Как е най-правилно?

  • 26 328
  • 229
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 18 530
Говорим когато жената е влагала наистина чисто материални неща, като пари за ремонт например. Сарказмът е излишен. Естествено, че ще си търси правата.

Не съм била в тази ситуация. Но не виждам каква е тази подигравка с жените, които са влагали наистина в дома на мъжа си и после биват злобно оплюти как едва ли не искат насила да ограбят човека след раздялата. Познавам един мъж, който не даде на жена си и двете им деца след раздялата бойлера - жената само това искаше (алчна е, нали?). Накрая тя си го взе чрез съда с документ, понеже беше купен на нейно име. Гнусна история.

# 211
  • Мнения: 14 654
За бойлера ли говорим или за душата, че не ми е ясно? Аз лично бойлери не съм коментирала, впечатли ме вложението под формата на душа, която в моите представи поне, не е нещо материално и от тази гледна точно е лесно да се влага, когато друг плаща сметките.

# 212
  • Мнения: 18 530
Е жалко е, че си станала толкова цинична. Аз безкрайно ценя грижите от близък човек и мисля, че в доста отношения те са безценни.

# 213
  • Мнения: 14 654
Да де, като свършат доводите, се започва с възмущенията "жалко е" и "грозно е".
Намирам за по-цинично да се каже, че жената била влагала душата си, все едно мъжът душа няма или ако има, то си я пести за живота след развода. Ама я да се съберат двама, дето имат само по една гола душа, да ги видя как ще съградят дом. Няма какво да се лъжем, че жени, предлагащи да влагат душа в имота, който мъжът ще изплати, с лопата да ги ринеш, но някак им се свиди да влагат душа, редом с някой, който също не би могъл да вложи друго, освен душа.

# 214
  • Мнения: 18 530
Пълно е с жени, които живеят в дом на мъжа си и роднините му и никой не ги сочи с пръст, нали? Приема се за нормално.

Обаче при раздяла...! Леле мале. A че е възможно жената да е плащала за храна и сметки, та мъжът да плаща великата си ипотека? Да е давала пари за ремонти и т.н.? Това са човешки неща.

Стиснатите мъже, които пък бързат да изпратят жена си само с дрехите на гърба й и с децата като бонус са най-гнусните същества. То да ти е и противно, че ги има. Все пак е поел ангажимент да се грижи за тази жена преди време и точно когато е и с децата му да не му пука къде тя ще живее с тях - хайде не ми го хвали как си е опазил имуществото.

# 215
  • София
  • Мнения: 17 775
Пожелавам ти да имаш шанс да се сблъскаш с такъв тип мислене - тогава ще разбереш как и защо човек, който е работил много за нещо, може да се обърне и да го остави зад гърба си, съответно ще допуснеш и друго обяснение освен собственото си.
Няма нужд от честитки, а ако има- аз също ти пожелавам родителите ти да са все така здрави и прави на по 50-60 (без ирония), за да не ти хрумва и за в бъдеще, че след 20-30 години брак пари и дом не се изкарват ей така. Дори не дом, подслон бих казала в подобен случай. И дано разводите около теб все са на такива с 20- годишни бракове, а не със седем- осем годишни и респективно две малки деца на гърба на майката.

Няма да споменавам, че заключението ти,че двете твои познати били видели повече от тукашни потребителки за леко обидно. Не си наясно със съдбите им, за да правиш такива категорични твърдения, но това е друга тема.

П.П. Съгласна съм с частта от поста на Янечек, че влагащите душа все са много нахъсани да я вложат.

# 216
  • Мнения: 14 654
Стиснатите мъже, които пък бързат да изпратят жена си само с дрехите на гърба й и с децата като бонус са най-гнусните същества. То да ти е и противно, че ги има.
Вярно е, но темата не е за това кое е най-гнусно, а кое е най-правилно и затова не бих посъветвала нито авторката, нито коя да е друга жена да си даде всичките спестявания за жилище, което не е нейно. Че бая глупачки има, които ги дават като заявка за общо бъдеще, обаче бъдещето често не е каквото сме си го представяли.

# 217
  • Мнения: 18 530
Жилище, което не е нейно, но за което години наред е знаела, че това й е семейния дом. Нормално е да иска да си направи и тя нещо по свой вкус, ако живее дълго там, имат деца и т.н. Абе сложни са тези ситуации.

# 218
  • София
  • Мнения: 580
Аз не смятам, че влагането на спестявания или лични средства е заявка за общо бъдеще или трябва да се приема като гаранция за нещо в брака. Все пак бракът не е търговско дружество. Затова е удобно да имаш предбрачен договор, за да се уредят тези въпроси предварително. Жени, които влагат собствени средства в жилище, което не е тяхно, са предш всичко водени от желанието да дадат и вложат нещо свое в общ семеен дом. Както казва един познат, имал си, дал си, никой не те е карал насила. Аз едно време като давах, грам не мислех колко, а единствено, че го правя за нашия дом и нашите деца. В моя случай, глупав или не, не знам, свекървата изрично го беше посъветвала да запише на негово име апартамента, ако стане нещо, да нямам претенции. Умно е постъпила жената, нали ? Сега аз живея по квартири, а друга ползва моите вещи. Мисълта ми е, че в ситуацията друга жена (майка му) отдавна е предвидила какво ще се случи, хем изрично му казах, че искам и аз да участвам в собствеността, но той не се съгласи заради нея. Какво да правиш, живот !

# 219
  • Мнения: 18 530
Такива мъже заслужават жената да си вземе някъде отделно малко жилище и да си го изплаща за всеки случай. Тъкмо може и под наем да го дава. Само дето  трябва в началото да има някакво самоучастие.

# 220
  • Мнения: X
Според мен най-правилно би било, ако ще купуват семейно жилище, да го направят след като се оженят и да си го изплащат заедно и заедно да преценят колко скъпо могат да си позволят. Защото така, както ги е поставил нещата господинът, семейното жилище, ще си е само негово. Изобщо той доста едноличено си взима решенията. Другото, което би ме притеснило е, че иска по-скъпи неща, отколкото реално може да си позволи...след като ще се налага теглене на кредит. Разбрах, че сега живее при авторката, но преди това къде е живял и защо чак сега му хрумва да си купува жилище?

# 221
  • Мнения: 14 966
Такива мъже заслужават жената да си вземе някъде отделно малко жилище и да си го изплаща за всеки случай. Тъкмо може и под наем да го дава. Само дето  трябва в началото да има някакво самоучастие.


Аз така направих с втория ми мъж. Живеем в негово жилище , но аз вече , препатила . Макар , че човекът ми е свестен, си плащам ипотеката .Купих го на груб строеж , довършителните работи бяха тегави , наред с ипотеката, пет години стоя на шпакловка и замазка. Сега го давам под наем, но винаги имаме хипотетичната възможност да отидем там . А и аз си имам самочувствие. Много ми е важно да зная , че независимо от всичко , имам нещо свое.

# 222
  • Мнения: 522
Аз така направих с втория ми мъж. Живеем в негово жилище , но аз вече , препатила . Макар , че човекът ми е свестен, си плащам ипотеката .Купих го на груб строеж , довършителните работи бяха тегави , наред с ипотеката, пет години стоя на шпакловка и замазка. Сега го давам под наем, но винаги имаме хипотетичната възможност да отидем там . А и аз си имам самочувствие. Много ми е важно да зная , че независимо от всичко , имам нещо свое.
Това е много добро решението и за семейство ви. Щото това е гарантирана пассивна печалба.

Обаче, ако той притежавал жилището преди брак, и второто ти купила след брак - съд може да реши че първото негово, второто наполовина. Освен ако имаш деца - тогава жените имат голямо предимство Simple Smile

# 223
  • Мнения: X
Кобилкина, ето тьи?

# 224
  • Мнения: 14 966
Аз така направих с втория ми мъж. Живеем в негово жилище , но аз вече , препатила . Макар , че човекът ми е свестен, си плащам ипотеката .Купих го на груб строеж , довършителните работи бяха тегави , наред с ипотеката, пет години стоя на шпакловка и замазка. Сега го давам под наем, но винаги имаме хипотетичната възможност да отидем там . А и аз си имам самочувствие. Много ми е важно да зная , че независимо от всичко , имам нещо свое.
Това е много добро решението и за семейство ви. Щото това е гарантирана пассивна печалба.

Обаче, ако той притежавал жилището преди брак, и второто ти купила след брак - съд може да реши че първото негово, второто наполовина. Освен ако имаш деца - тогава жените имат голямо предимство Simple Smile
Няма да влизам в подробности. Приеми , че жена като мен , която с първия си мъж придоби по време на брака жилище и го възложи при развода в дял и собственост на бившия , и се изнесе с детето, е вече достатъчно юридически подсигурена от евентуалности Bowtie
Човек понякога плаща огромна цена за свободата си. Всяко нещо има цена в този живот. Няма даром.
Когато реших , че ще тегля кредит , всъщност , обмислях вариант за такъв, един месец всяка нощ се будех потна от ужас, дали ще се справя.Веднъж дори повръщах от нерви. Не се вземат лесно подобни решения. Но пък усещането за значимост и независимост е безценно.

Общи условия

Активация на акаунт