Графики на БТ - коментари

  • 67 477
  • 737
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 41
Искам да си пусна хормонални изследвания.Значи на 25 трябва да ги пусна

# 361
  • София
  • Мнения: 35 942
Искам да си пусна хормонални изследвания.Значи на 25 трябва да ги пусна
Да, на 25.01 Peace

# 362
  • Мнения: 1 751
Денис, Nature Sunny Ако е видима графиката, нормално ли е това? Първите 3 дни са измерени с дигитален термометър, който тогава - на трети ден - намокрих, на четвъртия ден показа екстремно висока температура (предположих, че не е реална и я махнах), и на петия въобще не тръгна. Следващите дни са с нов термометър, държа по 5 мин, ректално. Днес го сверих с друг, стори ми се странно да не помръдва, но на 5-та минута показаха еднаква стойност.
П.п. Днес или утре се надявах на О, а отново имам кафяво зацапване с някакви болки...
Утре съм на ендо. Ще и занеса полови, андрогени, щитовидни, ИР... Трагично е положението.

# 363
  • София
  • Мнения: 35 942
Денис, Nature Sunny Ако е видима графиката, нормално ли е това? Първите 3 дни са измерени с дигитален термометър, който тогава - на трети ден - намокрих, на четвъртия ден показа екстремно висока температура (предположих, че не е реална и я махнах), и на петия въобще не тръгна. Следващите дни са с нов термометър, държа по 5 мин, ректално. Днес го сверих с друг, стори ми се странно да не помръдва, но на 5-та минута показаха еднаква стойност.
П.п. Днес или утре се надявах на О, а отново имам кафяво зацапване с някакви болки...
Утре съм на ендо. Ще и занеса полови, андрогени, щитовидни, ИР... Трагично е положението.
Графиката е добре, не показва проблем, но и не всеки проблем, може да се предположи по графика.
Трябва да те видят на УЗ / тези дни - важно е/ за да се разбере, каква е причината за това зацапване.
Освен това, ще разбереш дали има или не ДФ и деня на предполагаемата О.
Почти всяко "трагично" положение, може да се коригира/контролира.
Бъди оптимист Peace

Ще чакам да пишеш.

# 364
  • Мнения: 1 751
Идвам с новини (извинявам се, че е в тази тема). Много, много  тънък ендометриум (неадекватен на 13-ти ден), разнороден и неравен. Може би сраствания в матката от миналите хистероскопии. 2 нови интрамурални малки миоми (на задна и на предна маточна стена). Никакви видими фоликули в момента (предния месец на 16-ти ден имах доминантен). Този - явно греда Sad Дуфастон за зацапването, което се засили, тъмно кафяво, почти черно).  Ще почвам глюкофаж за ИР (Денис позна, разбира се). Все пак ще продължа да меря БТ и да си водя записките, за статистика и обща култура.

# 365
  • Мнения: 11

Здравейте,
Може ли да ми кажете имало ли е овулация.
Ще съм ви много благодарна 🙂
Температурата е мерена анално

# 366
  • София
  • Мнения: 35 942
Идвам с новини (извинявам се, че е в тази тема). Много, много  тънък ендометриум (неадекватен на 13-ти ден), разнороден и неравен. Може би сраствания в матката от миналите хистероскопии. 2 нови интрамурални малки миоми (на задна и на предна маточна стена). Никакви видими фоликули в момента (предния месец на 16-ти ден имах доминантен). Този - явно греда Sad Дуфастон за зацапването, което се засили, тъмно кафяво, почти черно).  Ще почвам глюкофаж за ИР (Денис позна, разбира се). Все пак ще продължа да меря БТ и да си водя записките, за статистика и обща култура.
Не се притеснявай - това може да е нещо моментно.
Сраствания в матката, няма как да се видят добре с УЗ - само се предполагат. Направи Хистероскопия.
Потърси второ мнение.
Ще чакам на пишеш и бъди оптимист  Peace



Здравейте,
Може ли да ми кажете имало ли е овулация.
Ще съм ви много благодарна 🙂
Графиката, все още, не показва да е имало О., което не означава, че не е имало - просто по графика се вижда 2-3 дни, след като е минала.
Прави тестове за О. - те показват кога да очакваш О. и добре се допълват с БТ, за по-точно определяне на О.

# 367
  • Мнения: 11

Незнам предишната май не се отваря.
Денис удобно ли е да коментираш графиката ми.
Температурата е мерена анално.

# 368
  • Мнения: 652
Mucunata 1, според стойностите на БТ овулация не е имало още. Поне при мен има много ясна разлика между Т. преди и след О. от 0,2-0,3 десети. Може би предстои. Дали мериш както трябва по правилата?

# 369
  • Мнения: 41
Може ли някой да коментира изследванията ми

# 370
  • София
  • Мнения: 35 942
Може ли някой да коментира изследванията ми
Коментирах, някъде  Peace

# 371
  • Мнения: 5 380
Този месец за пръв път правя измерване на БТ.
Днес ми е 3ти ден, и температурата си стои 36,9. На много графики виждам, че в началото на цикъла има спад, до по-нормални стойности.
Редно ли е да е толкова висока е началото?

# 372
  • Мнения: 11

Здравей, Денис
Вчера на 22 ден изследва прогестерон и ми е 7,02 при норми от 5,90до 75,80.Явно нямам овулация ли. И не е ли супер нисък.
Благодаря ти предварително

# 373
  • София
  • Мнения: 35 942
Този месец за пръв път правя измерване на БТ.
Днес ми е 3ти ден, и температурата си стои 36,9. На много графики виждам, че в началото на цикъла има спад, до по-нормални стойности.
Редно ли е да е толкова висока е началото?
В колко часа мериш БТ?-  добре е да е от 6 до 7:30, най-късно 8:00, защото след това, БТ, физиологично започва да се повишава.

Друга причина за по-високата БТ, може да е ЗФ/киста или по-високи нива на прогестерона или 17ОН Прогестерона.

Добре е да правиш и тестове за О. Peace

# 374
  • Мнения: 5 380
Мерси, Денис! Simple Smile
Меря я в 8 и малко, защото тогава ставам по принцип.
Имам съмнение за ЗФ, и най-вероятно ще е това. Днес пуснах и изследвания на ЛХ, ФСХ и Е2.
Предполагам, ако Е2 е висок ще потвърди за задържания фоликул.

Общи условия

Активация на акаунт