С какво ви дразнят свекървите - тема 92

  • 94 138
  • 753
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Както винаги всеки си пише, каквото на него му е на ума и темата отива "у ряката"... Обобщавам: Не, не е хубаво да се пренебрегва сигурността с дете на година и половина. Не, не твърдя, че каквото е писано, то ще стане, каквото и да прави/не прави родителя. Да, твърдя, че трябва да се вземат предварителни мерки, да се обезопаси мястото, където ще пребивава толкова малко дете. Да, твърдя, че при нормално взети мерки предварително, 3 минути да слезеш до входната врата не са повод да линчуваш бабата. Твърдя също, че и при НЕвзети такива мерки, пак не е повод да линчуваш бабата, а да се разходиш до Джъмбо да купиш капачки за контакти, райбер за балконска врата и др. подобни нещица...
Останалата част от първия ми пост беше провокирана от последвали коментари в духа: " Ужас, аз моето не го осравям, хем е на 8" и "Въх, ами ако беше си сцепило веждата, а?"...

# 106
  • Мнения: 22 036
Трещи твърди, че трябва да направиш всичко възможно , за да се предпазиш от пожар. А не да казваш - ми то на всеки се случва. .

Нормалните мерки са ясни, но е горе долу еднакво да се случи нараняване на дете и инцидент.

# 107
  • Мнения: 12 674
Трещи твърди, че трябва да направиш всичко възможно , за да се предпазиш от пожар. А не да казваш - ми то на всеки се случва. .

Нормалните мерки са ясни, но е горе долу еднакво да се случи нараняване на дете и инцидент.

Не , не е еднакво.

# 108
  • София
  • Мнения: 12 006
Teмата не беше ли за свекървите и с какво дразнят снахите? Като гледам е станала "как да (не)опазим детето вкъщи" newsm78

# 109
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
За мен примерът с предпазването от пожар е същата работа - като можеш да вземеш всички възможни мерки за безопасност, защо да не го направиш, оттам нататък си с чиста съвест.

Аз в тази тема обикновено съм за свекървите, ама този път точно няма как да заема позицията "5 минути не са драма", защото моето лично светоусещане е такова. И изобщо, ама изобщо не съм майка орлица, нито свръхобгрижваща. За мен децата до определена възраст не трябва да остават без наблюдение. Най-малкото ако съм при него ще го спра да бръкне в контакта, който в случая не е бил обезопасен, или да изяде някоя котешка дарадонка, или да се покатери и да полети от масата. Ако обаче съм излязла за 5 минути, не бих могла да го направя. И тук не става дума да се залепиш до детето, а просто да си на линия.


Много се дъвче едно и също, ясно е, че има хора на различни позиции, които няма да се променят. В конкретние случай аз разбирам недоволството на момичето, и това е. Това не значи да анатемоса свекървата и да се изпокара с нея, нормалните хора и с две думи се разбират.

# 110
  • Мнения: 2 050
Инциденти винаги стават, независимо дали сме до децата или не, но за бебе на година и половина и аз съм против да се оставя само, пък било и за 5 минути. Първо няма как абсолютно всичко да се обезопаси, например моят син на година и 4м се качва сам на дивана и слиза без проблем, но напоследък е започнал и да се изправя прав там. Освен това едно е да падне детето и да си там да го успокоиш, друго е да си извън дома - за 5мин може да се захласне. Не че не влизам за 2мин в банята (някой ден ще изляза със сухи петички Blush), докато той обикаля, но пак чувам какво става и мога веднага да изляза.

По темата да се оплача.. бели кахъри са знам, ама ми стана тъпо. Сигурно щото съм недоспала Stuck Out Tongue Winking Eye Живеем в чужбина, детето си го гледаме сами, с бабите се чуваме по скайп. Като ме пита свекървата "Спи ли вечер", "Играе ли сам" и отговорът е НЕ, все е защото "Е вие така сте си го научили". Последно се чуваме и той нещо песен ли пя, колко е голям ли показва - "Аууу, баба и дядо ли те научиха?" - моите родители бяха тук за НГ. Начи за родителските "провали" (аз не броя за провал, че го кърмех до скоро и през нощта") сме виновни ние, но успехите трябва да са заслуга на някой друг много ясно.

# 111
  • София
  • Мнения: 17 855
Не знам кой се прави на интересен, но да бръкнеш в легенчето с лайната на котката е по- добрият вариант, отколкото да се метнеш през балкона, който е на една отворена врата разстояние.
Та така със съпоставянето на сценарии. Явно е много субективно.

П.П. Знам, че в този форум подобно изказване сигурно се равнява на богохулство, но палаво дете не е равно на глупаво. Падащите и катерещите се деца са палави. Тези, които ядат боклуци от земята и котешката тоалетна, са глупави. Който както си го направи или му се падне.

Последна редакция: пн, 05 фев 2018, 02:23 от The Catcher in the Rye

# 112
  • Мнения: 9 400
Фиффи,

не се връзвай на тези глупости. Някои деца могат да си играят сами, други - не. И какво значи "Спи ли  вечер?" Дали заспива само или не? И на това ще се научи. Кърменето е въпрос на желание на майката - никога не съм съжалявала, че вместо да дондуркам бебето и едногодишното си дете през нощта, докато му растат зъбите, съм го кърмила, ами не. По разкази на мои познати люлеене, дондуркане по 1 час, кърмене през нощта - максимум 10 минути, след това спяхме и двамата. И като живеете в чужбина защо  се обяснявате? Казвате да и не се разправяте повече.
Пример от личния ми живот:
Свекървата: Здрави ли са децата? Хранят ли се добре?
Aз или мъжът ми: Да.
Така си спестяваме обяснения и нерви. Нито ние можем да убедим майка му, че макар и болни, сме взе всички мерки за оздравяване, нито тя може да разбере, че слабите деца също са здрави и се развиват нормално.
И всички са доволни

# 113
  • Мнения: 2 050
А не, хич и не ме притеснява нито кърменето - така сме решили, така правим - нито това, че не играе сам. Децата са различни. Но просто ми стана тъпо как едно "хубаво" по техните критерии нещо не можем явно да го научим. Сега вече ми е смешно Simple Smile Е за спането не бих отказала да заспива вече сам, но първокласници да приспиват не познавам, ще му дойде времето и на това.

Сега се замислям, аз за себе си хич и не съм мислила, че се обяснявам, пък то може и така да изглежда. Малко съм си твърдоглава и каквото сме решили за бебето, винаги смятам за правилно и в този смисъл повтарящите се въпроси "Почна ли да спи по цяла вечер" само са ми чудни. Буди се, щото не отказвам да го кърмя, което намирам за хубаво. И да, драмата е че не спи непробудно от 8 до 8, щото да си почиваме и ние. А аз никога не съм се оплакала от това, напротив и при нас и със зъбите, и при всякакви болести помага Hands Plus1

Последна редакция: пн, 05 фев 2018, 00:30 от Фиффи

# 114
  • Мнения: 1 985
Споко, и да не го кърмиш пак няма гаранция да спи от 8 до 8. Wink
Свиркай си и си гледай детето, както си знаеш. Simple Smile

# 115
  • Мнения: 12 674
А може би хората просто са загрижени и за вас, и за детето.

# 116
  • Мнения: 14 654
Колко е голямо това бебе, което не си играе само? Оставам с впечатление, че става дума за дете, по-малко от годинка, а те принципно нямат акъл да си играят, че да се задават неадекватни въпроси.

# 117
  • Мнения: 3 656
Ами то си пише на 1год. и 4 месеца.
Не обръщай внимание, възрастните са убедени, че без тях вие нищо не може да направите. Заслуги не се признават, само тяхни са.
Ако слушаш майка ми тя ми е изгледала децата, аз участие нямам. Дразнещо е, наистина и отвреме навреме я контрирам, ама нея не мога да я променя. Затова гледам да не обръщам внимание, макар че признавам си ако беше от свекърва ми щеше да е много по-дразнещо.

# 118
  • Мнения: 2 050
А може би хората просто са загрижени и за вас, и за детето.

Със сигурност е така, тя свекърва ми и без това е една паника, все за нещо се притеснява Simple Smile Обаче и те, и моите родители на моменти се държат така, сякаш случайно сме го отгледали това дете до почти година и половина, а не се грижим съвсем сами за него. Знам, че не го правят от лошо, даже напротив, но не ме дразни по-малко. За всякакви други неща всъщност бих казала, че нямам никакъв проблем да пускам покрай ушите си и чудно да се разбираме, но за детето явно съм по-.. чувствителна. Сигурно това значи, че нямам сериозни проблеми и затова се втелясвам за такива глупости Relaxed

Тия бебета, дето спяли от 8 до 8, нали знаете как им казват - еднорози Simple Smile Всички са чували за тях, но никой не ги е виждал. Така поне се успокояваме с една приятелка, на която се е паднал като моя звяр модел двурог, демек дяволче Smiling Imp Снощи го гледах как спи завит, подал си краката изпод одеалото и ми стана така мило, кога беше бебе, кога стана вече момченце, времето адски бързо лети и колкото и да съм го гушкала, все малко ми се вижда. И на бабите и дядовците им липсва това със сигурност, но не е начинът да го покажат, обявявайки нас за неопитни и непохватни.

Последна редакция: пн, 05 фев 2018, 13:57 от Фиффи

# 119
  • Мнения: 18 680
Според мен е  желани е да сме "в час" с новините ,събитията около внуците.И най-малката промяна ,най-малкото "движение"в растежа на внучето е интересно,повод дни  наред да си мислим  и се усмихваме .Може да е дразнещо ,но едно споделяне за новостите   ни успокоява.Повечето деца са далеч от ба би,много семейства живеят далеч едно от друго.Та  дори как заспива ,с отвити крачета ,как  се храни, усмихва  е важно за нас.Чувстваме се заедно.

Общи условия

Активация на акаунт