Хора, които много смело се набутват с огромни кредити не са хора, на чиято финансова стабилност може да се осланяш особено при наличието на дете.
При нас, например, нямаше как да минем без ипотека, поради което дълго време търсихме изгоден апартамент, който можем да си позволим с нормални вноски, ремонтираме, но постепенно заплата по заплата, а не на кредит, съответно и не се изхвърляме до небето. Има една крива на риска, която човек трябва да спазва, за да не се озове накрая със сериозен проблем. Те смятат да се оженят - т.е скоро неговите дългове ще бъдат и нейни. Аз бих се замислила бая.
Розовите приказки и хората, които твърдят, че "ама къде е любовта, това са само сметки" или имат достатъчно наследствени апартаменти, за да не им пука, или не са виждали в какви гадни ситуации може да изпадне човек понякога, когато нещо се обърка.
Авторката да не си пипа спестяванията, той не ги е искал така или иначе. Може да купи някоя картина, някой килим, да си го направи дом. Дано си живеят добре, искрено й го пожелавам.
