изобщо не подхожда на бг стандарта. То и бензина ако стане 10 лева ще решим проблема с трафика, ама не е там работата.

# 131
  • Мнения: 325
Работила съм с деца в смесена гр,от 3 до 5годишни,е няма такъв ужас,26 деца на различна възраст,малките рев до небесата ,големите трябва да учат,и ти с сам с  една леля,която не винаги е на мястото си.Млада съм и съжалявам ,че учих това,най неблагодарната професия да си учител.Събалявам, че го казвам,не защитавам и не оневинявам никого но , който не е бил на място с 26 ревящи хлапета не знае какво е! Също като майка,не бих била съгласна да скубят детето ми ,защото ми казва,че се е случвало,така чемонетата има две страни!!!

# 132
  • Мнения: 9 196
Работила съм с деца в смесена гр,от 3 до 5годишни,е няма такъв ужас,26 деца на различна възраст,малките рев до небесата ,големите трябва да учат,и ти с сам с  една леля,която не винаги е на мястото си.Млада съм и съжалявам ,че учих това,най неблагодарната професия да си учител.Събалявам, че го казвам,не защитавам и не оневинявам никого но , който не е бил на място с 26 ревящи хлапета не знае какво е! Също като майка,не бих била съгласна да скубят детето ми ,защото ми казва,че се е случвало,така чемонетата има две страни!!!

А защо са ревящи тия деца непрекъснато?

# 133
  • Sofia
  • Мнения: 4 106
Майка ми поради липса на алтернатива работи преди години в детска градина и мога категорично да заявя, че не е навсякъде подобно отношението. Не са си позволявали грубости - ако имат проблеми говорят с родителите. Бой и обиди са категорично забранени. Не се оплаквайте от таксите - има доста държави в Европа където детските градини са безплатни. Никой не оправдава държанието на тази учителка - ако записа е достатъчен би било редно да стигне до съд за да се спре безумието в детските градини.

# 134
  • Мнения: 9 196
Майка ми поради липса на алтернатива работи преди години в детска градина и мога категорично да заявя, че не е навсякъде подобно отношението. Не са си позволявали грубости - ако имат проблеми говорят с родителите. Бой и обиди са категорично забранени. Не се оплаквайте от таксите - има доста държави в Европа където детските градини са безплатни. Никой не оправдава държанието на тази учителка - ако записа е достатъчен би било редно да стигне до съд за да се спре безумието в детските градини.

E те на 5 години започват училище. Не само, че не е платено, ами купуване на учебници и подобни не съществува. Единствено купихме униформа на символични цени - два пъти по-ниски от униформите в България. Дори обяда е безплатен и не е суха филия с долнопробна лютеница. За двете години преди училището имаше избор на детска градина - с различни такси, според доходите има и частично или напълно финансиране на таксите. И изобщо ...

Общи условия

Активация на акаунт