С какво ви дразнят свекървите - тема 92

  • 94 118
  • 753
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 19 249
Цитат
Моят, по-палавият, при мен и баща си си е цепил главата два пъти най-малко. При баба си не.  Ся не смея да се включа по темата.[
Така де, тук няма място за безотговорни родители Joy Моят син също е декориран симетрично от двете страни на челото, и двата пъти в мое присъствие. Е, не си съдрах ризата от мъка.

# 121
  • Мнения: 1 495
Моята свекърва често ме подразва с някоя реплика, споделям с някой и ми минава. Но онзи ден сутринта стана дума, че кумата ми няма да иска да има трето дете (а ние имаме три) и тя възкликна "браво, няма да ми се прави на "дойна крава". Аз шокирана отвърнах "е , аз на дойна крава ли се правя" и не последва отговор Sad. Не мога да разбера какъв и е проблема, много обича и тримата. Дъщеря и кърми по-дълго от мен. Единственото, което мисля, че я дразни, че ревнува, например като бебето ме види, че се отскубва и иска да дойде при мен.

# 122
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Моята свекърва често ме подразва с някоя реплика, споделям с някой и ми минава. Но онзи ден сутринта стана дума, че кумата ми няма да иска да има трето дете (а ние имаме три) и тя възкликна "браво, няма да ми се прави на "дойна крава". Аз шокирана отвърнах "е , аз на дойна крава ли се правя" и не последва отговор Sad. Не мога да разбера какъв и е проблема, много обича и тримата. Дъщеря и кърми по-дълго от мен. Единственото, което мисля, че я дразни, че ревнува, например като бебето ме види, че се отскубва и иска да дойде при мен.
Просто си е нетактична. Дефакто тя проблем няма. Проблемът е за хората около нея, които трябва да свикват да търпят изцепките й.

# 123
# 124
# 125
  • София
  • Мнения: 7 673
Дано има редактор на детските книжки на тази снаха.  ooooh!
Скрит текст:
напреднал стадии
инжинерно-проектантска дейност
Някой дами

# 126
  • Мнения: 485
Това с повръщанията ми е до болка познато. С малката имахме такъв проблем. Говоря за повръщане на "фонтан". Даже и до спиране на дишането се стигна, линейки, болници... Слава Богу, че отмина! Спасението ми докато спи беше една подложка, която се слага под матрака и издава звуков сигнал, ако за повече от 30 секунди не отчете движение /дишане/. Иначе в тези периоди, когато е будна, съм ходила с нея до тоалетната. Ако се е налагало да слизам да отварям /в къща сме, на втория етаж/, винаги я взимах със себе си, дори и да спеше. Аз лично съм "за" да се направи всичко възможно, за да се избегнат инциденти.

Когато човек не знае или не побира нещо, най-лесно му е да сложи етикет,  разпознаваем за него.

На Лято отговарям, от снощи, за видеобебефона.: Както и други писаха, има бебета, дето повръщат. Нееднократно. През деня не ми беше проблем да го наблюдавам. През нощта-да.
Ужасявах се от мисълта, че докато спя, ще се обърне по гръб и ще повърне. Честно казано, вече не мога да си представя, спяла ли съм наистина или не. И съзнанието ми, и несъзнанието ми бяха фокусирани върху това да го чувам, да усещам и най-малко движение, да съм готова за реакция... Мина и замина.
Мисълта ми беше, че поводите за притеснение при всеки са различни, но това не ги прави неоснователни.
Пак повтарям, че майчинските инстинкт не ни е даден напразно. Върши работа. И обикновено не греши.

# 127
  • Мнения: 485
Репликата "И ние деца сме гледали", винаги ме е дразнела. Еми и аз имам две, но са коренно различни в някой отношения. Няма как да прилагам еднакви методи, като са различни характери. Или "едно време сигурно нашите баби така са ги пазили, с тях на нивата" и т.н. Пропускат обаче, че обикновено от девет деца, са оцелели пет-шест. Или: "Сигурно нямаш кърма" - това казано за дете, което в първите два месеца качваше по 1.600 кг. на месец... Дразни ме и начина по който нарича на галено баткото. Бъркала се, защото колежката й имала внук със същото име, но го наричали по друг начин. И моето име бъркат - с това на жената на техен племенник, а нямат нищо общо. И други неща има, но много ще стане... Simple Smile

# 128
  • Мнения: X
Скрит текст:
Моята свекърва често ме подразва с някоя реплика, споделям с някой и ми минава. Но онзи ден сутринта стана дума, че кумата ми няма да иска да има трето дете (а ние имаме три) и тя възкликна "браво, няма да ми се прави на "дойна крава". Аз шокирана отвърнах "е , аз на дойна крава ли се правя" и не последва отговор Sad.
Не мога да разбера какъв и е проблема,
Скрит текст:
много обича и тримата. Дъщеря и кърми по-дълго от мен. Единственото, което мисля, че я дразни, че ревнува, например като бебето ме види, че се отскубва и иска да дойде при мен.
Проблема й е , че няма цип на устата....каквото й е в ума, това й е на устата.
Решението:пускаш подобни реплики покрай ушите си.Минало-заминало.

Ама наистина се връзвате за глупости....ако аз бях така с приказките на свекъра, трябваше още на втората година да съм се гръмнала.Пък го "изтърпях" цели 26 години. (лека му пръст)

# 129
  • Мнения: 15 619
SmileСвекървите са потънали в летаргия. Или снахите.

# 130
  • Мнения: 137
Само моята ли не ме дразни? Пу-пу да не предизвиквам съдбата 😁
Иначе моята винаги ми е било приятно да говоря с нея , забавно дори и я уважавам много.
Както казах, пу-пу 😁

# 131
  • Мнения: 3 653
Моята откакто ми отпадна задължението да я виждам изобщо вече не ме дразни.

# 132
  • Мнения: 137
Моята откакто ми отпадна задължението да я виждам изобщо вече не ме дразни.

хахаха,това ме развесели 😂

# 133
  • Мнения: 2 288
Хайде да раздвужа малко темата. Да помрънкам, малко аС!
Моята ме дразни, че не знае какво иска и не си казва. Цяла зима мрънка, че гледа детето (в месеца по два пъти за по два часа) в нас, а тя искала да я заведе някъде и да си общуват сами. Добре, закарах детето в Музейко, дадох й пари за карта, тя не ги взе, възползвали са се от намалението от 5лв вход, детето на 1г5м. влиза безплатно. Е, пак не е доволна, сега искала да идва в нас, да не карам детето пак там. Имало ограничение във времето! Как да я изведе в тоя дъжд навън, гадно е, студено е, духа, не е добре.
Миналият път, в който я гледа, майка ми се беше прибрала (докато родя живеем с детето при родителите ми, вече близо два месеца), а тя й разтягаше някакви клюки  за хора, които не сме виждали, не познаваме и никога няма да срещнем, а детето го натирила на дивана с пуснато бейби тв, което не е спирано  откакто съм тръгнала (тв има настройка).
Хем иска да общува с детето, хем нищо не прави по въпроса.
Днес пак ще я гледа, трябва да отида на лекции, но ако заваря същата картинка ще си отворя устата, предупредила съм ММ.

# 134
  • Мнения: X
Хайде да раздвужа малко темата. Да помрънкам, малко аС!
Скрит текст:
Моята ме дразни, че не знае какво иска и не си казва. Цяла зима мрънка, че гледа детето (в месеца по два пъти за по два часа) в нас, а тя искала да я заведе някъде и да си общуват сами. Добре, закарах детето в Музейко, дадох й пари за карта, тя не ги взе, възползвали са се от намалението от 5лв вход, детето на 1г5м. влиза безплатно. Е, пак не е доволна, сега искала да идва в нас, да не карам детето пак там. Имало ограничение във времето! Как да я изведе в тоя дъжд навън, гадно е, студено е, духа, не е добре.
Миналият път, в който я гледа, майка ми се беше прибрала (докато родя живеем с детето при родителите ми, вече близо два месеца), а тя й разтягаше някакви клюки  за хора, които не сме виждали, не познаваме и никога няма да срещнем, а детето го натирила на дивана с пуснато бейби тв, което не е спирано  откакто съм тръгнала (тв има настройка).
Хем иска да общува с детето, хем нищо не прави по въпроса.
Днес пак ще я гледа, трябва да отида на лекции, но ако заваря същата картинка ще си отворя устата, предупредила съм ММ.

Тя ли изявява желание да я гледа?Или просто не може да ви откаже, като я помолите?
Аз, честно казано, в подобна ситуация, изобщо не бих си предлагала услугите и директно бих отказвала.

Общи условия

Активация на акаунт