С какво ви дразнят свекървите - тема 92

  • 94 177
  • 753
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 12 690
Те и моите са падали от къде ли не, ама аз мислех, че е нещо нормално.

# 91
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Те и моите са падали от къде ли не, ама аз мислех, че е нещо нормално.

Нормално е разбира се. Кое дете не е падало? Големи хора още се спъват и падат както си вървят по улиците, какво остава за деца...

# 92
  • Мнения: X
Да падат е нормално. Да се претрепят не е.

# 93
  • Мнения: 22 036
Е, можеше поне една снимка да сложите за заглавна на темата!

Ха ха, тази пък Simple Smile. Тъкмо се развеселих, че татти прави новата тема и си викам, че Тарти е отпуснала края, а то не само го отпуснала, а и снимка иска Simple Smile.

Аз имах един проблем със свекърва си. Пържеше и дръжката на тигана стърчеше. Милион пъти съм и казвала да я обръща, ама не.

Синът ми и племенникът ми имат 6 месеца разлика. Представете си как търчат две мончета на 3-4.  Е, така и не се научи, добре че не стана беля, а винаги може. Поне нещата, които можем да предвидим е редно да се обезопасят. Иначе и моя си скъпи крак, докато го държах за ръка. Аз собственоръчно му направих аккада на веждата, защото се звънна на вратата и, за да не го оставя сам, го понесах и...ударих в ръба на стената.

За урочасването не сте прави. Има си го, ама не е никак "странно" и "суеверно" Просто се случва децата да са подложени на прекалена стимулация, с която не се справят и плачат. Многото емоции, пък било те и положителни, докарват стрес.  Децата се разтоварват с плач. От там е излязло и това, че видиш ли, стринка ти Ринка го е урочасала, а то милото му се писнало да му се хилят и пипат. Та не е нещо свръхестествено, а просто нормална реакция, за това и банята помага. Успокоява се детето. То и аз понякога искам да рева след среща със 100 човека и ваната после ми идва екстра Simple Smile.

Последна редакция: нд, 04 фев 2018, 07:39 от Down Under

# 94
  • София
  • Мнения: 24 839
Обяснението извън " бабините деветини" на урочасването е, с лесно пробиваемото биополе на децата, като дори не е нужно към тях да е насочена злоба или някаква отрицателна мисъл.
Дори положителната им идва в повече на моменти, затова съветват измиване на лицето, пъхане под душа или във ваната....

# 95
  • Мнения: 1 557
Точно пък биополетата, аурите, енергията чи и какво още там беше, са модерните "бабини деветинини".
Което ме подсети да ви разкажа не за свеки, ами за майка ми. Настоящия й мъж "работи" като енергиен лечител, с всичките му аури, чакри, тинири минтири. Около него изцепки да иска човек, обаче за рд на детето майка ми ми донесе парче агнешка кожа, която се слагала като чаршаф и променяла съдбата към добро (най-общо казано, иначе половин час ми се обясняваха предимства). И забележете - никога не трябвало да се пере, тази кой знае къде въргаляна и мръсна кожа, която искаше да сложа вместо чаршаф на едногодишно.
Сетих се и за свеки как натиска да правим кръщене, а ние въобще нямаме такива намерения.

# 96
  • София
  • Мнения: 24 839
Точно пък биополетата, аурите, енергията чи и какво още там беше, са модерните "бабини деветинини".


Чувала ли си за "бабината девитиня", наречена Кирлянова фотография?
Прочети, ще ти е интересно.

Това е заснетото човешко биополе, аура или както искаш го кръсти.
А, до него- същото при растенията:

# 97
  • Мнения: 15 619
Когато човек не знае или не побира нещо, най-лесно му е да сложи етикет,  разпознаваем за него.

На Лято отговарям, от снощи, за видеобебефона.: Както и други писаха, има бебета, дето повръщат. Нееднократно. През деня не ми беше проблем да го наблюдавам. През нощта-да.
Ужасявах се от мисълта, че докато спя, ще се обърне по гръб и ще повърне. Честно казано, вече не мога да си представя, спяла ли съм наистина или не. И съзнанието ми, и несъзнанието ми бяха фокусирани върху това да го чувам, да усещам и най-малко движение, да съм готова за реакция... Мина и замина.
Мисълта ми беше, че поводите за притеснение при всеки са различни, но това не ги прави неоснователни.
Пак повтарям, че майчинските инстинкт не ни е даден напразно. Върши работа. И обикновено не греши.

# 98
  • Мнения: 22 036
Аз съм обикновен човек, който не вярва в разни аури.

Децата просто се изнервят и намат работещ механизъм да се справят с това и за това плачат. аз, когато се напрегна, играя картата - много сте ни симпатични, но ме чакат в къщи. Едно бебе, няма как да го направи това.

# 99
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Аз съм обикновен човек, който не вярва в разни аури.

Децата просто се изнервят и намат работещ механизъм да се справят с това и за това плачат. аз, когато се напрегна, играя картата - много сте ни симпатични, но ме чакат в къщи. Едно бебе, няма как да го направи това.
А, баш.
И аз да завися от някой и да не мога просто да си тръгна, когато ми дойде "ту мач", и аз ще бъда урочасана, аурата и биополето ми ще са нарушени и т.н.

# 100
  • Мнения: 12 690
Да падат е нормално. Да се претрепят не е.

Добре, че ми изясни.  А къде е тънката граница? Синът ми падна от пързалка, изби са 2 зъба, цялата муцунка в кръв. Направо се претрепа, аз бях на 2 метра.

# 101
  • Мнения: 9 451
Да падат е нормално. Да се претрепят не е.

Добре, че ми изясни.  А къде е тънката граница? Синът ми падна от пързалка, изби са 2 зъба, цялата муцунка в кръв. Направо се претрепа, аз бях на 2 метра.

Ох Трещи,
тънката граница е: Има едни по-страхливи и предпазливи майки, които смятат себе си за по-отговорни. А има и едни не толкова страхливи и "по-безотговорни майки". Аз например съм от вторите. Бях обезопасила къщата, както смятам за безопасно и си свирках. И колела карат децата и зъб при падане от колело е губил синът ми, баща му присъстваше, не е могъл да го спре. До колелото ли да тича? Не можеш да ги спреш.

# 102
  • Мнения: 22 036
Трещи в друга тема твърди, че пожарите са предвидими (Повдигната вежда).

# 103
  • Мнения: 9 451
Трещи в друга тема твърди, че пожарите са предвидими (Повдигната вежда).

Умишлените пожари са предвидими, затова не си играем с кибрит, бензин, химикали и т.н. Късите съединения - не.

# 104
  • Мнения: 12 690
Трещи твърди, че трябва да направиш всичко възможно , за да се предпазиш от пожар. А не да казваш - ми то на всеки се случва. .

Общи условия

Активация на акаунт