Грубости в детската градина - какви смятате, че трябва да са последствията?

  • 12 172
  • 135
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 22 036
Камерите са някакво решение, ако има механизъм да се проследяват записите от независима страна. Няма как да се даде достъп на родителите, защото те не могат да наблюдават само собственото си дете. Няма и как да сме сигурни, че бащата на някое дете не копира записа с не много чисти цели.

Не съм съгласна и да се оправдава насилието с натовареността. Не, че не се отразява психически, но материалната база и условията в БГ градините са в пъти по-добри от тези в чужбина. Това предразполага към по-лесно отглеждане на децата.

Мен ме впечатли наглостта на възпитателката, която обясняваше как нямало нищо нередно.

# 91
  • В Космоса
  • Мнения: 9 884
Даунче, може ли линк, да я видя тая пачавра какво обяснява.

# 92
  • Варна
  • Мнения: 25 327
Имам съмнение, че камерите ще спират такива действия само в началото, после хората ще свикнат с тях и ще продължават както и преди.
Точно така е, камерите не спират дълготрайно, а само временно, после хората свикват. Няма значение дали е в детско заведение, офис, вкъщи или в градинката.
Това не го разбрах, как така хората "свикват"? Родителите ли ще свикнат да си гледат децата бити?
Щото и аз "свикнах" да има камери на работното ми място, но не правя нищо нередно там.

# 93
  • София
  • Мнения: 62 595
кое точно  не разбра и как дойде това за родителите, дето ще свикват да гледат децата си бити? Хората, които са под камерите свикват. И няма значение дали правят или не правят нередни неща, това със свикването е извън мисълта "Правя лоши неща, затова трябва да внимавам". Просто свикват. навсякъде, включително и ти си свикнала, а е много вероятно, ако имаш достъп до записите, да видиш неща от своето поведение, които дори не можеш да си представиш, че правиш. Това го пиша като общо положение, безпристрастно. Хората свикват и в един момент напълно изключват, че има камери.

# 94
  • Мнения: 13 092
Чудно ми е е, ако някой татко на някое пострадало детенце хване тази възпитателка и и покаже какво е да малтретираш някой по-слаб, дали пак ще и се струва много редно. 😒

# 95
  • София
  • Мнения: 62 595
Тогава той ще бъде с жалба в полицията, ще има вадене на медицинско и ще го съдят за побой. Така не само няма даа получи справедливост за страданията на детето си, а и ще го влачат по съдилища и нищо чудно да го осъдят. Не е това начинът, макар да е размираемо търсенето на възмездие.

# 96
  • Мнения: 13 092
Да, права си. Дано все пак има справедливост и си получат заслуженото тези пишман възпитателки. Не мога да го преживея това, да си пращаме децата на градина мислейки дали някоя кисела жена няма да ги нарани по някакъв начин. Толкова е жалко, не мога да повярвам до къде сме стигнали в злобата си.

# 97
  • Мнения: X
Ужасни учителки и лелки в детската градина е имало винаги. Моята беше такава, а съм била в ДГ преди повече от 30 години.
Няма как, трябва да има всеобща бдителност. Камерите помагат, колкото и да се свиква с тях. Друго си е, като има доказателство.
При наличие на проблем с детето записите могат да се преглеждат от родител в присъствието на независим свидетел, директорката и заинтересованата учителка и да се изготвя съответен протокол. Така ще се избегнат злоупотреби с тези записи.
При нас поне, може би защото директорката е изключителна жена, не се е налагало родителите да се борят за правата на децата си да не бъдат тормозени.

# 98
  • Мнения: 3 662
С камерите се свиква да, обаче те са необходими, за да се следят тези, които работят, как работят.
И в случай, че не работят както трябва да си понесат последствията.
Освен това съм далеч от мисълта, че никой в детската градина не е чувал какво се случва в групата. Учителките се правят на ни чул, ни видял. Сигурна съм че всички са били наясно с поведението на колежките си. И няма извинение за тяхното поведение, нито на директорката.

# 99
  • Мнения: 22 036
Даунче, може ли линк, да я видя тая пачавра какво обяснява.

Акашче, някъде в темата имаше линк към репортажа. Много съм зле с търсенето.Но тя отричаше, че имало насилие.

# 100
  • Варна
  • Мнения: 25 327
С камерите се свиква да, обаче те са необходими, за да се следят тези, които работят, как работят.
И в случай, че не работят както трябва да си понесат последствията.
Ами именно! Ако за всяко подобно провинение последва уволнение какво? Ще свикнат да ги уволняват всеки месец ли? Да, ще свикнат да не се притесняват от камерите! Толкоз! Но и ще си правят сметката как се държат!

# 101
  • Мнения: 620

Лично аз залагам, че родител е поставил камерата, но в името на сигурността на детето си, не се разкрива кой точно е.

Та и в този случай мисля, че камерата е в предмет, поставен върху шкаф или на стена.

Най-вероятно камерата е поставена от вътрешен човек. Т. нар. "учителка" е била под крилото на директорката, лансирана от нея, както стана ясно, препоръчана, след което и наградена на местно ниво. Съответно наблюдаваме ответната реакция на непознатия, но добре запознат с работната обстановка колега, вероятно неглижиран, потискан и явно решен да развее кирливите ризи на уважаваната шефка и любимите и подопечни.
Директорката е била абсолютно наясно относно методите на възпитание и обучение в градината, срамота е да се обяснява, сякаш е пред "ония 80 %" и да си вярва, че някой и вдява.
Камери непременно! Навсякъде, където се работи с деца! Не по коридорите, а в стаите, занималните, физкултурните салони, столовите, във всички общи помещения. Пък нека се "свиква"...

# 102
  • Мнения: 9 709

Лично аз залагам, че родител е поставил камерата, но в името на сигурността на детето си, не се разкрива кой точно е.

Та и в този случай мисля, че камерата е в предмет, поставен върху шкаф или на стена.

Най-вероятно камерата е поставена от вътрешен човек.

Да, снощи се появиха и новите клипчета и камерата е на другата стена/шкаф. По-вероятно е да е поставена от вътрешен човек със свободен достъп до помещенията.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 25 327
Къде са тези нови клипчета, нищо ново не съм видяла, освен първоначално изнесеното.

# 104
  • Мнения: 9 709
Къде са тези нови клипчета, нищо ново не съм видяла, освен първоначално изнесеното.

Мисля, че лично аз ги гледах в късната емисия новини на Нова. Сега ще потърся и ще редактирам поста.
Ето: https://play.nova.bg/programi/novinite-na-nova-kusna-emisiya
Анонса почва с това, а от 3:05 мин е самата новина. На 5та мин камерата е в друга позиция.

Общи условия

Активация на акаунт